Türkiye'de Kitap Yayını ve Satışı Yapan İnternet Siteleri

Kidega dan guzel hareketler :+1:
Paketleme güzeldi.
Kitaplarda hasar yoktu.

6 Beğeni

Bu başlığa mı uygun olur bilmiyorum ama instagramda reklam olarak karşıma çıktı. Kullanmadım henüz iyi mi kötü mü bilemiyorum ama fikir olarak güzel.

2 Beğeni

Kitap takas sitesinden çok tinder’a çevirmişler. Kitapdostum’a ait takas yapılacak düzgün kitap da yok.

1 Beğeni

Bkm kitaptan bugün elime geçen siparişim,

Değiştirmeleri sorun değil, böyle bir kitabı gönderme yüzsüzlüğünü nereden buluyorlar anlamadım ,

7 Beğeni

Böyle durumlarda insanın ağzına çok büyük küfürler geliyor. Yediden yetmişe her yerde bir kokuşmuşluk var maalesef. Böyle bir ürünü nasıl gönderebiliyorlar akıl alır gibi değil. Resimleri görünce kan beynine sıçradı.

3 Beğeni

Bunun tek bir izahı var: Sanırım ayı saldırmış olmalı!

Oysa aşağıda atacağım resimdeki talimatlar izlenseydi böyle gelmeyeceğinden neredeyse emin gibiyim.

Şimdi bunu sizden geri alıp başkasına gönderecekler. Bu döngü böyle devam edecek. Ne zaman bunu umursamayacak veya bu tip şeylerden bıkmış birisine gelecek o zaman bu ayı saldırmış kitapların macerası da sona erecek.

13 Beğeni

Seyahatnameyi incelediniz mi, kelimeler eski Türkçe mi okuması anlaşılır mı

Daha iyi özetlenemezdi.

2 Beğeni

BKM biraz öyle bende Dedalus indiriminden alışveriş yapmıştım.Kitapların hepsi sararmış eskimiş şekilde gelmişti. İletişime geçtim değişim istemiyorum ancak bu ürünleri nasıl gönderebildiniz tebrikler diye. Özür dileyip geçmişlerdi. İnsan hani bir açıklama bekliyor. Ticaret anlayışı böyle demek ki adamlarda, elimde kalanları e satışlarda satıp kurtulayım geri gönderirse bi başkasına yollarım. Sonunda biri uğraşmaz kabul eder zaten.

1 Beğeni

Bu savunma taktiğini bir ayı görürsem denerim :joy:

@Ufuk Herkese bu şekilde ürün gönderiyorlarsa dayak arsızı olmuşlardır artık serzenişler pek birşey ifade etmez onlara.

3 Beğeni

Bkm kitaba iade talebimi ilettim gelen cevap,

Ürün değişim işlemi için aşağıdaki maddeleri eksiksiz olarak yerine getirmeniz gerekmektedir, aksi takdirde değişim kabul edilmeyecektir.
1-Siparişin tarafınıza gönderildiği gibi korunaklı paketle gönderilmesi gerekmektedir aksi takdirde ürün kabul edilmeyecektir.
2- 502191794 numaralı müşteri kodumuzu PTT Kargo memuruna vererek göndermeniz. Müşteri kodumuz adres bilgilerimizi de kapsamaktadır. Vereceğiniz kargoyu karşı ödemeli olarak gönderebilirsiniz.
3- Tarafına gönderilen İade/Değişim Formunu çıktı alarak eksiksiz doldurup göndereceğiniz paketini içine koymanız gerekmektedir. FORM GÖNDERİLMEYEN PAKETLER İÇİN İŞLEM YAPILMAMAKTADIR.
4- Size verilen değişim kodunu size gönderilen İade/Değişim Formunda yer alan “İade / Değişim Kodu” bölümüne yazınız.
Değişim kodunuz: AB1915D
5- Gönderilen kargo tarafımıza ulaşması sürecinde tüm sorumluluk müşterilerimize aittir. Gönderilen paketlerin kargo takip numaralarını saklamaları tavsiye edilir. Hasarlı ürünler tarafımızdan teslim alındıktan sonra değişim süreci 1 hafta sürebilmektedir. Ürün stok/basım durumları güncel olarak değişmektedir, gönderilen ürün tedarik sağlanamadığı takdirde müşteriye bilgilendirme yapılarak iade işlemi gerçekleşir.
6- Bu prosedür tarafınıza iletildikten en geç 2 iş günü içerisinde ürünü kargo memuruna teslim etmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde değişim işlemi kabul edilmeyecektir. Bu prosedür müşteri tarafından kabul edilmiş sayılır.
Benim cevabım ( ki çok sinirliyim )
Ya arkadaşım benim çıktı alacak imkanım yoksa ne olacak? İkinci el, yırtık kitabı utanmadan gönderiyorsunuz, birde tutmuş bana prosedür dayatıyorsunuz? Ben kolaylık olsun diye internetten alışveriş yapıyorum arkadaşım , prosedür takip etmek için değil, resmi kurum mu oldunuz dayatma yapıyorsunuz, ayıplı ürünü gönderen siz siniz ( utanmadan sıfır diye), gönderirsiniz kuryeyi alırsınız adresimden. Bu yaptığım ilk alışveriş değil ama sonuncusu olacak. Gönderdiğiniz bu ikinci el kitabın resimlerini kitap forumlarında paylaşacağım ve tüketici hakem heyetine başvuracağım, size linkini de, atarım. Sorun değişim değil, elbette ki değiştireceksiniz. Sorun, bu yırtık kitabı bile bile göndermeniz. Sonra da iade prosedürü ile insanların zamanını çalmanız ve insanları germeniz.
Verdikleri cevap,

Çıktı almak problem olursa boş bir kağıda benzer form hazırlayarak gönderebilirsiniz.

