Yabancı Biri İçin Türkçe Müzik Tavsiyesi

Vietnamdan yeni tanıştığım arkadaşım müziği çok sevdiğini ve Türkiyeden şarkı tavsiye etmemi istedi. Hangi tarzı sevdiğini bilmeden 5 tane şarkı önerdim. Siz yurtdışında Türkiyeyi hiç bilmeyen birisi için hangi 5 şarkıyı tavsiye ederdiniz ?

Benim Listem

Barış MANÇO - Dönence
Ceza - Holocaust
Gaye Su AKYOL - İstikrarlı Hayat Hakikattir
Tarkan - Yolla
Can BONOMO - Banaa Bir Saz Verin

Şebnem Ferah - Mayın Tarlası, Can Kırıkları
Mor ve Ötesi - Bir Derdim Var, Deli, Cambaz
Hande Yener - Kim Bilebilir Aşkı
Tarkan - Ölürüm Sana (Yolla’dan kat be kat iyi bence.)

Pek pop dinleyen birisi değilim son zamanlarda çıkmış bir pop parçası aradım ama dediğiniz gibi ölürüm sana daha güzel bir tavsiye olurdu :krs:

Yabancılarda biraz manga sevgisi, yakınlığı olabiliyor. Manga dinletin bence. :relieved:

3 Beğeni

Valla genel olarak acınası derecede kötü olduklarından bilmiyor ve dinlemiyorum ben de. :sweat_smile:

İlhan İrem-Günden Güne
Barış Manço-Bal Sultan
Erkin Koray-Sarhoş Gibiyim
MFÖ-Hey’canlı

1 Beğeni

Ben genelde mor ve ötesi dinlemelerini öneriyorum, henüz pişman olan/sevmeyen çıkmadı. :slight_smile:

Mor ve ötesini bende öneriyorum da bu arkadaş mektup arkadaşım oldu. Çeşitli tarzlardan tavsiye vermeek istedim bende. Bakaalım hangisini severse ona göre bir kaç tane daha tavsiye edeceğim :krs:

İsveçli bir bayan arkadaşım vardı feci şekilde Ahmet KAYA hayranıydı.
Edit: Ceza da çok sevilir.

Kazım Koyuncu
Cüneyt Ergün

İbrahim Tatlıses-Dam Üstünde Un Eler

Türk kültürünü öğrenmesi adına türküleri de önerebilirsiniz. Musa Eroğlu, Kubilay Duman, Sabahat Akkiraz, Hüseyin Turan önereceklerim arasında.

Fatih Kısaparmak - Bu adam benim babam
Volkan Konak - Ayletme Beni
Bremen - Canım Babam
Grup Abdal - Bir Ay Doğar
Şükriye Tutkun - Arda Boyları