Varlığını Unuttuğumuz Ekran Görüntüleri

Ama bu her yerde, her ülkede olabiliyor. Bence esas sıkıntı bundan sonra başlıyor, Başka ülkeler de bunu yapan doktor veya hastane bunun yaptırımları, sonuçları ile karşılaşır biz de ise hastane ve doktor ufak tefek yaptırımlar sonrası hayatlarına devam ediyorlar.

2 Beğeni

Ülkemizde olan yanlışları haklı görmemiz doğru değil ancak insanımız doktorundan hastasına bilinçsiz. Doktor yanlış tedavi uyguluyor ya da dediğimiz gibi hastanın içinde makas unutuyor, ölümüne yol açıyor sonra da hasta yakınlarımız doktorlara ve sağlık çalışanlarına şiddet uyguluyorlar, satırla saldırıyorlar, ateş ediyorlar vs.

Doktorlarımız, hastalarımız, hasta yakınlarımız bilinçli olmuş olsa bunları yaşayacağımızı düşünmüyorum.

3 Beğeni

Yaptırım konusunda dediğiniz doğru ancak şöyle bir sıkıntı var: Türkiye’de bir doktor Avrupalı,Amerikalı bir doktora göre onlarca kat fazla hasta bakıyor.Günlük 250-300 hasta bakan bir doktorun hata yapmama ihtimali yok.Üstüne üstlük diğer ülkelerde evine dönmüş,eğlenmiş,dinlenmiş ve tekrar hastaneye gelmiş bir doktorun yaptığı ameliyatı bizde hastanede 30. saatindeki bir doktor yapabiliyor.İnsanlar 24 saat uyumadığı zaman bile aptala dönüyorken, 30. saatinde olan ve 4-5 saatlik bir ameliyata girecek doktorun hata yapmasının suçunu doktorda aramamak gerekir bana kalırsa.

2 Beğeni

Doktorsunuz galiba?..

Buna bayılıyorum

1 Beğeni

Shokugeki no soma? :thinking:

Haklısınız, meselenin bir de diğer yüzü var.

1 Beğeni

1 Beğeni

Bir ara ciddi ciddi fanatstik türk sineması izliyordum. Çekim hatası gördükçe ekran görüntüsü almışım.

Malkaçoğlu olması lazım. Arkaya dikkatli bakın.

Battal Gazi filmlerinden biri olduğuna eminim ama hangisi hatırlamıyorum. Bu adam köyün imamı.

İp kadraja girmiş.

Bu üç süpermen olimpiyatlarda’dan. hayatımda izlediğim en kötü şeydi. Film denemeyecek kadar kötüydü. Bir insan nasıl bunu filmin içinde unutabilir aklım almıyor. Bazı fantastik türk sineması örnekleri kopyala yapıştır olmasına rağmen orjinali kadar iyi olabilir. Mesela Şeytan. Bazıları o kadar kötüdür ki izlemekten zevk alırsınız. Mesela süpermen dönüyor(türk yapımı olan). Bunu izlerken kötü olmasına gülemiyorsunuz da. Aynı şeyler son kahramanlar son savaşçı için de geçerli. O biraz daha iyi en azından cüneyt arkın var.

2 Beğeni

Bu adamı seviyorum ben ya
“Tom Gauls’un kitabı geldi. Dava’dan daha kısa ve daha komik” Kitabın ismi kafkayla (fırında) pişirmek.

1 Beğeni

Bir makale okurken çekmişim hala komik :smiley:

Not: Niniek Endonezya da kullanılan yaygın bir isim. Karmini de soy ad.

2 Beğeni

2 Beğeni

5 Beğeni

Trambüs demeselermiş keşke ya…

2 Beğeni

1 Beğeni

Ne zaman çekmişim bunları :sweat_smile:

1 Beğeni

Tam olarak en ustteki. :krs:

2 Beğeni

Katılıyorum. Üniversite sınavına hazırlanmam gerek ama tam olarak onu yaşıyorum her gün :joy::joy:

5 Beğeni

Yine dertlendim.

1 Beğeni