Uyuyalım mı?

Merhaba,

Dingin, duygusal ve dilin son derece başarılı kullanıldığı bir öyküydü.

Öykü olma konusuna gelince; temanın kullanımı anlamında ben bir öykü okudum. Eğer tamamen kurguysa kendi adıma tam olarak bir öykü olarak görürüm. Ama bir tür yorumsa belki nitelikli olmakla birlikte denemeye de yakın durabilir. Tabi bunun da benim konusu geçmiş olan bir maddeye dair fikrim olmasından öte bir anlamı yok.

Öyküden bağımsız olarak; karakterin eşinin mutsuzluklarındaki payını -biraz da kendi isteği ile- fazla üstlendiğini düşünüyorum. Hani barış isteyen kişinin diş göstermesi gerekebileceği gibi bir ilişkide de mutluluk, aşk, paylaşım ve saygı için bir noktada kişinin çok somut bir şekilde sınırlarını çizmesi faydalı olabilir diye düşünüyorum.

Bu fikrim, yazılan karakterin derinliğini ve öykünün son derece yüksek olan kalitesini düşürmediği gibi kurgusal bir karaktere dair bir fikir olmaktan öteye de geçmiyor ayrıca.

Kaleminize sağlık…

1 Beğeni

Ziyaretiniz için çok teşekkür ederim.
Tahmin ettiğiniz gibi, üzerine kafa yorulmuş bir kurguydu. Karakter yaratırken psikolojik argümanlara kafa yormayı seven birisiyimdir. Bunu çokça belli ettim bu öyküde sanırım.

Yorumunuz ve karakter için paylaştığınız samimi düşünceler gerçekten çok hoşuma gitti. Çünkü yazarken asıl amacıma ulaştığımı göstermiş oldunuz. Var olun.

Çok çok teşekkür ederim. saygılarımla

1 Beğeni

Rica ederim ne demek…
Siz de var olun.
Görüşmek dileğiyle.

1 Beğeni