Uzun Süren İşlerin Kadınından Sardunya Bacaklı Kızın El Aldığıdır

Öykü Seçkisi'nde okumak için: Uzun Süren İşlerin Kadınından Sardunya Bacaklı Kızın El Aldığıdır – Aylık Öykü Seçkisi

image

Badanası kirlenmiş odanın orta yerine bacaklarını altına alarak oturmuş, uyuşmalarına aldırmadan, yavaş yavaş döndürdüğü taşın arasında buğday öğütüyormuş. Bu işi ağırdan alıyormuş çünkü taşın ezip ufaladığı buğday tanelerinin kütürtüsü hoşuna gidiyormuş. Yanında duran leğenden avucunu doldurarak aldığı buğdayı, bir kum saatinin en ince yerinden akan kumlar gibi, taşların ortasında ki delikten akıtıyormuş. İleriye doğru uzanıyor… (DEVAMI…)

Merhaba,

Aşka dair bir “vibe” ve özgürlüğe dair bir umut hissetsem de, belki biraz gevşek bir yapısı vardı hikayenin. Bir masal ve masal anlatıcısı olarak araya girişler ilginçti. Ama belki bir iki yazım yanlışı ile birleşince okuyucuyu frenletebiliyordu da.

Amacınız ve zihin dünyanıza dair bir şiir ama olay örgüsü bazında abstrakt bir eser okudum kısaca.
Elinize sağlık.

Sevgili Murat Sarı beni ilk elden okuyanlardan sonra düzenli eleştiri yazıyorsunuz.Çok teşekkür ederim, dikkate alacağım.Başka öykülerde görüşmek üzere.

1 Beğeni

Güzel, keyif verici, sıkılmadan okunan bir hikaye olmuş. Elinize sağlık

Yorumunuz için teşekkür ediyorum.