Yapı Kredi Yayınları Modern Klasikler Serisi

yeni kapak

2 Beğeni

Bu yeni kapaklı olanlar beni alma diye bağırıyorlar adeta. Yayın ekibinden biri de çıkıp demedi mi, “Ya bu kapaklar kötü galiba,” diye? Tabii bu benim fikrim. Belki gerekli saha araştırmalarını yapıp böyle kapakların satacağını öngörerek basıyorlardır bunları. Onu bilemem. Yordam’ın yeni kapak tasarımları da kötü bak.

4 Beğeni

Sanırım yurtdışı kapaklarına dikkat ediyorlar bazı yazarlar için. resim

1 Beğeni

Yeni Kapak

2 Beğeni

Her yeni kapakta kahkaha atıyorum. Türkiye yayıncılık tarihinin açık ara en kötü kapaklarını yapıyorlar ve üstelik durmuyorlar! Ha-ha.

6 Beğeni

Beyaz kapaktan renkli kapağa geçti diye Can Yayınlarını linçleyenler acaba YKY’nin bu kapaklarını gördüklerinde ne düşünüyorlar :sweat_smile::joy:

1 Beğeni

Yazın arkadaşlar, mail falan atalım hep beraber. Şaka gibiler ya. Rezalet kapaklar.

1 Beğeni

Philip Roth, Faulkner, Hesse gibi yazarların kapaklarında tutarlılık varken bazı yazarlar için her kitap için farklı tasarım gitmişler. Çok ilginç

Proust kapaklarını beğendim, eski basımlarla değiştirme imkanımız olsa güzel olurdu. Diğerleri ise aşırı zorlama olmuş Lady Gaga’ya benzemek isterken Yıldız Tilbe olmak gibi.

1 Beğeni

Yana yakala eski kapak tam set aradım uyguna birkaç ay önce. Neyse ki bulup aldım. :slight_smile: Arayanlar var yani haber vereyim dedim, satıp yenilerini alabilirsin.

1 Beğeni

1 Beğeni

Şimdiye kadarki en kötü 2 kapak

1 Beğeni
  1. sıra kesinlikle Malina
1 Beğeni

Böyle kitapları blurlayıp epilepsisi olanları bakmamaları konusunda uyarmak gerekiyor bence. Hele ikinci kitap! Bakınca gözlerim ağrımaya başlıyor. Kitap ve yazar ismini okuyamadığım gibi bir süre duvarda gölgeler gördüm. Çok nitelikli eserler basmalarına rağmen kapaklarındaki soğukluk ve iticilik yüzünden elimin gitmediği bir yayın evi maalesef.

2 Beğeni

Ben de odada bir şeyler görmeye başladım, üzerime üzerime geliyorlardı.

Yayıncılık sektörüyle dalga geçen yayınevi olarak biz 6:45’i bellemiştik, YKY’nin bu görevi üstlenmesine hiç gerek yoktu aslında.

1 Beğeni

Ineborg Bahcmann’ın kapağını bilmiyorum ama Sadık Hidayet’in kitabının kapağı, ünlü sanatçı Marcelle De Thibault’un Musee d’art Moderne’de sergilenen “Rodine” adlı eseri.

Şaka şaka… “Modern klasik kitabına modern sanat kapağı” ayağına paintte yapıp basmışlar. Klozete yumurta düşmüş gibi duruyor.

9 Beğeni

yeni kapak

3 Beğeni

Galiba tasarımları, tasarım yapmaya hevesli bir stajyere yaptırıyorlar ve çok kötü olunca hayır diyemiyorlar çünkü stajyer yukarıdan birinin yeğeni falan. Bu kapaklar ancak o zaman anlam kazanabilir çünkü.

12 Beğeni

Muhteşem bir tahmin olmuş bu. Bence de ancak bu şekilde açıklanabilir…

YKY’de tanıdığı olan biri varsa şu başlıktaki bütün yorumları okutsun ya. Yol henüz yakın bence. :smile:

2 Beğeni

Serinin Yenileri. Stoner kitabının kapağını beğendim.

6 Beğeni