Türkiye İş Bankası Modern Klasikler Dizisi

Stefan Zweig - Sahaf Mendel ya da Jack London - Bir Dilim Biftek olacak.

Çocuksu Bir Şey ve Bir Yazarın Günlüğü kitaplarının çevirileri kaç yıldır çeviri aşamasında bilen var mı?

1 Beğeni

165 i çıkarmadan 166 yı nasıl çıkardılar onu anlamadım :woman_shrugging:t2:

İkisini de aynı anda Matbaaya göndermişlerdir 166 165 ten önce hazır olmuştur veya farklı matbaalara verilmiştir biri öbüründen daha hızlıdır.

5 Beğeni

Çeviridiler evet ama bir zamanların Dune çevirileri gibi efsaneye dönüşmek üzereler. Yani bu kadar uzun sürmemeli sanıyorum, bilmediğimiz başka sebepler de olabilir.

Çok mantıklı hiç böyle düşünmemiştim

165 numaralı kitap Christa Wolf’un Hiçbir Yerde eseri olacak.
167 numaralı kitap da Gertrude Stein’ın Üç Hayat adlı eseri. Arada numara atlamalar olabiliyor baskıdan dolayı. Olağan şeyler.

3 Beğeni

Hocam bu bilgiler doğru değil sanki. Bir yanlışınız olmasın? Üç Hayat 167 diye kapak paylaşılmıştı diye biliyorum. Christa Wolf’tan haberim yoktu valla :slight_smile: Can’dan okumuştum o eseri. Hala da var elimde. Yine de alırız gerçi :slight_smile:

2 Beğeni

Aaa evet 167. olacak tabii. Aradaki Brezilya’yı atlamışım, sağ olun :slight_smile:

Yeni dokuz sert kapakta kendi sitelerinde “yakında” ibaresi var. Hangi gün satışa çıkar?

Kendi sitesinden uygun oluyor mu ki ya?

1 Beğeni

Maalesef olmuyor. bkm kitap ya da kitapyurdu daha uyguna satıyor. Kitapyurdu da aslında çok ucuz değil puan biriktirip vip üye olunursa anca ya da uzun zamandır düzenli alışverişlerde. Arada da Hepsiburada dan da bakabilirsiniz 50 tl üzerine kargo ücretsiz ve orda da fiyatlar aşağı yukarı uygun.

İş Bankası Yayınları’na soruyorum ama tarih veremeyiz basılacak diyorlar. Ama sanırım uzun bir süredir aynı durumda.

2 Beğeni

İş Kültür kendi sitesine 3 yeni sert kapak eklendi. (NOT: Bandrol alınan kitaplardır)

6 Beğeni

Yeniler

8 Beğeni

Aziyade diye bir kitap varmiydi acaba çıkacak

1 Beğeni

Ciltli baskılar satışa sunulmuş.

5 Beğeni

Evet Pierre Loti’nin kitabı Aziyade vardı bandrolü alınmıştı diye hatırlıyorum ama göremedim ben de.

2 Beğeni

Hiçbir yerde kitabının sert kapaklisi çıkmayacak galiba göremedim

Bu sert kapaklı kitapların fiyatlaması gördüğüm en absürt fiyatlama.

500 sayfalık kitabın etiket fiyatı 40 TL, 50 sayfalık kitabın 35 TL.

6 Beğeni