Warner Bros. "Attack on Titan"ın Peşine Düştü

Kayıp Rıhtım'da tamamını okumak için: Warner Bros. "Attack on Titan"ın Peşine Düştü – Kayıp Rıhtım

image

Warner Bros., gerçek oyuncularla çekilecek bir Attack On Titan filmi için kolları sıvadı. (DEVAMI…)

2 Beğeni

Daha önce çekilen versiyonundan daha kötü olamaz en azından…

1 Beğeni

Shingeki no Kyojin en sevdiğim animelerdendir. Yine de film olarak görmek çok hoşuma gitmez. Japonlar anime konusunda çok başarılı olsa da film için aynısını söyleyemem. Death Note filmi de çok yetersiz kalmıştı. Batılılar da genelde bu tür filmlerde süper kahraman (ki o filmler çok ruhsuz geliyor bana) modundan çıkamadığı için yine izlemek istemem onların elinden çıkan bir yapımı. Sadece görsel efektin çok iyi olması kurtarmaz.

3 Beğeni

@leydiandromeda

Aslında her iki yoruma da tamamen katılıyorum, şahsi fikrimce live action filmlerde hiçbir zaman anime ve mangalardaki his yansıtılamıyor, ki zaten gerçeğe dönüştürülen tüm çizgi ya da animasyon karakterleri bir garip buluyorum.

Bunu Japonların yapmasını bırakıp eğer Amerikan tarafına geçecek olursak, benim aklıma gelen ilk sorun zaten oyuncuların gözlerinin çekik olmayacağı oluyor. Şöyle bir şey var ki manga ve animeye sadık kalınmasını isterim, eh bunu nasıl yansıtabilirler ki? En iyi ihtimalle Asyalı oyuncular kullanacaklar yansıtmak için, eh bu sefer de birinci şıkka geri dönüyoruz.

Üçüncü endişem ise son zamanların popüler modası olan Politik Doğruculuk akımı. Tüm bu şüphelerime rağmen Andy Muschietti’nin bu alandaki yeteneği bana ufakta olsa bir umut veriyor. Yine de umarım bu film onun kariyerindeki kötü olarak anılacak filmlerin arasına girmez. Sonuçta binlerce farklı kalem var bir filmi oluşturan elementlerin arasında, senaryosundan tutun da oyuncusuna kadar.

Ha bir de film New York ya da California’da geçerse veya hiç olmazsa bu Titanlar koskoca dünyadaki son kalan Amerikan şehrine saldırırlarsa hiç şaşırmam. (Sadece espiri.) :smiley:

2 Beğeni

Mikasayı güzel bir asyalı oynarsa süper olur gerisi boş zaten. :joy:

images%20(29)images%20(30)6a27b3df0d5068ad0fdb0f1da0193932--live-action-shingeki-no-kyojinimages%20(31)

2 Beğeni

Aslında animeyi yansıtması için illa çekik olmaları gerekmiyor oyuncuların. Yanlış hatırlamıyorsam Shingeki No Kyojin’de sadece Mikasa ve Levi asyalıydı, diğer karakterler de farklı ulusların fiziksel özelliklerine sahipti. Hatta önceki çekilen filmde Armin sarışın olmadığı için yapımcı linç yemişti.

2 Beğeni

@leydiandromeda
Ben anime ve mangalardaki göz çiziminin yapısından dolayı batılıları o rollere yakıştıramıyorum, sanırım böyle desem daha doğru, çünkü farklı milletlerin özelliklerini taşısalar bile o göz yapıları böyle düşünmeme sebebiyet veriyor. Fakat @Husey’in yorumunda da fark ettim ki o kadar da kötü durmayabilir. :smiley:

Ayrıca sen (@Husey) güzel bir asyalı deyince aklıma Lucy Liu geldi.

1 Beğeni

Bence filmlerin kötü olması sadece şirketlerle ilgilide değil animelerden film yapmayı denemek kötü fikir. Örneğin genelde animede beyaz saçlı kişiler en karizma karakter olurlar ama normal hayatta beyaz saç yakışan bir aktör göremezsiniz. Hollywood filan da kurtaramaz işi.

2 Beğeni

Lucy Liu teyze olmuş yaw o olmaz :joy::joy:

1 Beğeni

O rol için çok beğendiğim Kim Yoo Jung’ u düşündüm. Saçını kısa kestirse tamam, yaşı da uygun bence. :smiley:

images%20(4)
images%20(5)

2 Beğeni

Gerçekten bu olabilir. Ben okadar baktım bi tane oyuncuyu bile yakıştıramadım :grin: belki bu koreli oyuncuyu seçerler

2 Beğeni

Aslında Mikasa için Kiko Mizuhara güzel bir seçimdi, kararlı ve güçlü bir profili vardı ama maalesef oyunculuğu vasattı :woman_shrugging:

2 Beğeni

Fumi Nikaido bence en uygun oyuncu olur hem güzel hem de Toad’s Oil, Brain Man, Hibi Rock, This Nation’s Sky gibi filmleriyle kalitesini kanıtladı

2 Beğeni

Hoş kızmış ama oyunculuğunu bilmiyorum, hiç izlemedim. Kim Yoo Jung yine de bana en güzel geliyor ve tarihi dizilerde başarıyla oynadığı için prensesmiş gibi hissediyorum. :grinning:

1 Beğeni

Yapmasınlar , Amin !!!

2 Beğeni

Animeler animasyon olduğu için güzel. Hangi live acrion bir şeye benzemiş. Niye anlamıyorlar niye diretiyorlar neden ulan neden?

Anime
images%20(1)

Live Action
images

2 Beğeni

Netflix Death Note`u batırdı, Warner Bros da bunu batırır.

1 Beğeni

Biraz abes olabilir ama; One Pounch Man animesinin film olarak çekilmesi çok hoşuma giderdi. Saitama efsane bir karakter. Japonlar içine etmeden adam gibi bir filmi gelse izlerdik. “Attack on Titan” anime olarak güzeldi ama filmi berbattı. Özellikle o devasa titanı çok sıradan yapmışlar gibi geldi bana.

1 Beğeni

Manga ve Animelerde karakterlerin hepsi Japon değil. AoT kurgusunda insanlık tek bie şehre sıkıştığından her milletten insan karışık halde yaşıyor, isimlerden de bu belli: Eren(Türkçe), Mikasa(Japonca) Levi Ackermann(Levi İbranice Ackermann Almanca, Alman Yahudilerine gönderme)

2 Beğeni

Levi asyalı değil. Mikasa ise asyalı beyaz melezi sadece asyalı değil.

1 Beğeni