TÜYAP Kitap Fuarı Kampanya Merkezi

Malazan’ın hepinize selamı var arkadaşlar. Çok öpüyormuş sizi. :roll_eyes:

@Ozgur Rüşvet forumda yasak.

@Son.of.Yona Evet, sana da…

5 Beğeni

Malazan, asimov ve dune dışında heyecanlanacağım bir seri yok valla :sweat_smile: Alfa hariç hepsine sordum sanırım hiçbirinde yok. Alfa ya da sene başında sordum zannedersem yok demişlerdi.

Ben bugüne kadar iyi dayandım zaten :sweat_smile: Kesin banlanırım şimdiye kadar diyordum.

1 Beğeni

Asimov ve Dune sözleşmeler gelmemiş yurtdışından. Bu sene gelirse gelecekmiş.

2 Beğeni

Yani :man_shrugging: :sweat_smile: Her şey korkudan :rofl:

1 Beğeni

IMG_20191103_200552
Peki öyleyse :raised_hand: Bir dah- konuşamayacağım :pleading_face:

2 Beğeni

Söz verdik. Söz vermeseydik söylerdik… Sözler bağlayıcıdır. :roll_eyes:

@Bay_Karamsar Mehmet Bey’in “hem hoş” kısmından sonrasını okuyamıyorum… :expressionless:

2 Beğeni

…Hem ürperten bir hatıra… sanırım

2 Beğeni

Vallahi bravo. Söylediğin halde zorlayarak uydurdum. :joy:

1 Beğeni

@Agape ithaki’den hiç haber var mı? Instagramda yanlış görmediysem Alican bey de ordaydı.

2 Beğeni

Peki peki :roll_eyes: :unamused: dikkatini çekerim pp’ye :unamused:

3 Beğeni

Doğrudur efendim :+1: Orası öyle @Agape :blush:

2 Beğeni

Malesef gelemedim. Yıllardır ilk kaçırdığım fuar olacak.

2 Beğeni

Sabah erken saatlerde gördüm sanıyorum Alican Bey’i, öğlen gibi alışveriş için uğradığımızda yoktu. Emre Bey’le biraz sohbet ettik. Kısa vadede foruma dönmeyi düşünmüyorlar gibi. Expanse sordum ben Aralık dediler. Asimovlar sıkıntılı hâlâ, Dune için de Dost Körpe baştan çeviriyor seriyi, tek dune da yok sanırım elinde. Ne zaman biterse o zamana Dune’lerin kesin bir tarihi yok.

4 Beğeni

Benimde bir miktar kalbim kırılmış olabilir.

Soranlar yeni birşeyler varsa paylaşsalar güzel olur aslında. Tabi saklı kalsın denen şeylerden bahsetmiyorum. Zaman çarkının 4. Cildi vesair gibi.

1 Beğeni

Zaman Çarkı kesmez, daha yeni şeyler lazım :smiley: (güldüğüme bakma hala küsüm :unamused: ) @Agape

4 Beğeni

D&D kitaplarının konusu geçti mi? Orada bir gelişme var mı?

1 Beğeni

Mümkünse barışmayalım, diye eşimin ünlü bir sözü var ama ben öyle demiyorum tabii. Küsüntün geçince haber ediver. :smirk:

@Ozgur Dune ve Asimov konusunu yazdık. :thinking: Onun ötesi sır. Zaman Çarkı 4 sormadık. :smiley: En azından ben varken sorulmadı.

D&D kendi aramızda konuştuk ama konusu ayrıca geçtiyse bilemiyorum.

Drizzt için hem çeviri gözden geçirmesi hem de Hasbro’nun özünde oyuncak firması olması nedeniyle anlaşmalar iki senelik filan oluyormuş. Bu anlaşmaların ulaşması da sorun oluyormuş. Postayla geldiği için sanırım sıkıntı.

Alican Bey’i göremedik.

@Fahrettin Bey sağ olsun çok hoş karşıladı bizi. Ayraç ve hediyeler verdi. :blush: Londra Nehirleri kitabı Çarşamba gününden sonra gelecekmiş. Bu biraz üzdü. Güzel indirimi ve güler yüzü, hoş sohbeti için teşekkürler. :hugs:

@alfakitap Emel Hanım bizi can kulağıyla dinleyip bir sürü not aldı. Şikayetlerimizi belirttik çok güzel bir sohbet oldu. Güncel bilimkurgu ve fantastik kitapları da basmalarını istedik. Kendisine güler yüzü ve yapıcı, yardımcı karşılaması için teşekkür ederiz. :blush:

@Everfever Göremedik. Sorduk ama yok dediler. Umarım doğrudur yoksa bunun bir bedeli olur. :smiley: Pegasus’da poşetler 25 kuruştu. Kınıyorum. :rofl: Pegasus setlerdeki indirim güzeldi. N11 indirimleri geçerli.

7 Beğeni

Güzel çekmişim. On tane filan toplamda çektim. Sırada beklerken, kitabı verirken veya verdikten sonra gibi…

3 Beğeni

Tahmin etmiştim… @Lezek sağolsun çok açık sözlü birisi. Daha giderken ben başlatacağım arkandan demişti. :joy:

3 Beğeni

Anca eve gelip 2 lokma yiyip foruma girdim :grin:

Delidolu sıkı pazarlıkla %45 indirim verdi(indirimle 295 lira tuttu aldığımız kitaplar ve sadece 1 kitap diskdünya). Ayrıca GoodOmens’in telifi kimde, bilgileri yok :smile:
Alfanın azıcık indirim yapması üzdü, almadık bişi… Ama insan ilişkisinde süper olduklarını biliyorum… (@alfakitap evet, dirk gently okuyup instagramda haldır haldır mesaj atan bendim)
Yordam kitap da toplu alımda %50 set indirimini set olmayan kitaplara da yayabiliyor ama dediğim gibi toplu işlerde(burada da bir 240 liralık alışveriş ve ilerleyen günlerde gidip birkaç kitap daha alma durumu var)
Pegasus bize fuarda saçma sapan volta attırdı… 10. salondaki pegasusa bir kitap sorduk, 3. salondaki standda dedi… 3. salon, 12. salonda dedi… 12. salon 2. salona yolladı… Sonuç? Kitap yokmuş…

2 sahaf baya iyiydi… Birinde her şey 5, diğerinde 10 liraydı… Tom Clancy’nin Gökkuşağı 6’sı biraz daha temiz olsa sırf eğlencesine alırdım…

Genel olarak insan ilişkisi süper etkili… Çuval çuval kitap aldığımız için bir noktada fuardan çıkıp arabamıza gidip yük boşaltıp gelmemize izin veren kapı görevlilerine ve pazar arabamızla birlikte bir sürü kitabımıza gözü gibi bakan bir yayınevine çok teşekkürler buradan :smile:

6 Beğeni