Ünlü Tabloların Ressamlarını Ne Kadar Tanıyorsunuz? [TEST]

Kayıp Rıhtım'da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/quiz/unlu-tablolar-testi/

image

Sanat tarihine damgasını vurmuş birçok tablo bulunuyor. Peki bu eserlerin ressamlarını ne kadar iyi tanıyorsunuz? Bilginizi test edin! Ünlü tablolar testi ile birçok farklı yerde referanslarıyla karşımıza çıkan, tarihin en dikkat çekici tablolarını ve onların ressamlarını bir araya getirdik. Dünyanın en ünlü müzelerinde sergilenen ve görünüşte kolay gibi gelen bu testten bakalım nasıl bir sonuçla… (DEVAMI…)

6 Beğeni

15 de 14 yaptım. Çok kolay olmuş test.

4 Beğeni

Çok kolay olmuş dediğinizde kendimi bir kötü hissettim :smiley:

2 Beğeni

15 soruda 12 doğru yaparak ‘‘Sanat Aşığı’’ çıktım :slight_smile:

1 Beğeni

15/10 eh… :stuck_out_tongue:

15 üzerinden 13 doğru… İyi iyi, beğendim. :heart_eyes:

1 Beğeni

Resim sanatıyla fazla ilgilenmediğim halde 15 üzerinden 14 yaptığıma göre fazla kolay olmuş test. :sweat_smile: Çok sevdiğim bir kaç tabloyu görünce mutlu oldum.

1 Beğeni

:relieved:

3 Beğeni

12 yaptım basitti ama.

15/13 utandım :frowning:

1 Beğeni

15/10 ve sadece 3 tanesini biliyordum diğerlerini sallamıştım. Cidden kolay bir testmiş, 4 şık olsaydı bu kadar tutturamazdım bir kere :smiley:

12 doğru. Yarısını neredeyse bilmiyordum ama şıklardan gittim, bu ressam bu tabloyu çizer mi diye. Sanata pek ilgili değilim ama resim dersinden işlemiş olduğumuz ressamları hatırladım.
Yalnız çok basit sorular vardı, Mona Liza, İzlenim Gün Doğumu, İnci küpeli kız vs gibi

Hiç denemesem daha iyi, ne ressamları tanırım nede tabloları. Güzelmiş der geçerim.

1 Beğeni

O bir yanlışı da yapmazdım da neyse :grinning_face_with_smiling_eyes: Güzel testti.

lisede sanat eserlerini inceleme dersimizde de böyle soruyorlardı tabi hangi akım vs. bunlar da sorulurdu. benim için kolaydı :slight_smile: