The Good Doctor

Otistik ve Savant Sendromlu Shaun Murphy isimli genç bir cerrah, prestijli bir hastanenin çocuk cerrahisi birimine yerleştirilir. Şu sorunun cevabı aranır: İnsanlarla iletişim kurma yeteneğine sahip olmayan bir kişi insanların hayatlarını kurtarabilir mi? Yalnız ve çevresindeki kişilerle iletişim kuramayan Shaun, hastalarının hayatlarını kurtarmak ve meslektaşlarının şüphelerini yok etmek için olağanüstü yeteneklerini kullanır.
Aynı adı taşıyan Güney Kore serisine dayanan ‘The Good Doctor’ ABC kanalının yaklaşmakta olan hastane temalı drama dizilerinden biridir.

Yaratıcı: David Shore (2017)

Oyuncular: Freddie Highmore, Nicholas Gonzalez, Antonia Thomas

Ülke: ABD

Tür: Dram, Medikal Drama

Durum: Yayında

Süre: 42 dakika

Dizi kendini müthiş bir akıcılıkla izletiyor. İnsanı House M.D tadında vakalarla karşılaştırmasa da, bu yönü ona daha çok gerçekçilik katıp zihinlerde kabul edilebilirliğini arttırmış. İzlerken “Yaa… Doktor Murphy!” diyerek kalbinizin ısınmaması elde değil. House’la karşılaştırdım çünkü aynı yapımcıların elinden çıkma ve aynı kalitede bana göre. Ancak vaka ve ilginçlik odaklı olmaktan çok; insana yönelen, insani duygular ve düşünceleri hatırlatan, hastane yönetimindeki hiyerarşiyi ilk bölümleriyle çok açık bir şekilde gösteren ve karakterimizin de sahip olduğu otizme karşı yakınlık sağlayan bir dizi. İnsana bir şeyleri dayatarak öğretmiyor ya da hatırlatmıyor ancak hislerinizi uyandırıyor. Tıp odaklı dizilerin içinde oldukça ayrı bir yerde olduğunu düşünüyorum.

Şu an 2.sezon 5.bölümü yayınlandı. Her pazartesi yeni bölüm geliyor ama telif mi yedi ne oldu 5.bölüm hiçbir yerde yok. Bilen haberdar ederse sevinirim.

Çok başarılı bulduğum dizilerden biri. Atypical a temelde benzesede dizinin kendi çekiciliği var. Kendimle alakalı küçük gereksiz bir bilgi vereyim eğer biri kendine bir eş çizme şansı sunsaydı bana dizideki Lea’yı çizerdim. Kendisi celebrity crush’ım oldu bu diziden sonra :slight_smile:

1 Beğeni

Lea’ya ben ve benim bir arkadaşım da talibiz.

1 Beğeni