YARIŞMALI ÇEKİLİŞ [TAMAMLANMIŞTIR]: Conan - Robert E. Howard

Efendim, bir çekiliş münasebetiyle daha tekrar karşınızdayım. Bir hünerli talihliye, Robert E. Howard’ın Conan öykülerinin toplandığı Conan Cilt 1’i hediye edeceğim.

Kitabın görselleri şöyle:

İncelemek için Tıklayınız

Fakat bu seferki çekilişi farklı bir formata sahip. Dikkat ederseniz, alışılageldiğinin aksine “talihli” değil “hünerli talihli” ifadesini kullandım. Bunun, yeni formatla alakası var.

Önceki çekilişleri takip edenler bilirler, çekilişe katılmak için yapılması gerekenler basitti; çekilişe katılma isteğini bildirmek, tarafımca gerçekleştirilen çekiliş listesine girmek için yeterli oluyordu. Bu seferki formattaysa çekilişe katılmak tek başına yeterli değil; çekilişe katılmak ve çekiliş listesine girebilmek için birazdan bahsedeceğim iki aşamayı da geçmek gerek.

Çekiliş Sistemini ve Diğer Kuralları Öğrenmek için Tıklayınız

1 Çekilişin ön elemesine katılmak isteyenler, Conan hakkında, en az, bir dörtlük yazıp, bu forum başlığı altında paylaşması gerek.

2 Çekilişe katılım, 12 Ocak, Cumartesi günü, saat 20:00’a kadar sürecek.

3 12 Ocak, Cumartesi günü, saat 21:00’da, Çekiliş Listesi Ön Eleme Turu Oylaması gerçekleşecek. Eleme Turu Oylaması şu aşamalardan oluşacak:

Tarafımca (@Bay_Karamsar), kurallara uygun biçimde katılım gösteren rumuz sahiplerinin ortaya koydukları çalışmaları derecelendirmek için bir anket düzenlenecek.

Anket oylamasından sadece rumuzları bulunan katılımcıların oyları geçerli sayılacak; geri kalan oylar geçersiz sayılacaktır.

Rumuzu ankette yer alan her katılımcının sadece bir oy hakkı bulunacaktır ve bu hakkını, sadece ve sadece beğendiği bir çalışması bulunan bir başka katılımcıyı oylamak için kullanabilir.

Ankette rumuzu bulunup, oy kullanmayan veya da oyunu kendine kullananlar Çekiliş Listesi’ne girme hakkını kaybedeceklerdir.

4 Çekiliş Listesi Ön Eleme Turu Oylaması, 13 Ocak, Pazar günü, saat 20:00’a kadar sürecek.

5 Çekiliş Listesi, 13 Ocak, Pazar günü, saat 21:00’da açıklanacak. Liste şu biçimde hazırlanıp sunulacaktır:

Çekiliş Listesi’nde kaç kişinin yer alacağı, katılan sayısının ikiye bölünmesiyle elde edilen sayıysa göre belirlenecek. Örneğin, 20 kişi katılmışsa, listede 10 kişilik olacak; 21 kişi katılmışsa, küsuratı hesaba katarak, listede 11 kişi olacak.

Çekiliş Listesi’nde yer alacak kişiler aldıkları oy oranına göre belirlenecek. Örneğin, listede 10 kişilik yer varsa, oylamada en çok oy alan ilk 10 kişi, aldıkları oy oranına göre yüksekten düşüğe doğru sıralanarak listeye alınacak.

6 Çekiliş, 13 Ocak, Pazar günü, saat 22:00’da gerçekleştirilecek. Çekiliş şu biçimde yapılacaktır:

Katılımcıların isimlerinin bulunduğu ilk liste, Random.org sitesindeki Lists & More hizmetinin alt hizmeti List Randomizer’a eklenerek, Çekiliş Listesi’ndekilerin rumuzlarına çekiliş için numaralar verilecek.

Random.org ana sayfasındaki, True Random Number Generator hizmetinden faydalanılarak, 1 ile Çekiliş Listesi’ndeki sayısı arasında rastgele bir sayı üretilecek. Üretilen sayıyla çekiliş numarası aynı olan katılımcı çekilişi kazanmış sayılacak.

7 Çekiliş, 13 Ocak, Pazar günü, saat 22:30’da, bu başlık altında açıklanacaktır.

8 Kazananın, Bay_Karamsar hesabına özel mesaj yoluyla ulaşıp, ad, soyad, telefon numarası ve hediyenin tarafına kolayca ulaşabileceği adres bilgisini göndermesi gerekmektedir.

