Türkiye Okuma Kültürü Araştırması 2019

Bizimkilerde işte sahibindende araba ilanları. Akşam fenere nooolduuu haberleri efendim başka instagram storyleri bu tarz şeyleri güzel okuyorlar. :slight_smile:
Valla sizin çalıştığınız yeri çok kıskandım.

1 Beğeni

İhtiyaçlar meselesi biraz bu. Bana göre çoğu şey pahalı. Bir de kaç kişi geçiniyor, yaşam standartları nasıldır gibi durumlar da var. Lüks yaşamaya alışan insanlar için bu fiyatlar komik geliyor. Kitap fiyatlarının yüksekliğini anlıyorum fakat bu pahalı olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Bazıları özellikle pahalı.

3 Beğeni

Pegasus Çok pahalı yaa :stuck_out_tongue:

1 Beğeni

Benim için mağazadan alamayacağım kadar fiyatı olan her kitap pahalı. İnternet için bakacak olursam da 25 liranın üstünü pahalı buluyorum. Son üç seneki kitap alışverişimi düşünüyorum ve 2018’de 4x kitap almışsam 2019 yılında 2x almışım. İlk ayı da geride bıraktığımız düşünülürse bu oranın x’e kadar indirgendiğini gözlemliyorum. Bu eğriyle birlikte 2022’de kitap almayı bırakıyorum gibi bir şey oluyor.

3 Beğeni

Sanırım bu kişiler yazar ve yayınevi çalışanları. :slight_smile:

2 Beğeni

Ama pegasus çok pahalı :grimacing:

1 Beğeni

Zorla kurbağa olma çabası mı bu. :joy: :joy: :joy:

Ama pegasus çok pahalı

1 Beğeni

Benim çalıştığım yerde de en az %50’ si roman okurdu. Hatta bazen ödünç isterdim. Her yerde aynı değil yani durum. :slight_smile:

Yani şimdi kurbağa falan pahalı ama ya pegasus

1 Beğeni