Tikiniz ya da Alerjiniz Var Mı? Bunlar Nelerdir?

Benim toza alerjim var.

Tik sayılmaz ama tik gibi oldu bende, biri bana hapşırdıktan sonra çok yaşa derse demeğene kadar sürekli numaradan hapşırırım…

4 Beğeni

Mükemmel bir konu ilk defa duyacağınız ve klasik olan tiklerimi anlatayım hemen.

1.Karpuz yerken dişimi çatala değdirmeden yemeye çalışıyorum bu da saçma sapan bir görüntü oluşturuyor.

2.Ayağımı sallamadan duramıyorum her yerde her ortamda yatarken de dahil olmak üzere bazen babam üzerine bastırıypr sanki bir hayvanı kafeslemeye çalışıyorlarmış gibi tepiniyorum. :rofl:

3.Klasiklerden toz bunu açıklamama gerek yok.

4.Ağız düzleme bu da klasiktir belki ama bir sayının ağzını düzlemeden duramıyorum birinin bana borcu 18 lira olsa bile ondan 15 lira alıyorum aynısı borç verirken de geçerli 28 lira borcum varsa 30 lira veriyorum.

5.Simetrik olarak olabildiğince dikkatli olmaya çalışıyorum bu çok güçlü bir tik değil ama mesela ekmek koparırken simetrik olsun diye koparıp boş yere yediğim oluyor.

Şimdilik bu kadar ve şunları da ekleyeyim şu anda da ayağımı sallıyorum ve 1. yazdığım tik karpuzda yokmuş makarna yerken soslar kaşıkta kalıyor bir sonraki kaşıktaki makarnaları eskiden kalan soslara değmeden sıyırarak alıyorum.

8 Beğeni

Havalar soğuyor git-gide ve soğuğa karşı alerjim (aslında tam olarak alerji değil ama başka kelime bulamadım) de başlıyor. Ellerim kaşınır, kızarır, özellikle de soğuk havadan çıkıp sıcak bir yere geldiğimde daha da artar.

Tam olarak öyle olmasa da bende de var. Sınıfta veya ders çalışırken, kısacası oturduğun zaman ayağımı sallıyor ya da yere hızlı-hızlı ama ses çıkarmadan vuruyordum, çoğu zaman heyecanlandığımda oluyor (okul tatil olduğundan beri yapıyorum, hatta sınav zamanı çok fazla olurdu, masa sallanırdı. :joy:) Sıra arkadaşım vibrasyon mu etkinleştirildi diye sorardı hep, hatta arkamdakiler de şaşırırlardı ama artık alışmışlardır diye düşünüyorum. :sweat_smile:

3 Beğeni