Ya Tamam Ya Devam

Öykü Seçkisi'nde okumak için: Ya Tamam Ya Devam – Aylık Öykü Seçkisi

image

Neden vücuttan çıkan sıvılar hep aynı renkteydi? Yani bokumuz aşağı yukarı hep aynı kahverengi tonlardaydı, sümük de hakeza öyleydi. Kulağımızda biriken ve çıkmakta direnen pisliklerin rengi de tıpatıp aynıydı: Koyu turuncu. Halbuki dünyadaki tüm insanların kulağına aynı türde pisliklerin girme olasılığı var mıydı? Herkes aynı şeyleri mi yiyordu ki dışkıları aynı renkte çıkıyordu? Hatırladığı, en… (DEVAMI…)

Güzel bir hikayeydi, gerçekçi, heyecanlı ve merak uyandırıcıydı. Gerçi tanıdık unsurlar barındırıyordu içerisinde sığınak gibi esir almak gibi ama bu kurgunun içinde kayboluyordu. Kişiler gerçek hayattan alınmıştı ve dikkatli baktığında çevrende olabilecek tiplerdi ve ben yine de sonunun iyi bağlandığını düşünüyordum.
Sormam gerekiyor, beş yıl fazla uzun değil mi böyle bir deney veya cezalandırma için.
Elinize kaleminize sağlık.

Merhabalar, güzel sözleriniz için teşekkür ederim. Özellikle karakterleri oluşturma konusunda zorlandığımı itiraf etmeliyim, hem hayatın içinden olsun, ilginç de olsun ama rahatsız da etmesin vs. Hiç kolay değilmiş.

Beş yıl konusunda inanın bilmiyorum. 10 yıl fazla geldi, 2 yıl da az geldi, düz mantık :slight_smile:

1 Beğeni