Valin'in Bulantısı

Öykü Seçkisi'nde okumak için: Valin’in Bulantısı – Aylık Öykü Seçkisi

image

Genç savaşçı Valin, sıkıntılı bir sabahın göklerine bakarken kılıcının keskinliğini kontrol etti. Halen sağlamdı. Muhtemelen uzun süredir kullanılmadığından diye düşündü. Kılıcıyla havada hayali bir rakibe kesikler attı. “Galiba dayak yemeye susadın ?” diye onunla alay etti Beorg. Burası tanrıların unuttuğu Sonsuz Çöl’dü. Bazıları Antiklerin Mezarı da derdi. Eski çağ efsanelerine göre burada cehennemin titanlarına karşı… (DEVAMI…)

Öncelikle bu sayıda ilk okuduğum öykü sizinki. İsmi oldukça dikkat çekici geldiği için elim hemen buraya kaydı. Konu olarak son ana kadar sürükleyiciydi. Kahramanımız Valin 'in ilk bölüm macerası şahsen daha çok dikkatimi çekti. İkinci kısım olarak adlandırdığım kısım yani köleliğe düştüğü kısımı daha çok okumak isterdim. Merak ettim doğrusu. İlk paragrafta birkaç tane cümleyi anlamakta zorluk çektim. Bunun harici ellerine sağlık oldukça etkileyici olmuş. Bu temadaki hikayemi okuman dileğiyle…

İlk bölümde içimdeki aksiyon sahnesi yazma isteğimi yansıttım sonra da biraz karakterin derinine ve arka planına ineyim dedim ama fazla derinlikli yazamadım orayı gittiği kadar götürüp tamam dedim :slight_smile: teşekkürler yorum için seninkini okudum yorumum öykünde…

1 Beğeni