Türkiye İş Bankası Modern Türk Edebiyatı Klasikleri

Modern klasikleri nasıl bozdular?

Ben ciltlilerde en azından sırtta seri numarası olmaz diye ümit etmiştim. Mesela 2 numara basılamayacak kesin olarak, en azından numarasız olması tercih edilebilirdi.

2 Beğeni

Öncesi de var tabi… Ama özellikle 160. kitaptan sonra sert kapaklar ile benim için seri olarak toplamanın bir değeri kalmadı. Daha değerli bir baskı varken, diğer baskının koleksiyon değeri kalmadı. En başından 160 kitabı yeniden toplamak hem anlamsız olacaktı hem de imkansız (basamayacakları kitaplar var.)

Bende olan 157 kitabın çoğunu dağıttım, bulunamayan 5-10 kitabı çok uygun fiyatla seri toplayanlar alsın diye zebroma’da sattım.

Şunu okuyayım diyeceğim bir kitap çıkarsa alır, okurum ama seri olarak toplamam artık.

2 Beğeni

Ben kartona hiç bulaşmadığım için etkilenmedim ama haklısın, karton toplayanlar için problemli iş. Bir de abuk bir fiyat politikası var. Her halükarda satacaklarını bilmelerine rağmen (1984 ve HÇ’nin ciltli baskıları tükenmiş mesela) 2-3 kat fiyat farkı İş Bankası’na yakışmıyor.

Ben ciltli 10-15 tane aldım tüm seriyi toplarım diye ama daha bismillah demeden zam geldi. Ben de sen gibi eskiden okuduklarımı veya okumayı düşündüklerimi alırım sanırım. Tükenirse de çok dert edeceğim bir seri değil nasılsa.

4 Beğeni

Türk Edebiyatı yazılmış ancak bu diziye daha uygun diye buraya paylaştım. Sunay Akın kitaplarıda bu diziden çıkacak anlaşıldı.

Bence değil. Olursa da saçma olur. Sunay Akın çağdaş dönem yazarı sonuçta. Ayrıca eserlerini klasiklere almak da doğru gelmiyor bana. Karton kapak bandrolü yanıltıcı olabilir.

Haa bu diziye alınırsa şaşırır mıyım? Asla :sweat_smile::sweat_smile:

1 Beğeni

Dediklerinize katılıyorum. Bekleyip görmek lazım.

1 Beğeni

Arkadaşlar Sunay Akın’ı 98 yılından beri takip ederim. Bandrol alınan kitabı yeni yayınlanacak bir kitap. Çünkü o adı taşıyan bir kitabı yok. zaten yayınevinin bir yazarı olduğu için Sunay Akın külliyatı içinde çıkacak bir kitapdır o.

1 Beğeni

6 Beğeni
  1. kitap ile birlikte Sait Faiklere giriş yapıyorum. Allah utandırmasın.
1 Beğeni
3 Beğeni

Merak eden arkadaşlar için… sırttan böyle duruyor… :no_mouth:

6 Beğeni

Çok büyük rezillik ama bu saatten sonra birçok öykü ve şiir kitaplarına ev sahipliği yapacağını düşündüğüm için bu seriye devam edeceğim. Ciltli almadığım için fiyatları makul oluyor en azından.

@theaydin Geniş bir katalog olacağına eminim. Birçok çağdaş yazar tüm eserleriyle gelecektir.

1 Beğeni

Belli olmaz tür çeşitliliği. Attila İlhan’ın tüm eserleri girecek mi en çok onu merak ediyorum. Hali hazırda baskısı olmayan o kadar çok eseri var ki…

Şömizleri çıkartınca durum daha vahim.

1 Beğeni

6 Beğeni

6 Beğeni
8 Beğeni
2 Beğeni
6 Beğeni

Türk Edebiyatı Sait Faikleri Serisi oluyor iyice. :slightly_smiling_face: Neyse, şikayetçiymişim gibi oldu ama değilim, gayet hoş tercihler bence.