Terry Pratchett Kitapları (Diskdünya) (Delidolu Yayınevi)

İlk kitabı yarıladım, 2 zaten vardı ve hemen 3-4-5 sipariş ettim. Bu adam harika, yazılanlar kadar varmış :heart_eyes:

7 Beğeni

Herkes bütçe ayarlamaya çalışıyor, ben bu seriyi de aldım, zaman çarkını da aldım, bütün sanderson’lar da var, var da var…bende de zaman yok hangi birini okuyacağız belli değil.

Çağımızın problemiyle karşı karşıyayım.

5 Beğeni

Bu garip bi çıkmaz. Paran olur, her şeyi alırsın zamanın olmaz. Zamanın olur, paran yoktur, eski çıkanlar vardır ama yenileri istersin bu sebeple eskilerini okumak tatsız gelir. Şu okul bitsin, şu iş geçsin, bu da bitti mi sabah akşam okuyacağım dersin okuyacak keyfin olmaz. Keyfin olur, kitap olmaz. Mutlaka bir şey hep eksik kalır. Hayatın kendisi eksik…

19 Beğeni

Tanrıyı güldürmek istiyorsanız ona planlarınızdan bahsedin.

:slight_smile:

18 Beğeni

İkinci kitap olan Fantastik Işık’ı okudum. Bu sefer Disk çok büyük tehlike altındadır. Kıyamet alameti olan kızıl yıldız DiskDünya’ya doğru ilerlemektedir. Geri kalanı kitapta :grin:. Sonu süprizli, eğlence dolu fantastik macera. Ben çok eğlendim yine. DiskDünya sevgim giderek artmakta.

11 Beğeni
  1. Kitaba hafta sonu başlayacağım yorumdan sonra heyecanlandım :hugs:
2 Beğeni

Ah şu ilk kitaba bir başlayabilsem yakın tarihimizle ilgili bir kitap okuyorum, kitapta tuğla boyutunda. Yorumları okuyup meraklanıyorum Diskdünya için :smiley:

6 Beğeni

Seri az satıyor, 2 yıldır 2. baskıya geçemeyen kitaplar var deniyor ama bunlar 2, 3 ve 4. baskıyı yapmış. İthaki’nin basmayıp yarım bıraktıkları mı tekrar baskı yapmış acaba?

5 Beğeni

Şöyle ki, elindekiler Tiffany Sızı alt serisinin kitapları. Bu fotoğraftaki kitapları ilk olarak İthaki değil, Tudem basmıştı. Sonradan Tudem Yayın Grubu’nun bir kolu olan Delidolu bu defa Diskdünya külliyatının tamamını basmaya başlayınca yenilenmiş baskı, gözden geçirilmiş çeviri ve yeni çizim kapaklarla Tiffany Sızı da yenilendi.

Yani yayın grubu arasında devroldu Tiffanyler. Baskıların çoğu Tudem zamanından kalma.

Not: Sadece Çobanın Tacı ilk kez çevrilen Tiffany’dir, zira Tudem bunları basarken Çobanın Tacı daha yazılmamıştı bile. Aynı zamanda Diskdünya’da yazılmış son kitap olma özelliğini de taşır :slight_smile:

7 Beğeni

Bu seri, bu kitaplar az satıyorsa oldukça üzücü…

3 Beğeni

Bence bu kitaplar yeni yeni tanınmaya başladı. Rıhtımdaki çoğu kişi bile daha yeni başladı bu seriye. Zamanla daha çok ses getirecek ben inanıyorum.

5 Beğeni

Arkadaşlar serinin ilk kitabını İthakiden berbat bir çeviden okuyup 5 defa bırakmıştım şimdi değer verdiğim insanların önerisiyle serinin ilk kitabını delidolu yayınlarından alıp şansımı tekrar deneyeceğim ki çok heyecanlıyım çünkü ben uzun serilerin adamıyım. Ancak kitabı kargo ödememek adına bkmden alacağım ve baskı yazmıyor. Sanırım harıta her baskıda yok ve haritalı olmasını istiyorum. Bkm’den alan var mı, harita çıkmış mıydı veya sizler nereden almıştınız ve harita çıktı içinden? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Bkm linki bu: Büyünün Rengi Fantastik Romanlar Terry Pratchett Kitabı Fiyatı - Bkmkitap

2 Beğeni

Harita ilk kitabın en sonunda sayfa olarak kitaba birleşik çıkıyor. Kesmeniz gerekiyor. Ki bu durumda çıkmama ihtimali çok çok düşük. Kesmeyi maket bıçağı ile yapmanınızı öneririm. :+1:t6:

2 Beğeni

Babil’den aldım ve vardı harita ama bkm’de de sorun olmaz bence. :roll_eyes:

3 Beğeni

Ben zaten sizindi sanırım çerçeveletip asmıştınız ona aşık oldum aileme gösterdim sırf okumayacak olsam bile haritası için alınır ancak sanırım delidolu ilk baskılara mı ne koymamış harita. Birkaç arkadaşımda vardı delidolu yayını olmasına rağmen harita yoktu dedi arkasında çıkarılma izi de yoktu internette satış yapan birkaç kişiden de delidolu haritasız büyünün rengi baskısı diye ilan görmüştüm. O yüzden sordum sizdeki kaçıncı baskı hatırlıyor musunuz?

@darrow2111 siz toplu mu aldınız ilk kitapları mı ve ne kadar tuttu hatırlıyor musunuz?

3 Beğeni

Bendeki ilk baskı. İlk baskıda vardı harita.

Delidolu bastığı gibi almıştım.

4 Beğeni

Evet çerçeveleten benim. :smile: Bendeki ikinci baskı. İlk baskılar için bişey diyemiyorum. Ben Babil’den almıştım.

5 Beğeni

Ilk baskılarda da var harita. İlani verenler belki haritayı kendilerine sakladılar :slight_smile:

2 Beğeni

Haritasız olan ithaki baskısı diye biliyorum. Delidolu’nun hepsinde vardı.

1 Beğeni

İlk 8 kitabi bir siparişte, 9 ve 10. kitabi bir siparişte geri kalan kitapları ise bir siparişte almıştım. Tamamını %40 indirim ile aldım ve 400 kadar tutmuştu galiba. :smiley:

2 Beğeni