Uzun Süre İzlenmeyince Özleyip Tekrar İzlediğiniz Filmler

Benim İçin Batman The Dark Knight Rises ve Howl’un Yürüyen Şatosu filmleridir.

Kendimi ne zaman Batman gibi içinden çıkılmaz bir yerde mahsur kalmış hissetsem açar izlerim. Kendimi o çukurda tutmak için kendi yarattığım bahanelerden, prangalardan kurtulmak için Batman’in çukurdan ipsiz çıkılması gerektiğini kavradığı sahneyi gazlayıcı olarak kullanırım.
Burada ölmeye niyetim yok.

Ve ne zaman kalbim ağır bir yük gibi gelse ve yaşarken hayatı zamanla yıpranmaktan sebep iyi biri olmaktan uzaklaşsam açar Howl’un kullandıkça onu bilinçsiz bir hayvana çeviren büyüsünden iyiliğin güzelliğin gücüyle normal haline dönmesini izlerim.

Sizlerin de böyle kendi sebeplerinizle bir hasretle açıp tekrar tekrar izlediğiniz filmler varsa duymak öğrenmek isterim sitedaşlar.

3 Beğeni

Angel-A

2 Beğeni

İzlemediğim bir film. Buraya yazılan filmlerden izlemediklerimi izlemeyi de düşünüyorum. O yüzden teşekkürler hem sana hem de gelecek olursa diğer cevaplara şimdiden.

  1. Godfather Serisi
  2. Yüzüklerin Efendisi Serisi
  3. Harry Potter Serisi
3 Beğeni

Beğendiğim çoğu filmi ama o nedenle ama şu nedenle, tekrar açtığım veya sadece sevdiğim yerlerde dura dura ilerlettiğim için zor oldu seçmem. Senin önerme şeklinden yola çıkmaya çalıştım ama yine olmamış olabilir. Öncelikle aşırı tekrar yaptığım filmler, kitapları beni etkilemiş serilerin filmleri oluyor. Ondan sonrasında, hiçbir zaman olumsuz bitmeyip insanı gülümseten animasyonlar var. Bazılarını sadece oyuncusu, bazılarını müzikleri, bazılarını da görsel şöleni için izlediğim de oluyor. Bunları dışarıda tutarsam;

  • Into the Wild
  • Walter Mitty’nin Gizli Yaşamı
  • Seçilmiş (The Giver)
  • Senden Önce Ben -bunu es geçebilirsin, sadece hoş atmosferi ve kurban olduğum Emilia’sı için izlediğim film.-
1 Beğeni

Sadece ve sadece Yüzüklerin Efendisi.

2 Beğeni

Matrix, TLOR, Geleceğe Dönüş.

2 Beğeni

Önem sırası yoktur, aklıma geldikçe yazdığım bir sıralamadır.

1- Fight Club
2- Seven
3- Leon The Professional
4- Wristcutters A Love Story
5- İnto The Wild
6- Jackal
7- Inception
8- The Shining

BONUS
9- The Pursuit Of Happyness

2 Beğeni