Ya Her Şey Boşaysa?

Öykü Seçkisi'nde okumak için: https://oykuseckisi.com/ya-her-sey-bosaysa/

image

Yörüngeye oturan roketten, Dünya’ya bakıp iç çekti. Onca yıl, onca yol, onca eğitim… Sözün özü onca “hayat”, hepsi, bunun içindi. Kemerini usulca çözüp, sinyali kapattı. Birkaç dakika sonra kırmızı bir ışık yanmaya başlayacaktı. Hiç hareketlilik gelmeyince kırmızı ışığın yanıp sönme aralığı azalacak ve gözü rahatsız edecek bir hâl alacaktı. Gözlerini güç bela yörüngeye oturmuş roketin… (DEVAMI…)

2 Beğeni

Her ne kadar kısa bir öykü olsa da sonunda insanı şaşırtan ve şahsen en sevdiğim tarzda bir öykü olmuş. Biraz daha uzun tutup, gizem yaratıp, daha fazla merak uyandırıp sonra bitirseydiniz tadından yenmezdi. Elinize sağlık, yeniden görüşmek dileğiyle.

İfade etme ve anlatmadaki becerinizden profesyonel olarak metin yazımı vs gibi bir işle uğraştığınızı hissettim. oradaki tecrübenin tadı var çünkü. tebrikler.

Gerçekten de kısa bir öyküyle nasıl vurucu bir etki yaratılabilir onun resmini çizmişsiniz. Eğer öykü daha uzun olsaydı beni bu kadar etkilemezdi. Çünkü öykü uzadıkça yazarın etki yaratma şansı da bence o derece artıyor. Elinize sağlık.