The Witcher Serisi

Kutu normalde kırmızı değil miydi?

1 Beğeni

Keşke kitaplar da siyah kapaklı olsaydı :slight_smile:

3 Beğeni

Çok hoş olurdu :slight_smile:

2 Beğeni

Bu güzel bir şey, şimdi pek anlamı yok ama seri bitince çıkacak kutuyu alırım ben. Diğer türlü kitaplar çıktıkça alanlar cezalandırılıyor gibi oluyordu.

3 Beğeni

Bu karton parçasına asla 7.50 tl vermem. Paraya doyamıyor Pegasus.

3 Beğeni

Season of Storms’u okuyup bitirdim. Hem tatmin etti hem de etmedi.

Bildiğiniz gibi Sapkowski’nin ana seriden ayrı olarak 14 yıl sonra, 2013’te yazdığı yeni bir kitap bu. Buna karşın bu kitapta anlatılan olaylar serinin ilk iki cildi olan Son Dilek ile Kader Kılıcı arasında bir yerlerde geçiyor. Geralt ile Yennefer tanışmış, birbirlerine âşık olmuş ama daha sonra ayrılmışlar. Ama gelin görün ki Geralt henüz Kral Foltest’in kızının üstündeki laneti kaldırmamış. Yani Son Dilek kitabındaki ilk hikâye henüz yaşanmamış ama sonrakiler gerçekleşmiş… Sapkowski zaman çizelgesiyle biraz oynamış anlayacağınız. Eh… onun evreni, onun kuralları.

Season Of Storms 'ta büyücülerin zekice bir dalaveresi sonrası ak saçlı Witcher’ımız kendisi için hayati bir önem taşıyan iki kılıcını birden çaldırıyor. Onları bulmak içinse hiç istemediği türden insanlarla bazı anlaşmalar yapmak zorunda kalıyor: büyücüler, prensler, hırsızlar ve krallar. Hepsinin kendi planları var ve hepsi de Geralt’ı kendi amaçları için kullanmayı hedefliyor. Kimi zaman birini öldürmesini kimi zamansa politik meselelerde bir maşa olmasını istiyorlar ondan. Ya da kendisinden bir canavarı öldürmesini istiyor fakat gerçek niyetlerini bir türlü açık etmiyorlar. Geralt da her zamanki gibi kendisini ruhsuz bir ölüm makinesi olarak gören bu insanların maşası olmamak için içgüdülerine göre hareket ediyor.

Açıkçası kitabın bazı yerlerinde biraz sıkıldım, bazı yerleriyse oldukça keyifliydi. Özellikle de Dandelion’ın sahne aldığı kısımlar. İlk bölümler biraz yavaş geçiyor ve olaylar dağınık bir şekilde gerçekleşiyor. Ama ortalarından itibaren Sapkowski ritmini yakalıyor ve hepsini bir güzel toparlıyor. “Tilki Çocuklar” çizgi romanına konu olan bölüm gerçekten güzeldi. Kitabın ikinci yarısı da oldukça akıcı ve heyecanlı bir şekilde geçti.

Yine de kitaptaki saray oyunları Nilfgaard, Cintra ve Temeria meseleleriyle aşık atamıyor. Kötü adamlar da bir Vilgefortz ya da Rience değil. Kısacası Season Of Storms daha çok Witcher oyunlarındaki bir yan görev havasında geçiyor diyebilirim. Eğlenceli ama çok da önemli değil.

8 Beğeni

Son dilek ve kader kılıcındaki öykülerin kendi arasinda kronolojik bir sırası yoktu zaten diye hatırlıyorum. En azından yazarken o niyetle yazmamıştır belki. Zaten o öyküler arasında birbirini etkileyecek bir muhabbet ve söylem yok diye hatırlıyorum ama hatırlayan varsa belirtsin.

