X & Y Günceleri

Öykü Seçkisi'nde okumak için: X & Y Günceleri – Aylık Öykü Seçkisi

X, kütüphanenin tozlu raflarından seçtiği kalınca bir kitabın sayfalarını karıştırırken bir yandan da Y’yi süzüyordu. Bir anda olduğu yerde sıçrayarak heyecanla “Kocacığım bak bu hikâye çok iyiymiş!” dedi. Parmağıyla kitabın ortalarından bir sayfayı işaret ediyordu. X kafasını kendi kitabından kaldırıp yaşlı ve tahammülsüz bir yüzle Y’nin işaret ettiği sayfaya göz gezdirdi. “Oku biraz başından da…

5 Beğeni

Fantastik bir kurgu, emeğine sağlık.

1 Beğeni

Vaktinizi ayırıp okuduğunuz ve yorumladığınız için teşekkür ederim. :slight_smile:

Merhaba,
Keyifle okudum öykünüzü. Ben X & Y’nin "Kızıl Keçi ile Çalı Cini"nin hikayesine dahil olmasını isterdim. :slight_smile: Gizemli arkeologun hikayesi de benim için ilgi çekiciydi fakat son anlatı beni pek içine almadı. Belki de sebebi fazla canavarlı iblisli bir yerlere bağlanacak hissi uyandırmasındandır.
Bir sonraki seçkide ilk iki hikayeden birinin devamını bekliyor olacağım.
Kaleminize sağlık, Sevgiler…

2 Beğeni

Uzun bir süre sonra tekrar merhaba @kucukrengeyigi,

Vaktinizi ayırıp okuduğunuz ve güzel yorumunuz için teşekkür ederim. :slight_smile: Tavsiyelerinizi değerlendireceğim.
Haklısınız, üçüncü hikaye biraz maskülen bir havada (Askerlerin olması vs sebebiyle belki de) ve gerçekten de Lovecraftian yaratıklarla bezeli olacak.

Sonraki seçkilerde görüşmek dileğiyle,
Sevgiler

1 Beğeni

Selam Haluk,

Öykünün Araf bağlantısını başarılı bulduğum kadar dört öyküyü de sevdim. Bir seçimim yok, çünkü sanırım hepsi aynı hikayenin parçası.

Ellerine sağlık
Görüşmek dileğiyle…

1 Beğeni

Merhaba @MuratBarisSari,

Vaktini ayırıp okuduğun ve güzel yorumun için çok teşekkür ederim. :slight_smile:
Farklı zamanlarda yazılmış hikâyeleri birleştirdim aslında bu öykünün başlığı altında.

Sonraki seçkilerde görüşmek dileğiyle.

1 Beğeni

Halûk merhaba;

Kurgun zekiceydi. Bir öykü içinde okuyucuna birçok alternatif sunmuşsun. Ben bir seçim yapmayacağım, bırakayim da tercihi öykünün kahramanları yapsın :slight_smile:

Zihnine sağlık, güzel öyküydü. İyi bak kendine gorusuruz…

1 Beğeni

Merhaba @ebuka,

Güzel yorumun ve vakit ayırıp okuduğun için teşekkür ederim.
Henüz yalnızca bir yorumda seçim yapıldı. Bu durumda Kızıl Keçi ile yola devam edilecek. :slight_smile:

Sonraki seçkilerde görüşmek dileğiyle.

1 Beğeni

Merhaba @Haluk_Cevik,

Üşenmemiş, öykü içinde öyküler yazmışsın. Fantastik türde eserler okumayı pek tercih etmesem de öykün, sürükleyici bir şekilde ilerledi. Ayrıca ben seni okurken daha önceden de söylediğim gibi, kendimi teatral bir atmosferde hissediyorum. Yazdıklarının görsel yanı kuvvetli. Bunun sebebi de sinemaya olan ilgindir belki de, kim bilir. Eseri kendi içinde gayet donanımlı buldum.

Devamı içinse birinci veya ikinci öyküyü tercih ediyorum. Neden diye sorma. :slight_smile:

Sevgiler,

Sena

1 Beğeni

Merhaba @Senaa,

Vakit ayırıp okuduğun ve bu güzel yorumun için çok teşekkür ederim.
Öykünün devamına dair tercihini dikkate alıyorum ve nedenini sormuyorum öyleyse. :slight_smile:

Sonraki seçkilerde görüşmek dileğiyle,
Sevgilerle

1 Beğeni