TÜYAP Kitap Fuarı Kampanya Merkezi

O zaman 25 kuruşluk poşetlerinizden alıp millete saldırabilirim. :star_struck:

1 Beğeni

Rica ederim her zaman. :joy:

1 Beğeni

İmge standına uğrayan olursa Dünya Tarihi ve Buluşlar Tarihi’nin Ciltli baskılarını çıkarma planları olup olmadığını sorabilir mi?

2 Beğeni

Ciltli baskı düşünmüyorlarmış çünkü ciltlinin fiyatı 300 küsür lira olur dediler. Hatta örnek başka bir tane de gösterdiler. Hızla uzaklaştık…

5 Beğeni

Aynen ciltli çıkmayacak dedi net bir şekilde. Bilmiyorum emin değilim bile demedi :slight_smile:

Sanat tarihi gibi bir kitap gösterdi 344 lira, ciltli çıksa bu fiyatlarda olacak o da satılmıyor dedi.

@_restlessness İndie kitaba baktık. Reynolds’ın 2 kitabı vardı. %40 indirim yapıyorlar.

Sel stantındaki arkadaşa da Steinbeck telif konusunu sorduk. Bildiğim bir sıkıntı yok dedi.

4 Beğeni

Tüyap bu iki yüzlülüğü uzun süredir yapıyor. Büyük belli başlı 5-10 yayınevine 3-4 stant verirken, Maya Kitap gibi butik yayınevlerine kıyıda köşede stantlar veriyorlar ama güzel yer verdikleri büyük yayıncılar ile aynı parayı alıyorlar. Bu bence büyük çifte standart. Birkaç sene önce Tüyap’ta fuarda ismi önemli olmayan bir yayınevinin standında çalışmıştım ve Tüyap’ın onlara davranış biçimlerini görünce çok şaşırmıştım. Sanki fuara katılmalarına izin vermekle büyük lütuf işlemişler gibi burunları acayip kalkıktı. Acaba bunu büyük yayıncılara yapabiliyorlar mı diye düşünmüştüm.

6 Beğeni

@agape @Ufuk

Teşekkürler. Altı üstü bir cildin o kadar maddi fark yaratması çok ilginçmiş :slightly_smiling_face: Hiç beklemiyim karton kapaklı olanlarından siapriş veriyim o zaman :slightly_smiling_face:

3 Beğeni

Mevzu poşet taşımaksa eğer ben de poşet"ler"imi taşıdığın için sana teşekkür edeyim @agape, ayrıca yaptığın jest için de.
Sonuç olarak dün iyice bir şimarmış olabilirim. :joy:
Şaka bir yana cidden çok keyifliydi. Yalnız Londra Nehirleri hâlâ internete düşmemiş. :frowning: Ben hâlâ oradayım da.

1 Beğeni

Ne demek her zaman. :blush: Londra Nehirleri fuarda da hâlâ yoktu. :expressionless: Çarşamba’dan sonra fuara gelecekmiş ama sitelere ne zaman düşer bilmiyorum.

Ekleme: Bu arada Salon Yayınları’nda internet ne kadar bilmiyorum ama yüzde 40 indirim vardı. Gayet güzel bir oran bence.

1 Beğeni

Ben salon yayınlarından oliver twist ve 2 tane jules verne kitabı aldım. Alırken tam metin mi, diye sordum ve tam metin dediler. Ama internetten dün baktım, oliver twist 550 sayfa civarı. Bendeki 350.
Jules verne in bir kitabının kapağında da “ingilizce aslından çeviren” yazıyor. Kitap aslında fransızca yazılmış bildiğim kadarıyla.

Alfa standında PKD’nin tüm kitapları var mıydı ? Alfa Ayının Kabileleri, Ölüm Labirenti, Dr. Kan Bedeli ve Bir Palavracının İtirafları kitaplarını almak istiyorum bilgilendirebilirseniz sevinirim.

Punto farkı vardır.Diğer konuda bir fikrim yok.

Birçok kitap vardı ama son kitap ulaşmamış fuara. Bazıları da stantlara sığmamış sağdan soldan çıkartıyorlar. Özellikler bunlar var mı emin değilim… Bu arada Alfa indirimi yüzde 20 veya yüzde 25 olmalı. Yani siteler daha kârlı.

3 Beğeni

Şöyle 4-5 tane kitap alsak, biraz da yalvarsak 30-35’leri göremez miyiz ki acaba ? Olabilir mi öyle bir şey ?? Lütfen olsun çünkü.

Hiç sanmıyorum… Yine bir deneyin isterseniz. :slight_smile:

2 Beğeni

Can yayınlarından daha küçük puntoları yok, keşke öyle olsaydı.

Jules Verne fransız ve fransızca yazıyordu. İngilizce aslından çeviri umarım yanlışlıkla yazılmıştır. Çevirmen adı ile baksanız anlaşılır.

Ekleme: Çevirmen Murat Demirekin İngilizceden çeviri yapıyormuş. Kitap 2. dilden çevrilmiş.

Bu arada bilmem ne kadar seversiniz veya talep edersiniz ama Harry Potter kutulu asaları Büyülü Dükkan standında 40 tl olarak satılmaktaydı.
6.45 yüzde 30 indirimli😅
Ötüken yüzde 30
Tudem-delidolu yüzde 25
İthaki yüzde 25 beş kitap üstü 30
Salon yüzde 40
Altın Kitaplar yüzde 30
Can Yayınları yüzde 30
Indie-dedalus yüzde 40
Pegasus N11 indirimleri geçerli
Monokl yüzde 40 bazı kitaplar yüzde 50
Epsilon yüzde 25
İş Bankası yüzde 25

Aklımda olan oranlar bunlar arkadaşlar.

3 Beğeni

O kadar yol tepip, giriş ücreti ödemesem, Indie-Dedalus indirimi çok cazip.

3 Beğeni

Hayır, kötü olan ne biliyor musun abi? Biz dün oraya gittik. Kitap imzalattık Onur’a. Sen bakmadan ve almadan geri dön. Pes…

1 Beğeni