The Witcher Serisine Yeni Bir Kitap Geliyor!

Kayıp Rıhtım'da tamamını okumak için: The Witcher Serisine Yeni Bir Kitap Geliyor – Kayıp Rıhtım

image

Ünlü yazar Andrzej Sapkowski, The Witcher serisi için yeni bir kitap daha yazacağını açıkladı. (DEVAMI…)

5 Beğeni

Witcher evreni genişlemeye çok uygun. Öncesini anlatan kitaplar da olurdu, ancak tamamen istediği yönde hareket ediyor olması daha güzel.

1 Beğeni

Diğer witcher okullarını bolca göreceğimiz bir kitap yazar umarım. Maalesef ne oyunlarda ne de kitaplarda ( en azından ilk 4kitap için ) diğer witcherlara değinilmiyord ya da çok az değiniliyor.

Sapkowski amcanın elinde işleyebileceği tonla malzeme var, güzel bir kitap çıkacağına inanıyorum.

Serinin şu an toplam kaç kitabı var acaba? Galiba ilk 4 kitap Türkçeye çevrildi.

Bildiğim kadarıyla 7 kitap var, dört tanesi Türkçe’ye çevirildi.

1 Beğeni

Vesemir’in nasıl Witcher olduğu, Kaer Morhen’in eski günleri ve Geralt’ın gençliği herhalde herkesin en çok görmek istediği şeyler :slight_smile:

Aslında diğer okulların sadece iki tanesi kitaplarda geçiyor, Kedi ve Griffin. Onlara da sadece şöyle bir değiniliyor o kadar. O okullarda yetişmiş bir Witcher’ı hiç görmüyoruz. Oyunlarda geçen diğer okullar CDPR’ın ve hayran hikâyelerinin ürünleri.

Evet, şimdilik 4 tanesi Türkçeye çevrildi. Toplamda 7 + 1 kitaptan oluşuyor seri. Bu yeni yazılanla birlikte 7 + 2 kitap olacak.

1 - Son Dilek
8 - Season Of Storms
9 - Bu habere konu olan kitap
2 - Kader Kılıcı
3 - Elflerin Kanı
4 - Nefret Çağı
5 - Baptism Of Fire
6 - The Tower of the Swallow
7 - The Lady of the Lake

1 Beğeni

Umarım Ejderha Mızrağı ve Unutulmuş Diyarlar gibi çok fazla kitap yazıp serinin tadını kaçırmaz malum 3 serininde başkarakterinin saç rengi beyaz -gri tonlarında.

O kadar çok kitap yazamaz. Birinci sebep ilerleyen yaşı. İkinci sebepse eserlerine aşırı derecede düşkün olması ve başka yazarların aynı evrende geçen kitaplar yazmasını istememesi.

Raistlin (Ejderha Mızrağı) ve Drizzt (Unutulmuş Diyarlar) ise aslında çok daha eski bir karakterden, Elric’ten esinlenme. @Firtinakiran’ın yazdığı şöyle güzel bir makalemiz vardı eskilerden:

https://kayiprihtim.com/dosya/elric-destani-ve-fantazyaya-etkileri/

4 Beğeni

@mit diğer okulların sadece oyunlarda geçtiğini biliyorum ancak o okullar kitaplara da eklenebilir gibi geliyor bana. Nedense hem oynarken hem okurken hep diğer okulları merak ettim. İsmi “Witcher” olan bir seride witcherlara daha fazla zaman ayrılabilirdi diye düşünüyorum. Yani bir sahirelere bakıyorum, bir de Geralt haricindeki witcherlara bakıyorum arada hikayeye etki açısından bariz bir fark var. Tabi bunlar benim fikirlerim, witcherları ilginç bulduğum için haklarında daha fazla şey öğrenmek istiyorum ancak kitap farklı konuları da ele alsa seve seve okuyacağıma eminim.

Buraya tek bir şey demek için geldim aslında,

lele-ley- leleleleley-leleley-leley-leley-leley

Bir de Steel For Humans şarkısının sözlerinin bizdeki “Oğlan Bizim Kız Bizim” türküsüyle hayli paralel bir türkü olması gibi bir durum var (abav!)

Konuya dönecek olursam,

Şüpheci yaklaştığım bir haber oldu. Ticari kaygılarla yapılan bir girişim olmamasını umuyorum, ama… Ne bileyim. Çok sevinemedim.

1 Beğeni

Muhtemelen o dönemde sadece bir avuç witcher kalmasından kaynaklanıyor bu durum. Hatta diğer okullardan eeeen sonlarda, yanlış hatırlamıyorsam son kitapta bahsediyor. Bu fikir aklına çok geç gelmiş olabilir :slight_smile:

Hahaha :smiley: Ticari kaygı ihtimali benim de aklıma geliyor aslında. Sonuçta oyunlar meşhur olduktan sonra yeni kitap yazmaya karar verdi. Bu popülariteden faydalanmayı amaçladığı kesin. Yedinci ve sekizinci kitabın arasında 14 sene var.

Herhalde en güzeli Season Of Storms’u okuyup öyle karar vermek. O yumru en beklenmedik anda boğaza takılıyorsa tamamdır. En olmadı, bekleme yapma ticari der, geçeriz :stuck_out_tongue:

1 Beğeni
  1. kitap ATEŞLE İMTİHAN dr.com.tr den alabilirsiniz…