Türkiye İş Bankası Modern Klasikler Dizisi

Ben o şubede görmüştüm 1919’u :slight_smile:

Şömiz olayı enteresanmış

1 Beğeni

O da sanırım şu şekilde

2 Beğeni

Güzelmiş :slight_smile: bana da lazım benim bu kitap eski kapak :smiley:

Evet öyle, hatta yanlış hatırlamıyorsam Çocuksu Bir Şey de bu şekilde bir defa basıldı, yine eski kapak üstüne asıl şömizle ama o kapağı da bulunmuyor maalesef biliyorsunuzdur

1 Beğeni

İlk sorduğunuzda yazacaktım ancak şömiz kelimesini unuttuğum için yazamadım. Tarif etmesi de zor. Karton kapağI saran kağıt kapak yazsam garip olur dedim. Neyse bende 42.enlem eski kapak var ancak 1919‘un kapağı renkli şömizli baskı. Şömizin altında eski tür kapak var.

1 Beğeni

Sanki üstteki 42. Enlem fotoğrafı da şömiz gibi zaten.tuhaf şeyler oluyor :slight_smile:

@okuryazarbirkisi valla çocuksu bir şey hem ciltli var bende hem de hasan ali yücel katıksız mutluluk’un içinde var. Bir daha almam herhalde :slight_smile:

11 Beğeni

bkmkitap’a mesaj attım, bu seti almak istiyorum indirim yapar mısınız diye. Seti satıştan kaldırdılar :joy:

4 Beğeni

Ne güzeller. Keşkeee Benimmm Olsaaa :joy: :joy: :joy:

4 Beğeni

Aynı şeyi düşünüyordum :smiley:

3 Beğeni

Çevirmen Oya Dalgıç’ın vefatıyla birlikte İş Kültür, onun çevirilerini basamadı. Galiba telif sorunu… Yakındır Mansfield çevirileri de bulunamayacak. Bana da keşke benim olsa dedirtti.

1 Beğeni

Evet problem telif maalesef.

@elrond bilgi için teşekkür ederim. Ben bulurum sıkıntı yok :slight_smile:

Basılmış olduğunu netleştirmek istemiştim.

2 Beğeni

Fazlasını bulursanız talibim bende :smiley:

1 Beğeni

:smiley: hayırlısı diyelim

1 Beğeni

İş Bankası Kültür Yayınların kitapları genelde çok duymadığım, fikrimin olmadığı yazarların kitaplarını oluyor…Çok yorum göremeyince başka kitaplara yöneliyorum. Acaba Türk klasikleri + modern + HAY barındıran bir başlık var mı arkadaşlar? Okuyanlar oraya yorumlasak sadece yeni çıkanları değil de kitabı beğenip beğenmediğimiz hakkında, konusu hakkında da birbirmizi bilgilendirsek.
Biraz kendim için istiyormuşum gibi oldu kusura bakmayın :slight_smile:

1 Beğeni

Tüm başlıklara buradan ulaşabilirsin.

Modern klasikler serisi eksiksiz olarak bende var ama ne yalan söyleyeyim j.d.passos’un renkli ciltlerini görünce bir eksiklik hissettim :upside_down_face:

2 Beğeni

Teşekkürler çok sık dönüp bakacağım bu mesaja.

1 Beğeni

Hanife Hanım emin misiniz bundan? Bu seride çok ünlü yazarlar ezici çoğunlukta bence çünkü.

Jack London
Stefan Zweig
Franz Kafka
Çehov
Bulgakov
Gorki
Mark Twain
Woolf
Jules Verne
Wells
Joseph Conrad
Conan Doyle

Bir solukta aklıma gelenler. Serinin yarısı bu yazarlarındır en az zaten.

Bunlar epey ünlü yazarlar. Geri kalan yazarları yazmadım da Wilde, Fitzgerald falan da var :slight_smile: bu seriyle ilgili yorum bulamadıysanız Everest, İthaki moderne falan hiç bakmayın :smiley:

Dünya klasikleri ile ilgili yorum yapmama gerekd var mı bilemedim.

4 Beğeni

Saydığınız yazarlar tabi ki çok bilindik özellikle London, Zweig, Gorki, Bulgakov sevdiğim yazarlar. Ama Mesela şöyle göz gezdirdim
A. Burgess
W. Golding
R. Graves
J. Conrad
C. Wolf
L. Perutz
Bunlar ünlü ama benim fikrimin olmadığı okumadığım yazarlar yorumumda da belirttiğim gib. Ben okumadım daha önce maalesef utanıyorum söylemeye ama fikrim yok yani.
Aynı şekilde HAY içinde de Elbette Dostoyevski, Tolstoy, Turgenyev, Balzac, Dickens gibi çok bildiğimiz yazarlar var ama mesela
Euripides, Lafargue, Peacock, Marlowe, Plutarkhos, Goldoni kitaplarını merak edip fikrimin olmadığı yazarlar.
Mutlaka hepsi çok iyi ve okuyanı çok olan yazarlardır zaten onları kötülemek haddine değil. Ancak sadece okumadığım bilgimin olmadığı yazarlardan söz etmiştim. Çok fazla bilmediğim yazar olduğu için utandım şu an :slight_smile:

1 Beğeni