Türkiye İş Bankası Modern Türk Edebiyatı Klasikleri

Seri bozulmuş almaya degmez bence

Bence sırt numarası da çok gereksiz. Kapakta yazmalı sadece.

1 Beğeni

Bu konuda iş bankası ile irtibata geçen oldu mu? Düşüncelerini merak ettim.:frowning:

1 Beğeni

@fortknoxt Serhat Abi mail attım demişti. Buraya bir cevap gelmediğine göre ona da bir cevap verilmedi galiba.

2 Beğeni

Bu seriyi toplamıyordum ama düşüncesi vardı. Şöyle bir 20-30 eser olsun toplu alımlarla tamamlarım diyordum. Sonra bu kitap çıktı ve hevesim kalmadı toplamayacağım. Son sayılar da olsaydı belki öncesi toplanırdı ama şuan hiç garantisi de yok. Başka eserlerde bu şekilde tekrar bozabilir. Güvenemiyorum. Kapağı ilk gördüğümde yanlış yere yazıldı diye düşündüm öyle ümit ettim :slight_smile: Maalesef doğruymuş. :frowning:

3 Beğeni

Maile cevap bile vermediler. Burada Sait Faik Eserleri Daruşşafaka Cemiyetinde diye biliyorum. Yanlışsam düzeltin. Aceba cemiyet mi böyle olmasını istedi. Enazından Şömiz beyaz olsaydı.

Şömizi gibi iç kapağı da mı farklı acaba?

1 Beğeni

genelde şömiz nasılsa iç kapakta aynı oluyor.

Ben de soracağım. Evet, telif Darüşşafaka’da. Benim fikrim de onların engellediği yönünde. Yazarların böyle bir hakkı var çünkü. Telif sahiplerinin de olabilir.

1 Beğeni

Sait Faik henüz gelmedi onu görmedim ama diğer 3 kitapta iç kapak ile şömiz aynı değil.

1 Beğeni

Evet. Kapak şömizle aynı. Sadece şömiz diğerlerine göre daha kaliteli gibi.

Şöyle bir şey yapmışlar: Ayrılık Sevdaya Dahil’in kapağıyla şömizi de aynı bu sefer. Son Kuşlar bildiğimiz gibi. Kapak da aynı. İlk üç kitap da söylediğiniz gibi sade mavi tasarım.

1 Beğeni

Seri bütünlüğü bozulunca seri olarak toplamanın cazip bir yanı kalmıyor.

Bütünlük açısından görüntü farklılığı oluşacak evet doğru. ama benim alma konusunda büyük bir hevesim olacak. Arkadaşlara katılmıyorum. Eserin kalitesi, baskı kalitesi bu seriden bir çok kitabın alınmasını benim için çok önemli hale getiriyor.
Sait Faik ne çıkarsa alırım, Attila İlhan çok severim ama şiir kitaplarını alırım. Zayıf bir ihtimal ama ilerleyen dönemde belki de S. Ali seriye dahil edilebilir. Modern Türk klasikleri formatına uyuyor çünkü

Evet, çok kararsız kaldım ben de. Numara sırasına göre dizmeyip yazara göre diziyorum zaten ama çok saçmaladılar.

1 Beğeni

Sabahattin Ali kitapları Türk Edebiyatı Klasikleri serisinde çıkıyor, buraya dahil edebileceklerini zannetmiyorum.

Belki bir sonraki baskıda tepkilerden ötürü 9. kitabı temaya uygun şekilde basarlar. O yüzden ben bir süre 9. kitabı almadan beklemeye karar verdim. Onun dışında seri harika gidiyor, kapaklara çok da takılmadan toplamak lazım bence. Arada bir tane nazar boncuğu olacak ne yapalım. :blush:

Biliyorum Türk Klasikleri’nde çıktı ama malumunuzdur o seriye çok da uyan kitaplar olmadı. Ona istinaden dedim. Belki ilerleyen dönemde bu seriye dahil ederler diye. Bakalım zaman neler gösterecek…

Renk uyumu gözetseler çok iyi olacaktı ama ben de seriye devam etme kararı aldım. Uzun süredir Sait Faik okumak istiyordum. O yüzden varsın farklı renkler olsun. Sabahattin Ali eserleri diğer seride tamamlandı bildiğim kadarıyla.

Ben de bu durumdayım. Bir süre bekleyeceğim. Bir sürü bandrol aldılar ama daha 4. kitap yeni çıktı. 5. kitap Sait Faik eseri olursa bir ihtimal 9. kitabı da sipariş ederim.

Son bastıkları Attila İlhan’ın kitabını aldım. Bunda da şömiz ile iç kapak aynı çıktı. İyice saçmaladılar!

1 Beğeni

Sert kapak ve İvory kağıt nedeniyle şimdiye değin çıkan 5 kitabın 4’ünün eski baskıları kitaplığımda olmasına rağmen bende aldım kitapları.

Modern klasik ve Türk klasiği serilerini topluyordum, sert kapak baskılardan sonra bende olan kitapların çoğunu dağıttım. Bu iki seride 3-4 kez yapılan değişiklikler nedeniyle iş kültürden bir daha seri toplama düşüncem yok.

Sırt ve kapaklarda olan seri sıra numarası biraz işi bozuyor olsa da bu seriden sadece okuyacağım, sevdiğim yazarlar oldukça satın almayı düşünüyorum.

2 Beğeni