X Yayınevi Keşke Şu Kitabı Yayımlasa

Yalnız Rothfuss’un hikayesi yok haberin olsun. İlk çıktığında baktığımda yoktu da foruma haber vermiştim, zaten verdiğim haberde de Rothfuss’un üstü çizilmiş görebilirsin.

1 Beğeni

Malazanın basılacağına dair bir şeyler duymuştum ama yayınevi hakkında bilgi yok.

Asimov’un yurtdışında devam eden telif hakkı ile ilgili davalar yüzünden ithaki basamıyordu, film çekmek için kuyruk bile var yine bir gruptan aldığım bilgiye göre 2020 nin ikinci yarısında gibi bir şey demiş yayınevi.

Bu bilgiyi öğrendikten sonra bir fantastik severe sorduğumda telif sorunu kalktı, en yakın zamanda basacaklar dedi.

Bilgileri bir facebook grubundan ve fantastik sever birisinden öğrenmiş bulunmaktayım. Yanlışlık olabilir belki yayınevleri artık güven sağlamıyor serileri yarım bıraktıktan sonra.

SX334_BO1%2C204%2C203%2C200

Film değil de Apple TV+ hakları kovalıyordu dizi çekmek için. Hatta aldılar sanırım yazarlar, showrunner falan belli olmuştu en son. Bunlar nasıl ilerletiyor işleri anlamadım.

1 Beğeni

Yaşar Kemal’in romanları şöyle Can veya Türk İş gibi güzel kapaklar yapan yayınevleri tarafından basılsa.

2 Beğeni

Çok güzel olurdu gerçekten de. Kapaklarını bir türlü beğenmiyorum aslında YKY klasik siyah kapakları gayet güzel ama Yaşar Kemal kapakları itici geliyor. İş Bankası daha uygun fiyatlı olurdu şu anki fiyatlarına göre aynı zamanda. Can Yayınları da kapak konusunda iyi iş çıkarırdı.

Charlaine Harris’in Lily Bard ve Harper Connelly serileri. Sookie Steakhouse Güneyli Vampir Serisi’nin de yan kitapları. Artemis’ten umudumu kestim artık. Keşke başka bir yayıncıya geçse yazar. Okuduğum tek young adult fiction yazarı Harris kaldı artık ve ne yazık ki Artemis’in elinde telef oluyor.

İthaki keşke şu kitapları çevirse, yabancı kitap okurlarından çok fazla inceleme gördüm. Sanırım ilk kitabı çevireceklermiş, forumdan bir arkadaş söylemişti aylar önce ama net bir şey çıkmadı hala.

Bir de şu kitabı Karanlık Kitaplar bünyesine alsalar baya iyi olurdu eski basımları var satışta sanırım hala, Lovecraft tadında bir eser ama ondan önce yazılmış.

Bu konuya çok takılıyorum. Eğer istediğim kitap belli yayınevlerinden değilse almayadabiliyorum.

İş bankası - Don Quijote
İş Bankası - Gazap Üzümleri

1 Beğeni

Narnia Günlükleri tek cilt olarak ((makul bir fiyatla)) görmek isterdim. Şu an ki fiyatlara bakmayın ben üzüldüm siz üzülmeyin :face_with_head_bandage:
Yayınevi farketmez sanırım.

Metis bas şu kitabı artık :frowning:

0z8kgltjm1x1zwp1sjx