The Witcher Dizi Yorumları

Buram buram heryer klişe kokuyor. Ne bileyim bir bölüm daha sabretmek lazım sırf witcher için netflix üyeliğimi uzatmıştım.

Bir gün izleriz belki. :slight_smile:
witcher

1 Beğeni

Ya zenci elf mi olur???

Düzenleme;
7. Bölüme geldim ve bazı noktalardan tiksinme ve hayal kırıklığı noktasına geldiğini belirtmek isterim. Beklememem gerektiğini bildigim halde çok büyük beklentilerim vardı yazık oldu.

2 Beğeni

İki bölüm izledim. İlk bölüm fena değildi de ikinci bölümde çok sıkıldım. Zaten bölüm süresi 1 saat ve aksiyon tam anlamıyla hiç yok. İlk bölümde yine 5-6 dk vardı. İkinci bölümde hiç yok. Çok yavaş ve durgun bir şekilde gidiyor. Ara vere vere birkaç oturuşta anca bitirebildim 2. bölümü.

Ha dizi bence kaliteli ama benim tarzım değil. Fantastik şeyleri pek sevmiyorum. Ciddiye alamıyorum. Ve de birkaç farklı olay oluyor birbiriyle alakasız. Biraz dağınık gibi. Daha derli toplu olmasını isterdim.

Diziyi indirdim, okulda izleyeyim diye şu an izlemiyorum. Ama yorumlar o kadar iyi ki, sabırsızlanıyorum. Kitapları bitirmeden diziye başlamayı düşünmüyorum. Şimdiye dek 4 kitabı okudum (Nefret Çağı’nı okudum en son). İlk sezonda bu 4 kitap haricinde bir spoiler olacağını sanmıyorum

Birden fazla timeline olduğunu bildiğinizde dizi daha anlaşılır olacaktır. Güzel bi yerde bıraktılar sezon finalini bence mecbur kitapları okuyacağız artık :sweat_smile: Diziyi bitirenler ve kitapları okuyanlar için 8. Bölümün sonu tam olarak hangi kitaba tekabül ediyor ?

Bu sorunun cevabını ben de merak ediyorum.

1 Beğeni

Kader Kılıcı, hikayenin ismi ise “Biraz Fazlası”.

3 Beğeni

The Witcher

Az önce ilk bölümünü bitirdim. Baştan söyleyeyim, biraz ön yargım vardı ama, ben beğendim. Henry abimiz çok iyi iş çıkarmış, hele son sahnede adamları biçmesinden sonra vay anasını oldum :smiley: Freya Allen’i (Ciri) fragmanlarda da eh işte bulmuştum, hala eh işte buluyorum. Henüz Yennefer ve Triss’i göremedik, ikisini de fragmanlarda beğenmemiştim, umarım izleyince fikrim değişir, pek sanmıyorum ama :smiley: Bazı yerleri çok dramatize etmişler, onun haricinde göze batan pek bir şey göremedim. Müzikleri de (oyun müziklerinden sonra) çok beğenemedim. İlk bölümle güzel başladılar, bakalım diğer bölümler nasıl olacak.

İlk Bölüm Puanım: 8/10

4 Beğeni

Ben de birazdan başlayacağım, çok heyecanlıyım. Netflix’in tüm bölümleri aynı anda yayınlanmasını çok severdim ama keşke bu dizi haftalık yayınlansa idi. Sabaha kadar uyumam herhalde :grimacing::grimacing:

1 Beğeni

Evet, ben de yarına filan bitiririm gibi :smiley: Uzun süreden beri beni içine çeken dizi bulamıyordum, ama çekti beni. Şimdi de 2. bölümü izliyorum :slight_smile:

İkinci bölümü bitirir bitirmez döneceğim :smiley:

Az önce 2. bölümü bitirdim, Henry Cavill hala iyi :smiley: Yeneffer konusunda size katılıyorum, sabırla sahnelerinin bitmesini bekledim resmen, çok sıkıldım. Dandelion’u ise çok beğendim, keçi sakallı beklerdim ama :slight_smile: Siyahi elf? Bilemiyorum, siyahi elf mi olur?

3 Beğeni

Ya ona hiç girme… Olmaz tabii. Sakalsız cüce de var zaten, görünce sinirim bozuldu :joy:

2 Beğeni

Planda olmayan seyahat yüzünden ben izleyemedim. Eşime söz verdiğim için gece dinlenmelik olarak bile izlemeyeceğim. :slight_smile: Artık seneye size katılırım. :sweat_smile:

3 Beğeni

Umalım da güzel devam etsin, yarına devam edeceğim :slight_smile:

1 Beğeni

Şu an için kirpinin konuşmasının hiç uzatılmadan direkt dövüşe girilmesi ve ciri kısımları dışında favori bölümüm 4. Bölüm oldu. Diğer bölümler biraz bayıyordu ama bu bölüm güzeldi baya. Ve Geralt kitaplarda fuck diyor muydu ya? O birden gelen “oh shit” kıvamında fucklara alışamadım.

2 Beğeni

Ben de hatırlayamıyorum kitaplarda “fuck” dediğini :grin: Dizi için öyle yapmışlardır.

1 Beğeni

Ben de 3. bölüme kadar seyrettim Wticher’ı. Karakterler açısından; Hanry Cavil beklediğimin üstünde bir performans sergilemiş, ses tonu da gayet de güzel oturmuş, ben beğendim. Ciri fragmanlarda olabilir demiştim ama dizi içinde gayet iyi duruyor. Yeneffer’in eski halini güzel oynamış oyuncu ama kendine güvenen güçlü büyücü havasını verebilecek mi bilemiyorum. Triss karakteri çok fena olmuş, ne oyunculuğu beğendim ne karakter uluşumunu. Güçlü bir büyücüden eser yok, daha çok hizmetçi kız gibi gözüküyor. Zenci elf, yaparsan oluyormuş :smiley:

Hikaye olarak da tahmin ettiğim gibi biraz kısa öykü biraz ana hikayeye giriş şeklinde ilerliyor. Güzel olmuş bence bu şekilde, sadece kısa öykülerden yapsalar konu bütünlüğü hiç olmayacaktı. İlk bölümde kitabı okumayanlar için hangi karakterin hangi zamanda olduğu çok belli olmuyor. Ufak tefek bir iki nokta var anlayabilmek için, Kral Foltest’in Yennefer zamnında çocuk Geralt’ın zamanında yaşlı adam olması gibi. Geri nasıl ilerleyecek bakalım.

5 Beğeni