The Witcher Dizisinin Oyuncu Kadrosu Belli Oldu

Kayıp Rıhtım'da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/dizi/the-witcher-dizisinin-oyuncu-kadrosu-belli-oldu/

image

Netflix’in The Witcher dizisinde Ciri, Yennefer ve Kraliçe Calanthe gibi isimleri oynayacak oyuncular açıklandı. (DEVAMI…)

2 Beğeni

İlk mesajdan yerimi kapayım. Nasıl Yennefer EVA GREEN olmaz.

İyi akşamlar.

8 Beğeni

Gelen gideni aratır derler ya aynen o oldu. O nasıl bir yannefer yaw.

2 Beğeni

Renfri’yi oynayacak Millie Brady’den daha iyi Yennefer olurmuş.

1 Beğeni

Tam bunu yazacaktim. Yer mi degistirseler acaba

Ben Yenenfer’dan çok Fringilla Vigo karakterini oynayacak siyahi oyuncuya takıldım. Bu seçim her açıdan yanlış görünüyor.

Birincisi Fringilla kitaplarda Nilfgaardlı bir büyücü ve Toussaint Düşesi Anna Henrietta’nın kuzeni olarak geçiyor. Yani Fransızvari bir doğası var. Doğal bir zarafeti, yeşil gözleri ve kısa kesilmiş siyah saçları olduğu söyleniyor.

Hadi bunları geçtim. Altıncı ve yedinci kitapta Geralt ve arkadaşları Toussaint’a gidiyor. Geralt burada Fringilla ile tanışıyor, onunla romantik bir ilişki yaşamaya başlıyor ve “Yennefer’a çok benzediğini” düşünüyor.

vigo

Spoiler olmasın diye gerisini anlatmayacağım ama şu kadarını söyleyeyim; Nilfgaardlı, dolayısıyla da kuzey diyarlarının ve Ciri’nin kötülüğünü düşünen bir halka mensup bir kadının zenci biri tarafından oynanması bile televizyonlarda şu sıralar empoze edilmeye çalışan “siyahlar azizdir, beyaz adamlar şeytan” politikasına ters. Sırf diziye siyahi oyuncu ekleyeceğiz derken kendi ayaklarına sıkmış olabilirler.

4 Beğeni

Ciri seçimini oldukça beğendim ben. Ciri’nin kitaplardaki tavırlarını, kişiliğini, kafada oluşan imajını çok güzel yansıtan bir seçim olmuş bence. Ciri’nin Broksilon ormanlarında ki (umarım doğru hatırlamışımdır) küçük prenses tavırlarını, nazını ama bir yandan da o yaşadığı travmayı güzel yansıtacak gibi duruyor. Böyle saf, ponçik ama gerektiği zaman olgun davranabilecek gibi bir izlenim verdi bana. İşin kısası ben Ciri için yapılan oyuncu tercihinden bayağı memnun kaldım (özellikle siyahi olacağı söylentilerinden sonra).

Yen ve Geralt için diyecek pek bir şeyim yok. Keşke Yen için biraz daha agresif hatları olan bir aktris seçilseymiş. Kitaplarda okurken özellikle agresifliği ve güzelliği ile vurganırken aktrisde bu özellikleri görmedim. Tabi oyunculuk iyi olduktan sonra bir şekilde makyajla halledilir.

Son haberlerden sonra bayağı demotive olmuştum dizi için, yine beklediğimden iyi oldu oyuncu seçimleri. Mutluyum.

1 Beğeni

Brokilon olacaktı :slight_smile: Ama evet, Ciri’yi ben de beğendim. İleriki bölümlerde, genç kızlığa yaklaştığında daha büyük birine verirler rolü muhtemelen.

1 Beğeni

Yorumu beğendim ama Eva Green konusunda ciddi miydiniz yoksa dalga mı geçtiniz anlamadım?

Bu da bir gizem olsun. :sunglasses:

Güzelim bir esere daha yazık olacak , Netflix bu tarz yıkımlarda oldukça başarılı. Death Note sinema uyarlamasını nasıl eline yüzüne bulaştırdığını , “L” karakterini gidip de siyahi yapmasına şahit olduk.(Geralt rolü için siyahi bir oyuncu seçtiklerini açıklasalar şaşırmazdım)
Lauren Schmidt’in ise bu işin altından kalkabileceğine hiç ama hiç inanmıyorum. Kadroya Henry Cavill’i dahil ederek bu işi başarabileceklerine onların da inanmadığı anlaşılıyor. (Maniac’a Emma Stone’un tercih edilmesi gibi). Yapıma ünlü yüzler ile prim kazandırmaya çalışıyorlar.
Büyük ihtimalle içerik olarak çocuk ve genç kesime hitap edecek ve marvel yapımlarının medieval dark age uyarlamasına dönecek.

Bu eseri kaybettik ama temennim Zaman çarkı , Kralkatili güncesi ve diğer başarılı ve yer edinmiş eserlerin Netflix’in eline geçmemesi.(henüz)

Hadi bakalım merakla bekliyoruz.

Birde o kadar sapkowski’ye danışılıyor diye twitter’a yazıp yazıp duruyordu yapımcı olan kadın ismini telafuzde zorlanıyorum.

Demekki oyuncu konusunu tamamen kendi kafasına göre yapmış karakterlere uyumluluğu hiç düşünmemiş sokaktan bulduğu adama gel sen oyna demiş gibi duruyor resmen izleyiciyle de bildiğin dalga geçiliyor yani.

Ben bunu gördükçe game of thrones’un en kötü bölümlerini bile öpüp başıma koyarım.