The Poppy War Serisi (İthaki Yayınları)

Kitabın kurgusunun ciddi bir kısmı Çin tarihine dayandırılmış olduğu için diğer fantastiklerde neredeyse olmayan tarihi bir yanı var. Kitap ile ilgili harika bir yorum var forumda fakat ciddi spoiler içerdiği için linkleyemiyorum. Kesinlikle şans verilmeyi hakeden bir seri diyebilirim.

2 Beğeni

Arkadaşlar cevaplarınız için çok teşekkür ediyorum. Merak ettiğim bir seri. Ama biraz fazla genç-yetişkin gibi göründüğü için teredüt etmiştim. Şimdi o teredütlerin birazı silndi. Ama yine de merak etiğim bir konu var. Kitabın evreni ve büyü sistemi nasıl? Epic fantastik tarzında mı yoksa low fantasy tarzında mı?

Bu seri içinde geçtiği dünyanın tamamı tehlikede olmadığı/olaylar tüm dünyayı kaplamadığı için epic fantasy (LotR, WoT vb) değil. Bizimkine benzer ve tek bir dünyada geçtiği için de low fantasy olarak geçiyor. Kitaptan beklentinizi yazabilirseniz daha iyi yardımcı olabiliriz.

2 Beğeni

Anladım hocam. Tek merak ettiğim türüydü. Çok teşekkür ediyorum. Başka sorum yok.

2 Beğeni

Merak ettim. Paylaşabilir misiniz?

Tekrar uyaralım, spoiler içerir. :slight_smile:

4 Beğeni

Oturduk bekliyoruz, 3. kitabın fiyatı ne olacak. :slight_smile:

4 Beğeni

180-200 arası bekliyorum ben ciltsizi :melting_face:

1 Beğeni

Çok afedersiniz…

resim

1 Beğeni

Bu tahmin karton kapak için galiba. Ben de 240 TL diye ciltli tahmini yapayım o zaman. :slight_smile:

1 . kitap: 180 TL
2. kitap 200 TL
3. kitap 240 olur gibi.

3 Beğeni

İlk kitap 200. sayfaya yeni geçtim ben, kafam rahat. Çıksın bir ara alırım :smile: .

1 Beğeni

Aynen ciltsiz için söyledim.

@Vordue kafanın rahat olacağı bir durum göremedim ben. Sen 3.kitabı alana kadar en az bir iki zam görür belki :smiling_imp: :joy:

3 Beğeni

Hahah böyle diyom da ön siparişten alırım kesin çıkınca :joy: .

Ciltsiz 160 / Ciltli 260 olur diyerek pool u genişletiyorum ben de o zaman. Umarım düşündüğümden daha düşük olur.

2 Beğeni

Artık felsefem istediğin bir kitap varsa hemen al, sonraya bırakma :sweat_smile:

1 Beğeni

Kılışdar bu işe de el atacakmış, şöyle çıkıp 2-3 video çekse kitap fiyatları düşer. :slight_smile:

2 Beğeni

Hadi yaşadın 120 TL ciltsiz. :slight_smile:

3 Beğeni

Üçü alınca bir seri daha tamamlanacak sanıyordum, ara kitabı varmış diyor burada :((

4 Beğeni

Bence hiç bekleme İthaki ara kitap, yan kitap basmaz.

2 Beğeni
2 Beğeni

@MelihAntepli’in size hediye etmesi gerekiyor Yanan Tanrı’yı :joy:

5 Beğeni