Yabancı - Etkileşimli kitap

Merhaba zaten yazdığım bir kitap üzerinden farklı bir hikaye oluşturup ve bazı karakterleri kullanarak etkileşimli bir kitap hazırladım. Böyle bölüm bölüm dizi gibi koymayı düşünüyorum. İlk denemem olduğu için hem hatalar olabilir hem de seçenekler biraz kısıtlı oldu ama olsun. İleride genişleteceğim yavaş yavaş. Buraya yazma sebebimse aslında insanların ne düşündüğünü merak ediyor olmam. Fotoğraflar ve resimler sahiplerine aitler, onlara ayrıca atıfta bulunacağım ve ileride onları kendi hazırlattığım fotoğraflar ile değiştirmek istiyorum fakat şimdilik elimden gelenin en iyisi buydu. Yapısından dolayı buraya ekleyemiyorum.
Etkileşim kısmını bayağı geliştirmeyi düşünüyorum. Bazı ek özellikler de eklemek istiyorum aslında para gibi.
Yabancı - Bölüm 1

Hızlıca göz attım, şimdiden fikir olarak harika görünüyor. Üyeliği olanın, olmayana göre avantajı ne peki?

Teşekkür ederim beğendiğin için, üyelik bedava, sitenin özelliklerini kullanabiliyorsun. Kitapların geçtiği evreni elimden geldiğince canlandırmaya çalışıyorum mesela kitaplarda geçen şirketlerin hisselerini alıp satabiliyorsun, bir şirket açabiliyorsun, gemi inşa edip satabiliyorsun, nakliyecilik falan yapabiliyorsun. Karakterlerle muhabbet edebiliyorsun. Aslında kitaplarda geçen olayların belirli yansımalarını yapıyorum. Henüz yapım aşamasında gerçi bazı hatalar var ama giderek gelişiyor o da. Böyle yaşayan bir evren üretmek gibi bir niyetim var. Sadece kitap değil, gerçekten kullanıcıların içerisine girip hem karakterlerle hem de bu evrenin diğer öğeleriyle ve diğer kullanıcılarla teker teker etkileşime geçmesini sağlamak istiyorum. Bir şekilde daha sonra bunları kitapların içine de koymak istiyorum. Zaten siteye üye olurken mesela kendine o evren içinden bir isim seçmen gerekiyor, soyadları biri seçince kayboluyor. Aynı soyadı paylaşan iki insan olamayacak evlenmedikleri sürece mesela. Yani üyeliğin okumaya herhangi bir katkısı ya da eksisi yok. Ha bir de üye olursan kaldığın yeri üye numaran ile kaydediyor, üye olmazsan da mecbur ip adresinle kaydediyor etkileşimli kitabı tekrar açtığında kaldığın yerden devam edebil diye.