VakıfBank Kültür Yayınları Tarih Dizisi Kitaplığı

Çıkan Kitaplar:

1. Sürgünde Muhalefet: Namık Kemal’in Hürriyet Gazetesi, 1868-1870 / Eksiksiz Tüm Koleksiyon (Namık Kemal, Ziya Paşa) 01/11/2018
  2. Tanzimat ve Meta-Tarih: Namık Kemal’in Tarih Anlatılarının Poetikası (Emrah Pelvanoğlu) 01/11/2018
  3. Kuruluş: Mekteb-i Sultani’den Galatasaray Spor Kulübü’ne Türkiye’de Futbolun Erken Çağı (1904-1907) (Melih Şabanoğlu) 01/11/2018
  4. Cumhuriyet Misyonerleri (Serap Yolcu Yavuz) 29/03/2019
  5. Cengiz Han (Michal Biran) 07/05/2019
  6. Gazâlî: İslam’ın Dirilişi (Eric Ormsby) 15/05/2019
  7. Bağdat Paktı: İngiltere ile Amerika’nın Ortadoğu Savunma Politikaları, 1950-1959 (Behçet Kemal Yeşilbursa) 24/05/2019

Kapaklar:

Ön okuma ve detaylı bilgiler için:

7 Beğeni

Dmitri Vasilyeviç Grigoroviç ülkemizde ilk kez yayınlanmış. Yayınevi iyi hazırlanmış gibi gözüküyor. Umarım yayın sektöründe İş Bankası’na benzer bir başarı sergilerler. Ziraat ve Halkbank da sektöre girse keşke.

Edit: Sektöre çabuk adapte olmuşlar.

5 Beğeni

Ben fuarda kitaplarını inceleme şansına eriştim. Şöyle bir göz atınca epey titiz çalışmalar olduğunu görüyor insan. Sitelerinde ön okuma vermeleri de harika olmuş. Çok düzenli buldum bu açıdan. Her bir dizgiyi ayırmaları da çok hoş. Ben okurlarıyla epey ilgili buldum aslında. Kendi halimde kitaplara bakarken görevlinin gelip bana sorular sorması, ayrıca ilgilenmesi, önerilerde bulunması hoşuma gitti fakat bir sorun var ki el yakıyor. Fiyatlar bir tık pahalı geldi. Bunu da belirttim kendilerine…

Düzenleme: Bu kitabın ciltli olmasından ötürü fiyatı daha da acayip. Anlayamadım ben de. :thinking:

O kitap 23×33 özel baskı sanırım. Normal boyutta değil.

Ben @tobizume ye yazdıkça @agape ye gidiyo bu arada :joy:

Hım… Ona dikkat etmedim. Dediğin gibidir muhtemelen. Sitedeki makalelere bakıyordum ben de. Bu kitap için de makale eklemişler.

https://www.vbky.com.tr/makale/surgunde-muhalefet-namik-kemalin-hurriyet-gazetesi-1868-1870-a61

Diğer kitapları o kadar da yüksek fiyatlı değil bence normal fiyatlarda seyrediyor. Arkasında devlet bankası desteği olduğu için daha ucuz satmaları daha doğru olurdu.
@Erdal_01 Bende sonradan farkettim boyutunu. Prestij kitap olarak basmışlar heralde. Namık Kemal’in doğduğu yıl sayısı kadar bassalarmış keşke. Daha uygun olurdu.

1 Beğeni

Ankara kitap fuarında benim en beğendiğim yayınevi olmuştu. İndirimi, ilgileri, ikramları ve personelin özel giyimleriyle çok güzel hazırlanmışlardı. Bastıkları eserlerin çoğu bana hitap etmesede hediye etmek için almıştım 2 kitap.

1 Beğeni

Edebiyat dizisinde güzel kitaplar var aslında.

@Tobizume Fuar zamanı biraz daha pahalıydı. Yüzde 15 ya da 20 indirim vardı sanırım.

1 Beğeni

Bürokratik nedenlerle fuarda fazla indirim yapmamışlardır bence. Fuarda katılım ücreti ödüyorlar, birde yeni yayınevi oldukları için fazla satış da yapamıyorlar. İndirimi az tutup fuara katılımı başarılı göstermeye çalışmışlardır.

1 Beğeni

Cengiz Han kitabını almak için elim feci kaşınıyor ama keşke idefix dışında bir yerde de satışı olsaydı :frowning: Acaba niye sadece idefixte satılıyor?

Başka sitelerde de var, VB’nin dağıtımı prefix yapıyor olabilir bu nedenle kendi sitelerinde idefix’i vermişlerdir

https://www.vbky.com.tr/kitap/namik-kemal-ziya-pasa/tarih/surgunde-muhalefet-namik-kemalin-hurriyet-gazetesi-2cilt-1869-1870-p978-605-7947-46-8

1 Beğeni

2 Beğeni

‘‘Sürgünde Muhalefet: Namık Kemal’in Hürriyet Gazetesi’’ merak ettiğim bir kitap. Alıp okuyanınız var mı?

1 Beğeni