Türkiye İş Bankası Modern Klasikler Dizisi

Yeni kitap. 122. kitap Patlayan Kuyruklu Yıldızlar Ekspresyonist Öyküler

122

Patlayan Kuyrukluyıldızlar - Ekspresyonist Öyküler (Kitapyurdu)

Patlayan Kuyrukluyıldızlar - Ekspresyonist Öyküler (Babil)

6 Beğeni

İlgi çekici bir kitap. Keşke Zweig’a biraz ara verilse de böyle yeni yazarlardan değişik kitaplar görsek. Ya da derlemeler. (Zweig seviyorum ama iki ayda bir Zweig yerine yılda iki Zweig yeter bu seriye bence.)

2 Beğeni

İlk iki kitabı bu seriden çıkan John Dos Passos’un ABD üçlemesinin üçüncü kitabı bu seriden çıkmayacakmış. Yayın hakları başka yayıncıya geçtiğine göre ilk iki kitap tekrar baskı yapmayacak diye anlıyorum mailden.

4 Beğeni

Buna yakın bir cevap bende almıştım.
Saçmalık, plansızlık…
ilk 2 kitabı bas, 3. kitabı bir nedenle beklet ve telifini kaybet.
Bu plansızlığı küçük bir yayın evi yapsa anlardım, çevirmen bulamadılar, paraları yoktu vs. ancak seriye dahil edilen 3 serilik bir kitabın 2 kitabını basıp, 3. kitabını basamıyor olmak en hafif tabirle saçmalık…

7 Beğeni

Bugün mail günü galiba :joy:

1 Beğeni

Yeni Kitap

9 Beğeni

Yeni kitap.

124

Kitapyurdu

10 Beğeni

Kapak sayısı artmaya başladığı için tıklama ile açılır hale getirdim. Hem yerden tasarruf sağlamış olduk hem liste daha stabil olmuş oldu.

Yeni kitap (125. Kitap)

11 Beğeni

Kitapyurdu sitesi satış linki.

Bozkır

3 Beğeni

Yeni kitap geliyor

15 Beğeni

Merhabalar,
91. sıradaki Anne Frank’ın Hatıra Defteri - Anne Frank kitabı tekrar basılmayacak mı? Kitabı hiç bir yerde bulamıyorum ama nadirkitaptan da asla almak istemiyorum :roll_eyes: Eminim aranızda yayınevine mail atıp soranlar olmuştur. Bilgilendirirseniz çok sevinirim.

1 Beğeni

Yeni Kitap

13 Beğeni

@ecemune bulamadığım 3 kitap için (Bir Yazarın Günlüğü, Çocuksu Bir Şey ve Anne Frank’ın Hatıra Defteri) mail attığımda, Anne Frank’ın Hatıra Defteri dışındakilerin basımının yapılacağını ifade eden bir cevap geldi.

3 Beğeni

Bir Yazarın Günlüğü ve Çocuksu Bir Şey kitapların( Çocuksu Bir Şey kitabının bende eski kapak olanı var ama yeni kapaklı baskıyı bulamadım) bende uzun zamandır yeni baskılarını bekliyorum

2 Beğeni

Teşekkür ederim. Ben de kimseden cevap gelmeyince mail atmıştım yakın zamanda basmayı düşünmediklerini söylediler. Neden acaba :frowning:

Ben de bir yazarın günlüğü ve çocuksı bir şey i sormuştum, çocuksu bir şeyin bu seneki yayın planlarında olduğunu ama bir yazarın günlüğünün olmadığını söylediler herkese farklı bir cevap gelmiş galiba

Bir Yazarın Günlüğü ile Çocuksu Bir şey’i Oya Dalgıç çevirmiş ve kendisi ne yazık ki 2015’te aramızdan ayrılmış. :frowning:
İki kitabın da tükenmiş olması çeviri telifiyle ilgili bir meseleden kaynaklanıyor olabilir ve böyle bir durumda muhtemelen yeniden çevrileceklerdir.

Evet çevirmenin vefat ettiğini okuyunca yayın evine sormuştum. Bana 3-5 ay önce Bir Yazarın Günlüğü kitabının yeniden çevriliyor olduğunu yazmışlardı.

1 Beğeni

Konuya çok hakim değilim ancak şimdi konusu açılınca bir de ben bakayım dedim. Virginia Woolf’un Bir yazarın günlüğü kitabı Oya Dalgıç çevirisi ile (kitapyurdu verilerine göre) İş Bankasından 05.03.2014 tarihinde çıkmış. Aynı Oya Dalgıç çevirisi ile bu kez Everest yayınlarından 22.08.2014 tarihinde çıkmış ve halen bu baskı bulunuyor. Sanırım arkadaşların da işaret ettiği gibi İş Bankası çeviri telifini kaybetmiş. @alper’e söylenildiği gibi yeni çeviri yaptırtmadan basamazlar.

1 Beğeni

Ben de Çocuksu Bir Şey’i sormuştum çeviride bazı sorunlar gördüklerini tekrar çeviri yaptırıp basacaklarını söylemişlerdi. Anne Frank da bu kadar satmasına rağmen niye sürekli tükeniyor anlamış değilim.