Ya sadece başını okumuşlar , koca yazıda, tek problem olarak çıktıyı görmüşler , gerisini önemsememişler.

6 Beğeni

İlk cildini okumaya başladım . Gayet anlaşılır. Bu kitaplar, Yapı Kredi Yayınlarının, Evliya Çelebi Seyahatnamelerini , günümüz türkçesine çevirdiği kitaplar . Tek sorun orijinalinde okunmayan yerlerin doğal olarak boş geçilmesi. Buraları siz tamamlayacaksınız veya atlayacaksınız. Başlarda zor oluyor ama ilerledikçe daha kolay oluyor .aşağıya örnek bir resim koydum

1 Beğeni

BKM’nin garip bir iade prosedürü var. Oysa ayıplı ürün gönderdikleri için zaman aşımı uygulamamaları lazım. Ayrıca ayıp oranında ücretten indirim de isteyebilirsiniz, dilerseniz.

(1) Kanunlarda veya taraflar arasındaki sözleşmede daha uzun bir süre belirlenmediği takdirde, ayıplı hizmetten sorumluluk, ayıp daha sonra ortaya çıkmış olsa bile, hizmetin ifası tarihinden itibaren iki yıllık zamanaşımına tabidir.

(2) Ayıp, ağır kusur ya da hile ile gizlenmişse zamanaşımı hükümleri uygulanmaz.

4 Beğeni

Aynen bide direk wsden iletişime geçinçe görsel paylaşmak daha iyi olur,durumu daha iyi izah etmiş olurlar.

1 Beğeni

Ürünü hiç uğraşmadan gönderin bence kargo koduyla. Koşulsuz şartsız iade hakkınız var. Bu maddeleri kendi kafalarına göre yazarak sözde kanun koyucu gibi davranıyorlar. Zaten bir avantajları yok bence. D&R , idefix defterini kapatmıştım. Bkm sanada elveda :slight_smile:

İlla çıktı alacaksanızda mesafeli satış sözleşmesini gönderin okusunlar.

http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2014/11/20141127-6.htm

2 Beğeni

Onlar bunları bilmiyorlar mı sanıyorsunuz? :joy: Zamanında ben de müşteri hizmetlerinde çalıştım bir firmada. Kendi adıma ögrendiğim iki şey var.

Birincisi şikayet.var sitesi önceliklidir.
İkincisi tüketici hakem heyetine gönderilenler önceliklidir.
Günde 4000-5000 çağrı 1000’e yakın e-posta vs. gelirdi ve önem verilen iki şey bunlardı. Diğerlerine de sıra geliyor ama öncelikli değil. Herkesin e-devlet için sanal imzasını kaydetmesi lazım. Dilekçeleri yazar yazar yollarsınız onlar uğraşır. :joy: 15 gün içinde çözmezlerse iş mahkemeye gidiyor çünkü.

6 Beğeni

Bence ya bilmiyorlar yada bizim bilmediğimizi düşünüp bizi kandırmaya çalışıyorlar. Müşteri hizmetleri kısmında da D&R çalışanı biriyle tartıştım ürün iadesi konusunda mesela o bilmiyordu. Üründe ayıp yoksa iade edemezsiniz diye tutturdu. Zaten yaptıkları kampanyalardan nasıl bi ekiple çalıştıkları belli, bilmiyorlarsa şaşırmam :slight_smile: Biliyorlarsa daha kötü insanları salak yerine koymaya çalışıyorlar

2 Beğeni

Ben burası olduğunu düşünüyorum. Zamanında D&R ile böyle çileden çıkartıcı bir macera yaşadım ama ben değil onlar çileden çıktı. :joy:

4 Beğeni

Bende N11’den perde siparişi verdim. Mesaj yoluyla konuştum satıcıyla ölçüde hata yoksa iade edemezsiniz dedi. Bakın herşey düzgün olur ama siz bunu yazdığınız için iade yaparım ve sonuna kadar da uğraşırım dedim. Hemen yok çok iade eden oluyorda falan diye yakınmaya başladı. Her işin bir riski ve avantajı var. Satıcılar avantajı kullanıyor ama riske karşı kendince önlemler almaya çalışıyor. Buna karşı da devlet bi yaptırım uygulamayınca düzenleme yapmayınca bu sorun böyle gider. Kim kimi kandırırsa :slight_smile:

3 Beğeni

Bizim ülkeye on devlet olsa yetişemez. İnsanlarımız dürüst değil. Bilinç sıfır. Yahu neden işini hakkıyla yapmazsın ki? Vallahi yine açacağım ağzımı… Üç kuruş fazla kazanmak için aç gözlü davranan, para denilince ağzının suyu akan, param var diye karşısındaki alçak gören tüm insanlardan nefret ediyorum…

10 Beğeni