Unutulmuş Fantastik Klasikler Dizisi (İthaki Yayınları)

Bu seri cidden adı gibi unutuldu diye iğrenç bir espri yapmak istemiyordum ama ağzımdan çıktı :smiley: Sahi ne oldu bu seriye, güzel gidiyordu hiç haber çıkmadı

4 Beğeni

Ağzından çıksaydı duymadan atlatırdık da yazmasan iyiydi. Artık elinden çıkmış oldu diyerek iğrençliği iki katına çıkartıp konuyu terk ediyorum. :sweat_smile::blush:

1 Beğeni

Unutulmuş Fantastik Klasikler Serisi - 6 :smiling_face_with_three_hearts:

33 Beğeni

Kapak tasarımı çok hoş olmuş.

1 Beğeni

Sonunda… Çok güzel görünüyor. Ne zaman ilknokta’ya falan düşer acaba, sabırsızlandım.

1 Beğeni

Toplamda 10 kitap olacaktı bu seri, doğru mudur?

1 Beğeni

Bu hafta satışa açılır sanırım :smiling_face_with_three_hearts:

Evet , 10 kitap olarak planlanmıştı diye hatırlıyorum.

6 Beğeni

Harika bir haber. Uzun zamandır en sevdiğim seri bu oldu gerçekten. 9467464964986 gözle bekliyorum.

3 Beğeni

En son 3. kitabı almışım, şu lanet virüsten kurtulunca ülkemiz, hız kesmeden alışverişlere geri döneceğim. Hiç kitabım yokmuş gibi her şeye saldırma huyum geri döndü :rofl:

2 Beğeni

Kitaplar çıktıkça aldım, sadece birini okudum- Dünyanın Ötesindeki Orman-. Toplam on kitap olduğu için gerisini de alırım ama bu seri bana pek hitap etmiyor sanırım. Ya da yanlış kitaptan başladım. :roll_eyes:

1 Beğeni

Aynı kitabı ben de okudum ve beğenmedim. Yazım, anlatım tarzı, konusu, karakterlerin işlenişi, olayların ilerleyişi ve sonucu itibariyle beğendiğim kısım yok diyebilirim. Masalsı bir anlatımı vardı ve çok sıkıcı geldi bana.
Serinin Ouroboros Yılanı harici diğer kitapları için de forumda farklı kullanıcılardan benzer yorumlar okuduğumu hatırlıyorum. Serinin adı aslında açıklıyor bu durumu sanırım. Unutulmuş, fantastik ve klasik bir arada…

Diğer kitapları almadım. Tamamlanınca belki set halinde almayı düşünebilirim.

4 Beğeni

Bence bu serideki en iyi kitap Jurgendi. Felsefe, mit, efsane, mizah ne ararsanız vardı. Tabi biraz ağır bir kitap. Seriye genel bakışım ise, bir fantastik sever olarak, esin kaynağı olmuş bu kitapları okumak benim için zevkliydi. Tabi tatmin etmiyor orası ayrı.

7 Beğeni

Daha bu seriye başlayamadım elimde üç kitabı var ama bir ses çıktığına sevindim sonunda, merak ettim kitabı da.

2 Beğeni

Gaimen’in övgüleri nedeniyle merak ettiğim bir kitap ve ayrıca Kitap forum üyesi @DamlaGol çevirisiyle geliyor.

5 Beğeni
11 Beğeni

İlknoktaya eklendi

6 Beğeni

Çıktığı gibi almıştım George Mcdonald ın Fantastes kitabını, yazarın bir hayranı olarak. Kitap biraz yavaş gitti benim için çünkü peri diyarının aşırı betimlemeleriyle boğulmuştu. Yoksa kitabın konusu basit bir peri masalıydı. Sürekli tasvir ve az olay akışı kitabı ıstırap haline getirmişti. Oysa Kuzey rüzgarının ardında, ağırlıksız prenses, prenses ve goblın, prenses ve Curdie kitapları nasıl güzel akan ve temiz kitaplardı… Sanki elime aldığım her fantastik akmak zorundaydı!..

1 Beğeni

Yok mu bir haber yediden? :upside_down_face:

2 Beğeni

Yeni kitap geliyor

18 Beğeni

Uzun süredir Conan okumak istiyordum. Gerçi bazı çizgi roman serilerini okudum ama roman olarak hiç okumadım. Bu seriyi takip ettiğim için bu romanı alacağım ama bir sorum var. Bilenler yardımcı olursa sevinirim. Bu romanı tek başına okuyabilir miyim? Yoksa bundan önce okumam gereken kitaplar var mı? Bilgisi olanlar veya yayın evine sorup bilgilendirebilecek birileri varsa sevinirim. İyi günler.

1 Beğeni