Trivia! Soru Ekleme Yarışması Başlıyor! [TAMAMLANDI]

Daha 12 gün var… (Eğer 300 tane daha tarih yazarsan… bilemiyorum.:buyucu:)

En büyük çekincelerimden biri buydu. Madem öyle ciddileşelim! :smiley:

1 Beğeni

500 olsun düz ama :frowning:

1 Beğeni

Olmasın… Kapatacağız bir tarih kategorisini. :roll_eyes::crazy_face:

Bu arada herkese benden kıyak…

Genel kültür sorusu sistemde yok denecek kadar az. Bu alana yüklenebilirsiniz. Diskdünya ile sorulabilecek neredeyse tüm sorular sorulmuş gibi. Ayrıca Aşağıdakilerden hangisi şu yazarın kitaplarından biridir veya değildir sorularında da çok popüler olanlar sorulmuş durumda fakat şu kitabın yazarı kimdir gibi sorular fazla yok. Kolay geldiği için sanırım tercih edilmiyor ama hep zor sorular da biraz bunaltabiliyor. Tarihte kültür medeniyet alanında bir boşluk var.

1 Beğeni

Kendimi at gibi hissettim. :smiley:

Hiç şansınız yok, hanımefendi. Arkaya mitoloji sözlüklerini açtım. X’i bol olmasa aslında Amerika halklarının mitolojilerine de el atacağım ama allahtan onların X’i falan bol. Daha da onaylanmamış tonla sorum var. Burayı tüketene kadar devam edeceğim. :buyucu: Sonrasında yine ‘‘bu kitabın yazarı kimdir?’’ sorularıma döneceğim.

Valla ben de aynı durumdayım, yoksa yatardım aşağı. :smiley: İşsiz miyim?

2 Beğeni

Aslında -bir bisikletçi olarak- bisiklet yarışlarından esinlenmiştim :smiley:

1 Beğeni

Valla ne denir ki, tebrik ederiz arkadaşlar :slight_smile:

Bunu tahmin etmiştim zaten. :smiley: Senin tek kaybın bazı soruları iki kez sorman ve sistemdeki sorulardan çok denk gelmesi. Yoksa biraz daha ileride olurdun.

Soru onaylamaya yetişemiyoruz. :smiley: İkinizin de sistemde bekleyen sorusu var. Tüm sorular bitince ya biriniz ya da diğeriniz öne geçiyor. İşin eğlenceli kısmı kimin önde olacağını benim biliyor olmam. :rofl:

1 Beğeni

Sayenizde bütün Türk mitolojisini hatim edeceğim. Şu an H harfine geldim. :buyucu: Ve sıradan gidildiği halde aralarda onaylanmadan atlanan çok fazla sorumun olması. :frowning: İki kez sormam da tarayıcımın hatası sanırım ama olan soruya denk gelmek ancak benim şanssızlığımdır. Valla mı? Kimmiş :smiley: Ona göre bırakalım. :smiley: İstanbul seçimlerinden daha renkli ve daha heyecanlıyız. :smiley:

Bisiklet de iyidir. :slight_smile:

Aslında sıradan gidilmiyor. Kimin önüne neresi denk gelirse oradan onaylıyor. Bazen çok soru birikince herkes bir köşeden yorulana dek onaylıyor. Yorulup bırakınca da arada sorular kalıyordur.

Rüşvet kabul ediyorum. :buyucu: Ahhahaha Sandıkların başından ayrılmayın. :rofl:

Bu daha ilk yarışma arkadaşlar. Bunun gibi bir sürü yarışma olacak. Hepsi soru yazmak üstüne olmayabilir. Soru cevaplama ve puanlara göre de olabilir. Yani sistemi yarışmadan sonra sahipsiz bırakmayın. Ayrıca sorduğunuz soruların yarışmalarda, meydan okumalarda başınızı yakabileceğini de unutmayın. :buyucu:

1 Beğeni

Ben ilk başta kaldığınız yerden gidiyorsunuz zannettim, sonra da en son sorudan ilk soruya doğru geri gidiliyor sandım. Ama o da uymadı, meğer karışıkmış. :slight_smile: Onlar da artık bittikten sonra. Ben YOK’a güveniyorum.(Yüksek Onay Kurulu) Olmazsa da boykota gideriz. :smiley:

Ben bırakmam. Zaten öğrenmek için soru ekleme gibi baya eğlenceli bir yol buldum. Şu an mitoloji bilgim müthiş. :smiley: Çorak sözcüğünün neden çorak olduğunu çözdüm az önce. :smiley:

Sayende ben de Türk Mitolojisine dair bir sürü şey öğrendim ama kafam pelte gibi oldu. Artık hepsi aynı soruymuş gibi gelmeye başladı. :rofl:

1 Beğeni

Zaten öyle. :smiley: Kalıp soru hepsi ‘‘Türk mitolojisinde/-e göre… kimdir/hangisidir/adı nedir?’’ bu şekilde. :smiley: Yani sizde sorun yok, sorular tek kalıptan çıkıyor. :buyucu:

Dün ders çalıştığım için hiç soru yazamadım. Bugün yazabildiğim kadar yazmaya çalışacağım.

1 Beğeni

İşte sizden böyle sorular bekliyorum. Araya keyiflenmelik…

Sunucu neden şokta derseniz yarışmacı joker kullandı. :joy:

2 Beğeni

Benim bi ibrahim tatlises sorum vardi. Uygunsuz kelime seciminden red yedi. :joy::joy: soruda cok pis adamlarin eline dusmus yildiz tilbeyi kurtariyordu…

Keleş sorusu mu? Yıldız Tilbe sorusu çok cinsiyetçi.

Evet, o soruyu hepimiz hatırlıyoruz… Onun gibi soru olmasın tabii. :smiley:

Sünger Bob’lu trol bir soru sormuştum, eğer bu ayarda sorular kabul edilirse kafamı o yönde çalıştırmaya başlayabilirimm :smiling_imp:

İki hafta boyunca bilgisayara neredeyse hiç giremeyeceğim için, ilk günden beni fetheden Trivia’nın bu yarışması benim için gayriresmi olarak ve üzülerek bitti :persevere: Devam edenlere başarılar diliyorum ve sonraki yarışmalara kendimi hazırlıyorum :facepunch:

3 Beğeni

Evet öyle sorular da nefes aldıran sorulardan. Benim en sevdiğim sorulardan bir tanesi hatta. :smiley:

2 Beğeni