WandaVision 6.bölüm hakkında düşünceleriniz neler? Sohbet!

Evet! Gelelim o güzel, konuştukça konuşasının geldiği konulardan birine. En son bölümle birlikte dizi, diğer bölümlerine oranla kafalarda daha çok soru işareti bırakmış bulunmakta. Dizi cadılar bayramı için hazırlık yapan Wanda ve ailesi ile başlıyor. Quicksilver’ın kişiliğini ilk kez görüyoruz ve aynı X-men filmlerindeki karakterimize benziyor. Derken bu ‘‘gerçekten evren birleşti mi?’’ sorusunu gündeme bir kere daha sokuyor. Ardından Wanda çizgi romanlarda görmüş olduğumuz kostümüyle karşımıza çıkıyor ve soluklar tutulmaya başlıyor. İşte bir gönderme daha! Ardından Vision ve Quicksilver’ı da aynı göndermeye dahil ediyor bununla kalmayıp o kostümlerle dalga geçiyorlar :joy: açıkçası böyle bir gönderme yapıp kostümler hakkındaki -çoğunluğun- düşüncelerinin belirtilmesi fazla heyecanlandırdı beni. Daha en başından eğlenmeye başladım. Ardından Maximoff ikizler Wanda’nın ikizlerini de alıp cadılar bayramı için sokağa çıkmışken, Vision daha önceki bölümdeki şüphesi üzerine kasabadaki diğer insanları araştırmaya başlar. Westview’un çıkışına yaklaştıkça insanlarda bariz bir ‘kontrol’ görülmeye başlar. Tam o sırada Vision komşusu Agnes ile karşılaşır ve onun bastırılmış kişiliğini ortaya çıkarır. Agnes, Vision’a onun bir Avengers üyesi olduğunu, insanları Wanda’dan kurtarması gerektiğini ve hatta onun öldüğünü bile dile getirir. Çıldırmaya başlayan Agnes’ı eski haline getiren Vision abimiz artık kendine bir amaç edinmiştir. Dışarı ile temasa geçip kasabasında neler döndüğünü anlamak ve kasaba halkına yardım etmek. Maximoff ikizlerin tarafında ise olaylar daha heyecan verici hale gelmeye başlıyor. Pietro az çok çoğu şeyin farkında ve Wanda’yı gizliden gizliye sorguya tutmuş durumda. Bu da akıllara Pietro’nun hala ölü olduğu ve Wanda’nın zihniyle canlılığını koruduğunu düşündürüyor. Bir önceki bölüm tartışmasında Evan Peters’ın sadece hayranları tatmin etmek için bir gönderme olduğundan korkmuştuk. Dizinin bu bölümünde de gördüğümüz gibi galiba korktuğumuz şey gerçek olacakmış gibi gözüküyor. Diğer yandan kafalara ‘‘acaba Mephisto gelecek -veya en başından beri var- da onun sayesinde mi hem Vision hem de Quicksilver canlılar? Onunla bir alakası olacak mı?’’ gibi sorular geliyor. Konu hala muallakta. Gelelim çocuklara. Çocuklar güçlerini göstermeye başladılar bu bölümde ve aynı çizgi romanlardaki güçlerini gösterdiler. Akıllara yine ‘Mephisto’ geldi. -Tabi ben hala bunların illüzyon gibi bir şey veya bir şekilde tamamen ortadan kalkacaklarından korkuyorum.- Vision’ın başı belaya girdiğinde Wanda kendi evrenini genişletmeye ve asıl dünyanın parçalarını da içine çekmeye başladı. Bunu nasıl yaptığını bilmediğini söylemişti. O kadar çok soru işareti var ki! Wanda bu güçle kontrolden çıkacak mı? Çıktığında ne olacak? Gördüğümüz daha öncesinden öldüğünü bildiğimiz, yeni ve fazlasıyla hızlı var olan karakterler gerçek mi? Eğer gerçeklerse bu nasıl mümkün olabiliyor? Bunu mümkün kılan şey ne? ileride bir villian görecek miyiz? Eğer göreceksek bu en yakın tahminimizce Mephisto mu olacak? Pietro bir ara ailesini dile getirmiş ve Wanda da bir anlık düşüncelere dalmıştı. Bu küçük detay bile benim aklıma da bir çok soru işareti getirdi. Tüm bu göndermelerin anlamı ne? Gelecekte gösterecekleri filmlere dizilere gönderme mi? Evrenler birleşiyor mu? Yoksa sadece seyirciler için yapılmış referanslar mı? Rambeau, Wanda’ya yardım edebilecek mi? Ajanlarımızın tarafında gizlenen şeyler var. Bunların sır perdesi bir sonraki bölümde açılacak mı? Yavaş başlayan ama giderek hızlanan ve her seferinde bize daha fazla sorular sordurtan dizimizin bitmesine çok az bölüm kaldı. Sizin Düşünceleriniz neler? Bu bölümü beğendiniz mi? Kafanızda dönüp dolaşan sorular neler? Hadi bilgi alışverişi yapalım, sohbet edelim!

Herb’ün (frankenstein kostümlü kişi) çocukların ne yapacaklarını onlar yapmadan hemen önce nasıl, neden öyle bildi ve söyledi anlamadım. Herb ile Agnes de olayların farkında ama kimler acaba?

Her ne kadar Quicksilver’ın komikliklerini sevsem de bi sorun var kesin bunda. Kötü biri gibi konuşuyor bazen sanki Quicksilver görüntüsünde başka biri var gibi, çocukların peşinde olabilir. Vision’ın aksine Quicksilver halinden çokça da memnun. Wanda’nın oluşturduğu evreni beğenmiş, nasıl yaptığını bilmek ve devam etmesini istiyor. Aksan karşılaştırmaları da ilginç. Quicksilver’ın öldüğü filmden sonra Wanda’nın aksanı gitmiş. Wanda senin aksanına noldu diye soruyor halbuki kendisinin de aksanı yok.

Bu arada Monica kesin Mr. Fantastic ile buluşacaktı ama göremedik. Monica’nın hücrelerinin değiştiğini farkettiler. Buradan Wanda’nın çemberi içine aldığı kişilerden mutantlar doğabilir gibi geldi.

Çocuklar çok sevimliydi bence bu arada. Kostümlerin de asıllarına atıfta bulunması, aralarındaki kişilik farkları vs güzeldi. Vision’a da üzüldüm. :worried:

1 Beğeni

Olur mu olur. Tüm mutantları alternatif evrenden getirmeleri senaryo olarak zorlar.

2 Beğeni

Alternatif evren beraberinde bir çok soru getirir gibi geldi bana da. çok zor bunu MCU ya taşımaları. Wanda konusunda inanılmaz mantıklı ama o zaman da mutantları adam akıllı görmek için şu anda bulunduğumuz zamanın baya ilerisini beklememiz lazım. Wanda’nın çembere aldıklarının moleküleri değiştiği için her biri bir mutant olacak bakın ben size diyim ajdnakxn

Çok hoş olmaz mı ama adam akıllı bir fantastik dörtlü görmek :drooling_face:

1 Beğeni

Ben hala çizgi romandan farklı olarak “more mutants” lafı bekliyorum.

1 Beğeni

çizgi romanlara gönderme dışında pek bir şey yapmıyorlar :confused: