Üye olduğunuz kütüphane veya kütüphaneler? Kütüphane tavsiyesi

Yazmayı unutmuşum. Bir süre önce İBB’ye bağlı Atatürk Kitaplığı’nın İdris Güllüce Kütüphanesi Şubesi’ne üye oldum. İlk üye olduğum gün kütüphaneyi 2 katlı zannettiğim için 3. kata bakmamıştım bu yüzden kütüphaneyi okumak istediğim kitaplar yönünden yetersiz bulmuştum. Ama ödünç aldığım kitapları iade etmeye gidince 3. bir kat olduğunu fark ettim ve üst kata çıktım. Meğerse okumak isteyebileceğim kitapların çoğu bu kattaymış. Böylece bu kütüphaneyi beğenmiş oldum.

1 Beğeni

Ben oraya üyeyim. Çok hoş bir yer. Etkinlik te yapılıyor. Sorumlusuna çok nazik birisi. Çok çeşit bilim kurgu var.

1 Beğeni

Dune ve 20 tane Jules Verne’e denk geldim. Bir yere yetişeceğim diye fazla dikkat etmedim ama buradaki okumak istediğim kitapları okuyana kadar buraya takılmayı planlıyorum.

Konya’da selçuk üniversitesi kütüphanesi oldukça geniş bir katoloğa sahip bir çok nadir romanı ve daha başka alanlarda kitapları bulabilirsiniz.
Konya İl halk kütüphanesi de oldukça büyüktür bir çok kişiyi memnun edecektir.

Çok iyi yaparsın. Sahaflar dali fiyatlar öyle saçma rakamlara geldik. Geçen bende olmayan zaman çarkı serisi 7. Cilt için 200 TL fiyat istedi bir sahaf abimiz. Yazıklar olsun.

1 Beğeni

Etkinliklerden haberim yoktu. Ne tarz etkinlikler var?

Daha tükenmeyen zaman çarkı 7. Kitap için bile 200 mü dediler?? İyice kendilerini kaybetti bu sahaflar.

Yazarlarla söyleşiler. Kurgu atölyesi gibi.

Çok güzelmiş. Teşekkürler bilgilendirme için.:slight_smile:

Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Kütüphanesi 1 milyona yakın kitabıyla neredeyse aradığınız çoğu kitabı bulabileceğiniz bir kütüphane. Öğrenci ya
da mezun değilseniz bile okuyucu kartı çıkartıp kütüphanenin içinde okumak şartıyla kitaplardan yararlanabilirsiniz.

İstanbul’da iseniz de İstanbul Bilgi Üniversitesi Latif Mutlu kütüphanesinden sadece içeride yararlanmak suretiyle yararlanabilirsiniz. Kitap sayısı açısından hayal kırıklığı lakin yine de hiç yoktan iyidir.

İstanbul’a yararlanacağınız bir diğer kütüphane de Eyüp Sultan çocuk kütüphanesi. Bakmayın çocuk dediğine yine de çok eserr var. Ha ama yine yetersiz o ayrı.

3 Beğeni

Küçükken Kartal’da oturuyorduk. Oradan çok kitap almışlığım vardır. O zamanlar az kitap vardı ama küçük olduğumdan bana yetiyordu. Şimdi dediğiniz gibi gelişmesine sevindim… Adını görünce mutlu oldum hatta. :heart_eyes:

Üye olduğum bir kütüphane var, şehir kütüphanesi. Ama tavsiye ettiğim pek söylenemez. Azerbaycanın kuzeyine geleniniz olursa size yol rehberi olurum. :joy: Size o kütüphaneyi göstemeyi çok isterdim. Aslında bir bakıma her ne kadar kitap konusunda fakir olsa da sımsıcak bir yer. (Şaka yapmıyorum.
Gerçekten sıcak)

4 Beğeni

Belediyenin kütüphanesine üyeyim. Özellikle Sezai Karakoç kütüphanesi hemen hemen her yeni basılan kitap mevcut. Genellikle buraya gidiyorum. Birde Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın kütüphanesi var merkezde. Nadir denilebilecek kitaplarda bu kütüphanede. En son Tolkien’in Tehlikeli Diyardan Öyküler kitabını bu kütüphaneden alıp okumuştum.

1 Beğeni