Yaratık'ın H'si

Öykü Seçkisi’nde okumak için: http://oykuseckisi.com/yaratikin-hsi/Şok cihazının deri kelepçesi bacağını sıkınca kıpırdandı. Cihazı takmaya çalışan asistan hemen iki adım geri çekilip yaratığın hareketlerini gözledi. Yaratıkla ilişkiye geçen az sayıda kişiye sürekli hatırlatılan protokol gereği bunu yapması gerekse de aslında tehlikede olmadığından emindi. Bunu yılardır yaptıktan sonra bir şekilde karşındakini daha rahat tahmin edebiliyorsun. “Zavallı şey…” İkisinin de aklından geçen tam… (DEVAMI…)

Üstadım öykünüz aslında baya güzel, eğlenceli, sıkı. Ama şöyle yapısal bir öneride bulunmak istiyorum: paragraf. Okuyucu böyle kocaman paragraflar görürse okumaktan korkar ve vazgeçer. Yazdıklarınızı paragraflara ayırırsanız çok daha etkili olacaktır.

Selamlar.

Bu öykünün sadece iki paragraftan oluşmasını istedim. Bu yüzdendir. Okunmasını zorlaştırarak yaratığın sıkıntısını, sabırsızlığını açığa çıkarmak için uzun, arka arkaya gelmiş cümleler daha uygun diye düşündüm.

Ama haklısınız elbette, okunurluk olarak zorlayıcı bir durum.

Zaman ayırdığınız için teşekkürler.

Saygılarımla.

Teleonda bir dizi vardı 20-25 yıl kadar evvel. Yazınızda oradan bir esinti var mı? O sıcak aile komedisinde bir trajedi görmek… Güzel iş. Tebrikler.

Merhaba,
Evet, Harry and the Hendersons dizisi… Diziyi hatırlayan birini görmek güzel.

Merhaba, öykünüzü bizimle paylaştığınız için teşekkürler.

Açık söylemek gerekirse her ne kadar öykünün sonunun nasıl bağlanacağını merak ederek okumuş olsam da paragrafsız yapı beni oldukça zorladı. Yaratmak istediğiniz algıyı paragraflar ile, daha kısa cümleler kullanarak da verebilirdiniz diye düşünüyorum.

Harry and the Hendersons dizisini severek takip ederdim. https://en.wikipedia.org/wiki/Harry_and_the_Hendersons_(TV_series)

Temada dizinin perde arkasındaki gerçekleri kurgulamanız hoş bir yaklaşım. Kutlarım sizi. Yeti’ye Harry demeyip, H ismini vermeniz de okuyucuların dizi ile ilişkiyi kendilerinin bulmasını istemeniz için diye düşünüyorum. :slight_smile:

Dİğer seçkilerde görüşebilmek dileğimle…