O iki kitapta daha çok Witcher Saga’yı okuduktan sonra okunup “hmm” dedirtecek olaylar var. Star Wars 456123 gibi… Yennefer ile tanışması, Ciri ile karşılaşmaları, Dandelion ile geçmişi vs. vs. bence öykü kitaplarını daha sonra okumalıydık diye düşünüyorum, bu vesileyle belirtmiş olayım :grin:

1 Beğeni

Merhaba, forumdaki çoğu kişide Witcher’ın ayraçları var, bende ilk üç kitap var, hepsi de ilk basım ve bende ayraç yok. Sizin kitaplar kaçıncı basım? İçinden mi çıktı? Sorum ayracı olanlara :smiley:

Kutu ile alınca ayraç torba broşür vs gönderiyorlar. Torbası çok güzeldi.

1 Beğeni

Tek tek almanın eksiklikleri :frowning: Neyse kitap fuarlarında dilenirim ben :smiley:

Torbanın fotoğrafını görme imkanım var mı acep?

N11 Pegasus mağazasından alışveriş yaptığında Pegasus kitaplarının çoğunun ayracı geliyor. Tek ya da set fark etmiyor. Genelde aldığın kitabın en az 1 ayracı denk geliyor ama bazen denk gelmediği de oluyor.

1 Beğeni

Teşekkür ederim, ilk üç kitabı fuardan almıştım, fakat oradan vermemişlerdi, gerçi o zaman hiç görmemiştim

İlk kitabı okumaya başladım, diğer kitaplar da böyle mi bilmiyorum ama kitaplar Elric gibi kısa -uzun öyküler gibi ilerliyor, tamamı böyleyse okumak için tüm serinin bitmesini beklemeye gerek yokmuş.

1 Beğeni

Diğer kitaplar öyle değil sadece ilk iki kitap öyle.

3 Beğeni

The Last Wish okuyorsunuz sanırım, o kitap öyle ama o öyküler ana seride çok önemli yer kaplıyor. Bir ön hazırlık kitabı gibi düşünün. Bütün o karakterler olaylar vs ana seriye temel atıyor.

Oyunları da oynamadıysanız kitaplardan sonra kesinlikle oynayın, çok zevk alacağınıza eminim :slight_smile:

3 Beğeni

Dün ilk kitabı okumayı bitirdim. Çok bilindik bazı masalların karanlık yorumlanması dikkatimi çekti. Hem anlatım hem de hikaye akıcı okunuyor. İlk kitap üzerinden devamının da böyle olacağını umarak seri ona edilen tüm övgüleri hak ediyor.

@Zack @ilteriskagan cevaplar için teşekkürler, oyunları oynamayı düşünüyorum.

3 Beğeni

Oyun olarak Witcher 1 oynaması alışması zor ama alışınca oynanışa sarıyor. Zaten hikayesi falan çok güzel.

Witcher 2’ye daha çabuk alıştım ama bir yerden sonra çok zevk alarak oynamadım.

Witcher 3 zaten mükemmel baya bir ödül aldı. Ben tam çözüme yakın oynamıştım 3. oyunu, buna rağmen hiç sıkılmadım. Gwent kısmı ise ayrı zevkli Gog’da ki Gwent oyununa da bulaştım bu yüzden :slight_smile: Gog Gwent’i bence mantık gelişimi, taktik, strateji gibi alanlarda gelişim isteniyorsa eğitim için bile kullanılabilir :slight_smile:

Ek: Witcher 1 41 saat, Witcher 2 22 saat oynamışım. 3. oyunu Gog’dan oynadığım için saat bilgisini bulamadım. Gwent ücretsiz Alper severde öğrenirsen seninle karşılıklı oynamak zevkli olur :slight_smile:

https://www.gog.com/game/gwent_the_witcher_card_game

3 Beğeni

Ps4te efsane gwent decki yapmıştım. Deli gibi scrap var halen.:sweat_smile: Ama aylar oldu oynamayalı. Mobile gelse, birde account birleşimi olsa ufff…:sweat_smile::sweat_smile::grin:

2 Beğeni

Pc’de başla oynarız :slight_smile:

Ben de bekliyorum gwenti androidde görmeyi, pc de oynamayı denedim ama ne zaman oyun başına geçsem daha ciddi bir şeyler oynamak için gwent kalıyor öyle. Tam mobillik oyun da getiremediler bir türlü. Expansion bile geldi çok geri kalacağım mobile gelene kadar.

1 Beğeni