Türkü Evi

Çok takdir ediyor ve beğeniyorum. Emre Yücelen ile söyleşisi var, izlemediyseniz tavsiye ederim.

2 Beğeni

Şimdi onu izliyordum :slight_smile:

2 Beğeni
4 Beğeni
4 Beğeni
3 Beğeni
4 Beğeni

Açılın bakalım.

Mahzuni Şerif’in dindir acını, dindir acını…
Bazan, acılardan al ilacını al ilacını…
Pir Sultanlar gibi darağacını…
Bilmem boylasam mı, boylamasam mı?

5 Beğeni

Ben amatör müzik yaptığı günlerden bu yana dinliyorum. (95-96 'da Sakarya caddesinde tam hatırlayamadım ama Arkadaş ya da Can Dostlar da canlı müzik yaparlardı.) Sesinin iniş çıkışları türkülere kattığı yorumlarını severim.

Oğuz Aksaç’dan “Ben Bir Yakup idim” en sevdiğim yorumlarından. Gerçi bunu yazarken aklıma geldi Kazancı Bedih’in “Ben Bir Yakup İdim” yorumu da çok güzeldir.

3 Beğeni
2 Beğeni

Ben de Emre Yücelen’'ın röportajında tanıdım kendisini. Özellikle şu video türküleri ve müziği anlamayı, onunla birlikte yaşamayı çok güzel anlatıyor. :blush:

3 Beğeni
5 Beğeni
1 Beğeni
2 Beğeni

Slovak asıllı müzisyen Petra Nachtmonava ve Davut Sulari türküsü.

5 Beğeni

Telli Turnalar iyi bir grup ama sokağın ortasına geçip çalınca biraz garibime gitmiyor değil. :smiley: Hatta bunun gibi bazı kayıtlarda yanlarından geçen insanlar ister istemez bakıyorlar. :slight_smile:

2 Beğeni
2 Beğeni

Besteler Kubilay Duman’a, tüm sözler Fatma Duman Aydın’a ait. Bu türkülerin, özellikle sözlerinin son yıllarda çıkan en iyileri olduğunu düşünüyorum ki Fatma Duman Aydın Türk edebiyat tarihine geçecek bir şair ve söz yazarı.

2 Beğeni

Bir Erdalist olarak…

2 Beğeni
3 Beğeni