Trakya’da Artık Olağanlaşmış Günler ve Bunu Değiştirmeye Çalışan İki İnsan

Öykü Seçkisi'nde okumak için: Trakya’da Artık Olağanlaşmış Günler ve Bunu Değiştirmeye Çalışan İki İnsan – Aylık Öykü Seçkisi

image

Yazarın Notu: Karakterler ve olaylara dair bilgi sahibi olmak isterseniz, kurguya dair ilk öyküyü buradan okuyabilirsiniz. Keyifli bir vakit geçirmeniz temennisiyle… Fikret çığlık atmadı. Sıçramadı da. Sadece gözlerini açtı. Göğüs kafesi sıkışmış, gözleri, sanki kanırtılarak açılmış metal bir kutunun kapağı gibi hissettirmişti. Duyuları geri geldiğinde, göğsündeki sıkışmanın sadece rüyasından ileri gelmediğini anladı. Ela’nın eli göğsündeydi.… (DEVAMI…)

4 Beğeni

Murat selamlar;

Fikret ve Ela’nın heyecan dolu serüvenini zombi temasıyla gayet başarılı şekilde harmanlamışsın. Bence mikroçip temasına da yakışır bir devam öyküsü. Ben bekliyorum açıkçası. Ama kaptan sensin. :slightly_smiling_face:

Değerli kalemine kuvvet diyorum, ben çok beğendim ellerine sağlık…

1 Beğeni

Selam Ebuzer,

Beğenin beni olağanüstü mutlu etti. Mikroçip temasında klişe bir konu veya doğmamış bir çocuk var kafamda ama açıkçası çıkmayabilir de…
Bakalım!..
Bu uzun metni okuduğun için ayrı, “değerli” yorumun için ayrı teşekkür ederim.

Görüşmek dileğiyle…

1 Beğeni

Betimlemeler ve diyaloglar o kadar kendinden emin bir şekilde yazılmış ki hikaye insanı bir an için bütün dünyadan uzaklaştıran bir tondaydı. Atmosfer bbaşarılıydı. Sonlara doğru olan sahnelerde aklımda bir iki betimleme epey hoşuma gitti mesela. Bunun haricinde diyaloglar gerçekten güzeldi. Mesela Damdanakan Savaşı çok hoştu. Bu tarz şeyler hikayenin kendi gerçekliğini yaratmasını sağlıyor işte.

1 Beğeni

Selam Tuğrul,

Tüm söylediklerine ayrı sevindim ama Damdanakan Savaşı dolayısıyla hikayenin üç boyutlu yönüne değinmen beni ayrıca mutlu etti.
Çok teşekkür ederim. Bu tür şeylerin fark edilmesi yazma şevkini arttırıyor.

Görüşmek dileğiyle…

@MuratBarisSari selamlar,

Yine uzun ama akıcı bir öykü kaleme almışsın. Fikret ve Ela ikilisi sevdirdi kendisini. İyi kurgulamışsın. Ben genel olarak beğendim. Sadece ilahi yazarın Ela’nın cinsiyetinden mütevellit ruh halleri yorumu… :see_no_evil:

Emeğine sağlık.

Sevgiler,

Sena

1 Beğeni

Selam Sena,

Akıcı olma konusunda biraz yetenekliyim sanırım, yoksa 5K öykü gerçekten çekilmez :sweat_smile:

Şaka bir yana beğenmene sevindim. Ben de sevdim ikiliyi, eğer tema uygun olursa ama, daha da karartacağım atmosferi. Fikret değişiyor çünkü… Bir Dempsey ve Mcpeace olmayacak devamı…

Derinlik ve giriftlik olarak alsın kadınlar bunu o zaman…

Bu geçekten uzun öyküyü “okuduğun” ve yorumladığın için çok teşekkür ederim. :pray: :pray:
Önümüzdeki seçkilerde tekrar görüşmek dileğiyle…
Hoşça kal.

1 Beğeni

Merhaba @MuratBarisSari,

Seriyi “okuyarak & dinleyerek” takipteyim. :slight_smile:
Özenli, düzgün bir seri olduğunu belirteyim yine. Öyle ki kitaplaştırılmak istense editlenecek, düzenlenecek bir durum olmayacak kadar temiz.

Üçüncü bölümü erken yorumlayarak bu ayın gecikmesini telafi etmeye çalışacağım.

Sonraki seçkilerde görüşmek dileğiyle,
Sevgilerle

1 Beğeni

Selam Haluk,

Bu seri tam multimedya oldu evet :sweat_smile: :pray:
“Kitap olsa editör gerektirmez” tespiti her ne kadar biraz mübalağalı gelse de çok sevindirdi beni, teşekkürler…
Üçüncü bölüm olursa, mesaj atıcam :wink:

Görüşürüz Haluk, çok teşekkürler vakit ayırdığın için…

1 Beğeni