Vakıf serisini beğenemedim

Bu kadar övülen, reklamı yapılan bir serinin uzayda geçen politika, entrika kitaplarından ibaret olması beni hayal kırıklığına uğrattı.

Henüz ikinci kitaptayım ama sonlarına doğru ara vermek zorunda kaldım. Hele ki karakter çeşitliliği öyle kafa karıştırıp insanı sıkıyor ki kindle da okumasam muhtemelen bırakırdım seriyi.

Devam etmemi önerir misiniz? Bir kalemde silip atmak istemiyorum ama şu ana kadar beni çekmedi bu seri.

İlginçtir beni Vakıf’a çeken şey uzayda geçen politika, entrika kitaplarından ibaret olmasıydı. Bundan önce Dune serisinin 4 kitabını okumuştum ve felsefi altyapısı fena baydı beni. Seriye devam etmelisin bence belki Katır’ı görünce hoşuna gitmeye başlar.

(Yakup Alioğlu) #3

Yorumu okuyunca zaten bırakılmak istenen tadi almasına karşın okuyucunun hayal kırıklığı yaşaması bende farklı bir hayal kırıklığı yarattı. Yorum yazmayı düşündüm ama direk aklımdan geçen giriş cümlesiyle başlamışsın.
Dune ile ilgili; 4. Kitap serinin en zor okunan kitabıdır şahsi fikrim. Farkli zaman dilimi farkli bir dünya. Devam et bitir pişman olmayacaksin.