Türkiye'de yayın yapan internet kitap satış siteleri

(Tansel Diplikaya) #162

Listeden kaldırmak yerine yanında sorunlu ibaresi eklemek daha iyi olur sanki

(Hüseyin gök) #163

Bence kaldırılması en mantıklı. Avantajdır, uygun fiyattır ayagına milleti kekliyorlar gönderimi yapmadıkları gibi 15gün de para iadesi yapmıyorlar. 10defa arayacan ki oda 60kişiyi bekledikten sonra sıra gelirse derdini anlatınca oluyor. Kısacası kimse bu saçma siteye bir daha yaklaşmamalı, aynı kitabı dün idefix’ten aldım bugun faturası kesildi. Akşama doğruda kargoya verilir. Kiyapseç’te bide aynı gün kargo olan kitabı alsak bile 2-3 günden aşagı kargoya verilmiyor tamamen aldatmaya dayalı üçkağıtçıların kurduğu bir site benim açımdan.

(∆) #164

https://www.pegem.net

bu siteyi kullanan var mı arkadaşlar?

Tavsiye eder misiniz, deneyiminiz nedir?

(Mustafa Utku GÖKER) #165

Ben bir kaç kitap aldım. Oldukça düşük fiyattan. Siparişi iptal ettiler:)

(Serhat) #167

Alfa ve Everest Yayınları resmi sitesi.

www.alfakitap.com

(Barış) #168

Bütün yayınlarını bir arada satıyor güzel bir site olmuş. Hem de %30 indirimli

(m) #169

Babil parçalı gönderim yapıyor mu?

(fatih çetin) #170

Ben hiç karşılaşmadım. Hepsini temin edip gönderiyorlar.

(Mustafa Utku GÖKER) #171

Benim son siparişim parçalı geldi Babil’den. 21 kitap (Diskdünya) aldım. Bir tanesi ayrıca geldi. Bu arada kitapların kondisyonu iyi değildi. Bir daha Babil’den almam sanırım.

(Ufuk) #172

Ön sipariş yada uzun süre temin sorunu olursa yapıyor. Ama malum siteler gibi değil çok nadir olur

(m) #173

Bir kısmında teminde,bir kısmında paketleniyor yazıyor. Benim için çok önemi olmasa da ilk kez alışveriş yaptığımdan bilgi almak istedim.5 tanecik kitap aldım biri önsipariş. Acaba nasıl gelecek :eyes:
Teşekkür ederim @UfukTR @ugoker @fatihcetin :hibiscus:

(fatih çetin) #174

Ön sipariş yazan tarihten itibaren 2-3 gün sürüyor. Bir alışverişimde piyasaya yeni çıkacak kitabı almıştım sizin gibi. 3 gün içinde temin ettiler. Genelde böyle ön sipariş kitaplarında önemli bir eser değilse sitenin stoklarına girince alıyorum.

(Ufuk) #175

Site var, site var :slight_smile: Adamlar neleri düşünüyor.

Siparişinizde bulunan ve aşağıda bilgileri bulunan kitap maalesef temin edilememektedir. Ekibimiz farklı kaynaklardan da bu kitaba ulaşmaya çalıştı ancak kitabınıza ulaşmamız mümkün olmadı. Elimizde olmayan bu aksaklık için içtenlikle özür dileriz.

Alışverişinizin Enpara kartıyla gerçekleştirildiğini görüyoruz. Bu kitabın iptal edilmesi halinde alışveriş tutarınız 50 TL altına düşeceği ve Enpara kampanyası kapsamından çıkacağı için size sormadan iptal işlemini gerçekleştirmedik.

Kampanyadan yararlanabilmeniz için, dilerseniz siparişinizin tamamının iptal edebiliriz, siz de böylece yeni bir sipariş oluşturabilirsiniz; ya da tedarik edemediğimiz kitap tutarında hediye çeki tanımlayabiliriz.

Alışverişinizi Enpara kampanyası dahilinde yapmadıysanız talebiniz doğrultusunda iptal işlemini gerçekleştirebiliriz. Gerekli işlemi sağlayabilmek için geri dönüşünüzü bekliyoruz.

İyi günler dileriz.

Kidega Müşteri İlişkileri Ekibi

Bir kaç ay önce aynısını ben de yaşadım Kidega’da… Kidega’nın diğer sevdiğim bir yönü de stok sorduğum kitaplarda dağıtıcılarda kitabı bulmaya çalışmaları olumlu ya da olumsuz geri dönüş yapmaları.

(Ufuk) #177

Aynen çok ilgililer. Fidan Kitap’tan da sipariş vericem.100’e 20 kampanyası var bakalım orası nasıl çıkacak pek şüphem yok ama genede denemiş olucaz.

(Hiçliğin bekçisi…) #178

Vay canına… (20 karakterden nefret ediyorum)

(Barış) #179

İnanılmaz gerçekten! Kidega kendini aşmış bunları bile düşündülerse vallahi bravo.

(İbrahim Şahin) #181

Hocam idefix’i neden kullanmıyorsunuz? Her ne olursa olsun bütün hatalarını kapatıyorlar. En ufak hasarlı kitabı sebep belirtmeden iade ediyorum, değişimini talep ediyorum. Şu ana kadar hiç reddedilmedi talebim. Genel olarak idefix’e karşı forumda bir antipati var ama ben kendilerinden daha iyi bir site görmedim. Belki kidega o seviyededir ama o da fiyat konusunda ve kampanyada kötü.

(Ufuk) #183

Zaten talebinizi reddetmeleri gibi bir durum söz konusu değil. O şekilde davransalar nasıl satış yapacaklar. Önemli olan sürekli hasarlı ürün yollamamaları. İdefixte hasarlı ürün gönderiminde en ön sıralarda zaten sizde belirtmişsiniz yolladıklarını. Kimse mükemmel kusursuz ürün gönderimi beklemiyor. Fakat sürekli hasarlı ürün gönderenden de alışveriş yapmak istemiyor. Bugün arkadaşın BKM ile yaşadığı olayı idefix’in bir adım geri kalmadan yapma olasılığı çok yüksek.

Birde D&R’la aynı depolama sistemini kullanıyorlar. Biri berbatsa ötekide aynı.

(Emre ) #187

Hocam metastaz felan yazmışsın ayıp oluyor ama XD