World of Warcraft


(Ufuk ) #1

Blizzard’ın 15 yaşına yaklaşan devasa rol yapma oyunu World of Warcraft oynayan var mı aramızda?

Özellikle son eklenti paketi Battle for Azeroth ile sevenlerinin hışmına uğrayan yapımın sizce de son demleri mi yaşanıyor?


#2

“Bence” son demlerini Cataclysm ile yaşamış Pandaria ile de bitmişti. O zamandan beri can çekişmekte.


#3

Blizzard oyunlarından olabildiğince uzak durmak lazım.


(Ufuk ) #4

Oyunların bugün geldiği nokta inanılmaz gerçekten. Büyük düşüşteler ve nasıl toparlayacaklarını bildiklerini sanmıyorum. Activision ile birleştiklerinden beri işler iyi gitmiyor. Yönetimdeki ağır toplar bir bir şirketi terk etti. Geriye kalanların yöneticilik vasıfları ve aldıkları kararlar soru işareti.

Son Blizzcon sonrası yaşanan tepki yağmuruna adam gibi bir yanıt da verilmedi.

WoW’un hali de içler acısı. Legion gibi çok iyi bir ek paket sonrası gelinen nokta şaka gibi. Gerek hikaye anlatımı gerekse de oyuncuları dinleme noktasında büyük hayal kırıklığı yaşattılar.


#5

Bilgisayarımda en son Warcraft 2’ yi oynamıştım. :smiley: Yess may loord :smiley: :smiley:


(akaiabe) #6

Battle for Azeroth’tan o kadar sıkıldım ki, sadece ayda bir kaç kez roleplay yapasım geldiğinde oynuyorum artık.

Cata’dan sonra bırakanı çok, ama ben Pandaria’yı da Legion’ı da sevmiştim. Legion’da düzenli olarak Heroic raid dahi yaptım uzunca bir süre.

Warlords of Dreanor, benim için en kötü ek paketti, BfA onun yerini aldı kısa sürede. Halbuki yeni haritaların dizaynları çok güzel. Sadece hikaye ve mekanikleri beni artık çekemiyor. Özellikle, konusu “pvp” olan bir ek pakette, pvp namına dişe dokunur bir şey yok. Argent Dawn ve roleplay beni tutan tek şey şuan.


(Ufuk ) #7

Benzer hisler içerisindeyim. Tasarım ve dizayn ekibi yine iyi iş çıkartmış Battle for Azeroth’da ama ne hikaye tutarlı ne de oynanabilirlik. Oyuncuyu çekecek, denemeye özendirecek hiç bir yenilik yok. Sunulan şeyler kozmetikten öte değil. Maalesef Legion ile büyük ivme kazanan oyun bu paket ile şu ana kadar tam bir fiyasko. Bu saatten sonra oyunun mekaniklerine dokunamayacaklarına göre bence hikayede yapacakları doğru adımlarla ilgiyi tekrar çekebilirler.

Fakat bunların hiçbiri Blizzard’ın ciddi tökezlemekte olduğu gerçeğini gizleyemiyor. Gidişat iyi değil.


(Umur) #8

“Activision Blizzard” olarak kaldığı sürece gidişat bu yönde olur maalesef.