Unutamadığınız Kitaplar

En son hangi kitapları okudunuz? Hiç unutamadığınız, okurken çok zevk aldığınız kitaplar oldumu?

`

3 Beğeni

Okuduklarımın çoğunu unutup çoğunu da hatırlıyorum. Mesela Cengiz Aytmatov kitaplarını unutamam. Simyacı’yı unutamam.

6 Beğeni

En son okunan kitap için şu konu kullanılıyor:

Unutamadığım ve etkisinde uzun süre kaldığım kitap ise Victor Hugo’nun Sefiller romanı.

5 Beğeni

Evet sefilleri ben de çok severim

3 Beğeni

Dino buzzati - Tatar Çölü

Ursula K. Le Guin - Mülksüzler

Hayatı kavrayışıma büyük etkileri oldu bu iki kitabın, unutamıyorum.

7 Beğeni

Tüm Zaman Çarkı serisi. Unutsam da tekrar okusam diye bekliyorum.

6 Beğeni

Algernon’a Çiçekler’i unutamadım. Baya etkilenmiştim.

5 Beğeni

Buraya sadece Yüzüklerin Efendisi yazmıştım fakat hatırladığım diğer kitaplar da varmış.

Yüzüklerin Efendisi, Amerikan Tanrıları, Zar Adam

6 Beğeni

Unutamadığım 2 Arthur C. Clarke kitabı var. Biri Şehir ve Yıldızlar diğeri Çocukluğun Sonu.

6 Beğeni

Unutamadığım ama aynı zamanda hatırlayamadığım da bir kitap var. Aslında bu gönderinin yeri burası mı emin olamadım ama aramayla uygun bir başlık da bulamadım. Burası değilse ve uygun yere taşınırsa sevinirim.

Aslında çok az şey var aklımda, onlar da yarım yamalak. Bulabilir miyiz emin değilim ama sormak istedim yine de.

Kitap İslami düşünceye benzer bir ilahi güç sistemine sahip. Bir tane Tanrı var (ismini hatırlamıyorum, X olsun). Melek benzeri varlıklar savaş yapıyorlar. Bir tane yarık gibi bir şey oluşuyor. Bu yarığı korumakla görevli bir melek var, ismi Helm gibi bir şeydi (savaştan sorumlu melek). Neyse tüm olaylar olup bitiyor, en son bir ses duyuyor Tanrı. Ondan daha üstün bir güç soruyor “Senin kozmosunda nasıl durumlar X?”

Hangi kitap olduğunu bilen var mı?

6 Beğeni

Harry Potter serisi. Keşke kendime hafıza büyüsü yapabilsem de, tekrar okusam.

4 Beğeni

Okurken zevk aldığım Harry Potter serisi ve Hobbit oldu. Sefilleri okuyorum. Fakat Sefilleri de seviyorum. :blush:

4 Beğeni

Ben Sefilleri yeni bitirdim. Çok güzel kitaptı. Bende etkisindeyim kitabın. :slightly_smiling_face:

1 Beğeni

James Tiptree jr. - Uzaktan Kumandalı Kız.
Kitap bittiğinde hissettiğim hüzün ve çaresizliği unutabileceğimi sanmıyorum (〒﹏〒)

5 Beğeni

Çok fazla unutamadığım kitap var aslında. Tolkien hariç diyerek devam etmek istiyorum.

Miguel de Unamuno-Sis
Friedrich de la Motte Fouqué-Tılsımlı Yüzük
Alexandre Dumas-Siyah Lale
Umberto Eco-Gülün Adı
Hermann Hesse-Doğu Yolculuğu
Isaac Asimov-Sonsuzluğun Sonu
Halil Cibran-Kırık Kanatlar
Albert Camus-Veba

Şimdilik aklıma bir anda gelenler:)

2 Beğeni

Algernon’a Çiçekler. (2020)

Canan Tan’ın tüm kitaplarını okudum diyebilirim ama En Son Yürekler Ölür kitabını unutmam beni etkileyen nadir kitaplardandır.

Cebelavi Sokağı’nın Çocukları, Çernobil Duası, Oblomov.

Camus’dan Veba ve Yabancı. Veba’daki doktoru unutabileceğimi sanmıyorum, çok etkilenmiştim.
Gün Olur Asra Bedel, her bozkır görüşümde hatırlarım. Aytmatov :heart:
Nil’in Melikesi, bu da Sibel Eraslan’dan.
Okuduğum kitapların birçoğunu hatırlarım ama sürekli aklımda olanlardan birkaçı bunlar, içimde çok değişik hisler bıraktılar. Kitap okumanın güzel yanlarından biri bence, belki de hiç duymayacağımız hikayeleri yaşıyoruz bir nevi ve bir anı olarak kalıyor. :grinning_face_with_smiling_eyes:

2 Beğeni

Unutamadığım kitaplar
Mülksüzler
David Copperfield
Mecburiyet, Zweig
Rüzgarın Adı
Dune
Çocukluğun Sonu
Sefiller
Kefaret
Daha