Wardstone Günlükleri

İlk kitap ile ikiden sonra gelen çevirmenler farklı. O nedenle ilk kitap ile serinin geri kalanı arasında bazı çeviri farklılıkları mevcut. Şahsi fikrim ikinci kitapla birlikte gelen Kerem Işık’ın çevirisinin serinin tonuna daha iyi uyduğu yönünde.

5 Beğeni

En sonunda bana bu seriyi de aldıracaksınız :grimacing::triumph:
Bu forum bana fazla pahalıya mal olmaya başladı :sweat_smile:

6 Beğeni

Peki WARDSTONE uzmanlarına bir sorum var o zaman.
@Agape @Son.of.Yona
Sitelerde lanetli zindan diye bir kitapta gördüm o hangi seriye ait.

2 Beğeni

Alın lütfen. Editörlüğü görünce isyan eder, seriyi sevince belki devam kitaplarını biz madur okuyucular için basmak adına belki bir adım atarsınız. Amin. :heart_eyes::joy::sweat_smile:

4 Beğeni

Ayrı bir kitap, bağımsız :slight_smile:

Çok iyi olurrr @Fahrettin

2 Beğeni

Bundan sonra favorim katil cadı Grimalkin’dir :smiley: Bıçaklarına kurban.

3 Beğeni

Starblade Günlüklerini basacak bir babayiğit yayınevi yok mudur acaba? Wardtone bittiğinden beri bir umut bu haberi bekliyorum. Tudemden umudu keseli çok oldu ancak başka bir yayınevi bassa o kadar güzel olurdu ki.

2 Beğeni

Umut bu toprakları terk edeli çok oldu hocam.

2 Beğeni

Fantastik Edebiyat olarak baktığımızda azımsanmayacak bir kitlesi var bu serinin. Neden devam kitaplarını basmazlar anlamıyorum.
Sırf bu seri uğruna belli bir seviyede olan İngilizcemi geliştirip o seriyi okuyacağım. Zaten çok ağır bir dili yok anladığım kadarıyla.

1 Beğeni

Ben., Benim Adım Grimalkin’e kadar okudum. Ondan sonra bırakmıştım seriyi. İlk başlarda çok iyi gidiyor gibiydi ama bi tekdüzeliğe girdi gibi hissetmiştim ama içimde biraz ukte kalmadı değil. Yine de tekrardan başlayacağımı pek sanmıyorum.ö Bu türe yeni girenler için Çok güzel olabilir. Bir de spoiler den kaçının ben büyük bi tane yemiştim ama içimden bekliyordum bunu :grin:

2 Beğeni

Ortalama bir İngilizce (?) ile okunabilir. B1 belki?

1 Beğeni

Aslında zorlasam okuyabilirim muhtemelen ama olaylar akıcı şekilde ilerlediği için İngilizcemin de iyi olması daha çok zevk almamı sağlar :smiley:

1 Beğeni

Deneyin bakalım kendinizi :smiley:

@emre.4 kanıma girdiniz. :slight_smile: Bugün Tudem’in yerine gidip kitapları inceleyeceğim, muhtemelen de baskısı tükenmeden toplamaya başlayacağım.

Wardstone Günlükleri’yle ilgili şu güzel tanıtımı da buraya bırakayım.

https://kahramangiller.com/kitap/wardstone-chronicles-wardstone-gunlukleri/

3 Beğeni

Çok güzel seridir. Ben de sekizinci kitaptayım.

2 Beğeni

Bugün Instagram sayfasında paylaşılmış. Görünce çok üzüldüm…

2 Beğeni

30 yaşında adamım fantastik çok severim ama bu seri hakkında bilgim yok yorumlar hep genç yaş grubuna hitap ettiğin söylüyor .Benim yaşlarda olupta bu seriyi tavsiye eden var mı ona göre başlayacağım .

Wardstone çocukların dahi beğenerek okuyabilecekleri bir seri. Kurgusu cinsellik ve vahşet içermiyor, yazım dili sade. Geri kalanı yetişkinler için yazılmış (ne demekse?) bir seriyi aratmaz. Bence insan hangi yaşta olursa olsun Wardstone Günlüklerini okuyabilir.