Voldemort'un Kayıp Bedeninin Sırrı Neydi?

Fantastik Canavarlar sitesinde tamamını okumak için: Voldemort'un Kayıp Bedeninin Sırrı Neydi? – Fantastik Canavarlar

image

James ve Lily Potter’ın öldürüldüğü o uğursuz Ekim gecesinde birden fazla garip olay meydana gelmişti. Bildiğimiz üzere Harry Potter, öldüren lanetten sağ kurtulan şimdiye kadarki ilk ve tek kişi olmuştu. Ve ayrıca yine biliyoruz ki Voldemort Harry’yi istemeden Hortkuluk yapmıştı. Dahası, Voldemort’un o gece yarattığı Hortkuluk sayesinde hayatta kaldığını da biliyoruz. Ancak hala bilmediğimiz bir… (DEVAMI…)

Lanet geri sekince voldemort un ölmesi ve bedenini yere yığılması beklenir,ancak o anda birden fazla hortkuluğu olduğu için ölmekten kurtuldu,lanet sekince voldemort,madde olmayan,ama ruhta olmayan değişik bir hale dönüştü,sonra oradan uzaklaştı bu varlık,açıkça kitapta okumasakta,genel bilgileri toplarsak bu varlık zaman içinde Unicorn kanı kullandı,Pr.quirrel in bedenine yapıştı,ordan da çıktı kılkuyruk ve Barty jn. ın yardımlarıyla güçsüz bir bedene dönüştü.
Harry onu Hogwarts ta öldürdüğünde hiçbir hortkuluğu yoktu,ruhu gitti,bedeni de oaraya yıkıldı.

Dumbledore almış olması daha muhtemel görünüyor ama bana kalırsa o yok oldu. Eğer bedeni almış olsa onun üzerinde uzun süre çalışıp fikir sahibi olabilirdi. Dediğiniz gibi vücudu ruhu bölündükçe saydamlaşmaya, gözleri kızarmaya başlamış bunları uzun vade de çözüp önlem alabilirdi. Hatta nasıl döneceğine bakıp babasının kemiklerini bile yok edecek ihtimaller üretebilirdi ama bana kalırsa kendisi yok olduğuna inandı ama bu fikri kendine saklayıp bir gün dönebilir diye tedbiri elden bırakmak istemedi. Zaten yıllarca geriye dönme çabasını okuduk/izledik.