1807

Öykü Seçkisi'nde okumak için: https://oykuseckisi.com/1807-murat-baris-sari/

image

Üç gündür bıçak boğazına dayalı olan Konstantiniyye’de gökyüzü; sanki tüm olan bitenden habersiz, bir Şubat gününden ziyade baharın habercisi gibi ışıl ışıl parlıyordu. İnsanlar korkmuş ve heyecanlıydılar ama hayatın bazı gerçekleri tüm bunların önünde geçebiliyordu, yemek zorunda olmak gibi… Bir kadın işte bu gerçeğin etkisi ile birkaç dirhem et almak için Eminönü’ndeki Kasap Selman’ın kapısına… (DEVAMI…)

Merhabalar
Tarihi öykü yazma konusunda çok başarılısınız. Mekân, karakterler, diyaloglar hepsi incelikle yazılmış belli. Okurken dönemin atmosferinde hissedebildim kendimi. Olayların gelişimi gerektiği hızdaydı. Finale doğru artan bir heyecanla okudum. Emeğinize sağlık.

Çok teşekkürler.
Evet yakın arkadaşlarım da bu konuda daha başarılı buluyorlar beni. Beğendiyseniz ne mutlu bana. Ayrıca teşekkür ederim çünkü ziyadesiyle uzundu okumak için.
Gelecek seçkilerde görüşmek dileğiyle…

1 Beğeni

Merhabalar,

Diyaloglar, mekanlar, tavırlar, karakterler, her şey gerçekçilikten öte gerçek duruyordu. Metin kendini kasmıyor, hareket ediyor, dalgalanıyor ama yolundan da şaşmıyordu. Finale doğru ister istemez sürüklendim, o epik duygular Hayri Ağa’yla birlikte beni de sardı. Top güllesine yazılan not da güzel düşünülmüş. Emek verilmiş, karşılığı fazlasıyla alınmış. Ne denir?

Kalemine kuvvet.

Sade ama canlı bir anlatım, muhteşem bir atmosfer ve o kadar güzel bir yerde bitti ki… bir gün sizden bir roman da okumak isterim, özellikle tarihi bir roman. Tarihi atmosferleri yansıtmakta oldukça başarılısınız.

Çok teşekkür ederim. Olay gerçek olunca bana sadece araları doldurmak kaldı. Epik final beni de yazarken heyecanlandırdı aslında. Bununla birlikte Hayri Ağa’nın motivasyonlarından da şüpheliyim.
Gelecek seçkilerde görüşmek dileğiyle…

Beğeniniz ve bunu dile getirmeniz beni çok memnun etti. Gerçekten kendi çapımda tarihi şeyler yazmak daha kolay geliyor.
Umarım siz de ben de bir gün romanımı okuyabiliriz, bu beni çok mutlu eder. Bu temenni için ayrıca teşekkür ederim.