Yapı Kredi Yayınları Modern Klasikler Serisi

Bu foruma random atacağımı düşünmezdim ama bu nasıl kapak ahdhajfjajfka

7 Beğeni

Bu başlığı ne zaman görsem kapak gömüyoruz, adamlar da ısrarla her yeni kitapta daha kötüsünü yaparak geliyorlar :joy:.

5 Beğeni

@alper bence sen daha iyisini hayal edebilirsin. Çizersin demek isterdim ama ne yazık ki kötünün kötüsü var, üzülme bu yetenek :sweat_smile:

1 Beğeni

Kapak çizimi / görseli vs. yerine baskı ve tercih edilen malzeme daha önemli benim için.

Benim kapak standartım. Yazar adı kitap adı…

Örnek: :slight_smile:

10 Beğeni

Bence de bu yeterli. Tabii sanatsal işleri de seviyorum ama sadelik her zaman iş yapar.

3 Beğeni

Bilerek yapılan saçmalıklar. Zaman kalmıyor bu kitaplara, karalayıp yolluyorlar. Özensiz ve berbat. Berrrrbat.

2 Beğeni

3 Beğeni

Kapak mükemmel. Harikulade.

“Babacım iç sayfalardan birini de seçip şöyle üstünü bi karala, onu da kapağa basarız işte. He bi de yazar ve kitabın ismini yazalım.”

1 Beğeni

Sonraki kapağı görür gibiyim…

5 Beğeni

https://www.eganba.com/ses-ve-ofke-kitabi-william-faulkner

Bu da var :smiley:

2 Beğeni

Başlığın tamamı beni kör etti. Hızla uzaklaşır…

1 Beğeni

Modern Klasikler’in kapak tasarımlarının çoğu Davut Yücel’e ait. Biraz zorlasam 5’te 1’ini anca beğenebiliyorum. YKY’nin bu tutumuna anlam veremiyorum.

1 Beğeni

Bir baktım da Hesse de bu dizideymiş. O kapakları görünce hâlâ midem aniden bulanıyor. Nedenini anlayabilmiş değilim gerçekten. :thinking: Modern kapaklardan söz ediyorsak bu olabilir. Modern gerçekten mantıklı yaklaşılabilecek bir anlayış değil. Yine de bilemiyorum… Nitekim rafta bir ayırt ediciliği var. Bunu inkar edemeyiz. Tasarımdan ziyade gözü yoruyor. Sanki insanların psikolojilerini bir şekilde rahatsız etmeleri için özel tasarlanmışlar gibi bir his var içimde.

2 Beğeni

Dikkat çekmeyi bayağı bir başarıyor ama göze hoş da gelmiyor. Kapağı güzel olsun öyle çeksin dikkat çekecekse, gözü aşırı yoruyor. Bir de kapaktaki yazıları merak edip tek tek okumaya çalışmak var :joy:

2 Beğeni

Beğeni çok göreceli bir konu gerçekten.

1 Beğeni

Burada çoğu yorum olumsuz ama YKY değiştirmediğine göre bunun 3 nedeni var; ya bizim forumdan haberi yok, ya okur beğenmiş beğenmemiş önemsemiyor ya da forum hariç çoğunluk beğeniyor :smiley:

2 Beğeni

Daha fazla neden sayabilirim ama saymak istemiyorum. :slight_smile:

1 Beğeni

Serinin mağazacılıkta satış rakamları iyiyse biz mükemmel bir iş yaptık diyerekten devam ediyorlar diye düşünüyorum :smiley: YKY Modern konulu toplantı;

Kapağı gören alıyor abi yenisini daha absürt yapalım

image

1 Beğeni

4 Beğeni