9 Çekiliş hediyesi PTT Kargo’yla gönderilecektir.

10 Gönderici taraf, çekilişte hediyeyi kazanın göndermiş olduğu adrese kargoladıktan sonra, kazananı bilgilendirecektir. Bu bilgilendirme işleminden sonra, gönderici taraf kargo süreci esnasında yaşanabilecek herhangi bir aksaklık ve sorun neticesinde yaşanan kayıplardan -kargonun teslim süresi, kargonun kaybı vb. durumlardan- sorumlu tutulamaz.

11 Bu şart ve ayrıntılar, genel duruma, öngörülmemiş değişkenlere ve ihtiyaçlara göre, çekilişi düzenleyen tarafça değiştirilebilir; maddelerin geneli ve özelinde ekleme, çıkarma veya bunlar gibi değişikliklere gidilebilir; gerek görülürse çekiliş iptaline gidebilir.

12 Çekilişe katılan herkesin bu şartları okuduğu ve kabul ettiği varsayılmıştır.

Evet, Conan’cılar, barbarımıza olan sevginizi sanatsal becerinizle buluşturun, çekilişe katılın ve şansınızı deneyin!

10 Beğeni

Rüyalarımda sevinçsin,

Her yerde senin ismin,

Nereye baksak sen varsın,

Sen, kahramanımız Conan’sın.

8 Beğeni

Derler ki adına Barbar Conan
Okudum sayesinde çok çizgi roman
Hem yiğittir hem pek yaman
Daha demin evdeydik
Nerelere geldik aman aman

Hayde bre :joy::joy::joy::joy:

15 Beğeni

C aollan’ın hareketi bozdu farazi barışı
O nca Aesirli sinirlendi çekti kılıcı
N açiz bedeni bir kez daha ihaneti tattı
A navatanı Kimmerya’da zekâsını kullandı
N amı kendisinden önce dünyaya yayıldı

:sweat_smile::stuck_out_tongue_winking_eye:

(Bilmece gibi olmuş… Uzun zaman sonra yazacağım ilk şiir bu mu olacaktı?)

19 Beğeni

Tehlikeli bir dünya, kapkara bir zaman,
Bu devir ne güçlü dinler, ne de bir kahraman.
Her tarafı saran kadim düşmanlara karşı,
Elinde kılıcıyla bekliyor Cimmerialı Conan.

11 Beğeni

:smiley: Bu başlık harika olmuş yahu. Çekilişe katılmayacağım, Conan’ı da pek bilmem zaten. Ancak bir dahaki çekilişlerin hepsinin şartları bu şekilde olsun! Keyiflendim.

6 Beğeni

Okudukça benimde gülesim geliyor maksat gırgır olsun:-)

Conan mıdır Canon mudur bilemem,
Kılıcınıda al git diyemem,
Senin barbarlığına boyun eğemem,
Eyyy Conan sen kimsin ya.

Geldik Kimmerya için olmaya kul,
Bir ara çakmanı yapmışlardı adı Fatih Kull,
O zamanlarda gittiğimiz tek yer ortaokul,

Kıskanıyorlar güçlü Kimmeryayı,
Ya Hak! diye bırak çektiğin yayı,
Senden ancak olur sahte kabadayı,

Tutuyorsun boyum kadar kılıcı,
Senide mi kandırdı o aldatıcı,
Sen misin bu davanın yargıcı,

31 Beğeni

Conan tarihin gördüğü ilk barbar.
Önce Lin Carter, sonra Robert Jordan yazdı,
Roy Thomas senin ününe ün kattı
Ama Robert E. Howard, hiçbiri seninki gibi olmadı.

6 Beğeni

10 puan 10 puan 10 puan 10 puan… :slight_smile: Leingrad’a 100 puan veriyoruz. şampiyon ilan ediyoruz.

2 Beğeni

Kitap o kadar cazip, yazılanlar o kadar eğlenceli ki benim bile katılasım geldi :joy: Aklınızla çok yaşayın @Bay_Karamsar. Herkese bol şans.

2 Beğeni

Kimmerya’ yı severler
Birbirlerini överler
Barbarlar böyledirler
Kılıçsız yaşayamaz ölürler.

İlle de Conan olsun
Çizgi romandan olsun
O da Allah kuludur
Her kim olursa olsun. :smiley: :smiley:

Olmadı, bulamadım. Benden pas. :smiley: :smiley:

14 Beğeni

Kaç tanesi oldu ki :joy::joy: takılıyoruz işte. Şair olmak öyle kolay mı

1 Beğeni

Puslu bir sabahında Kimmeria’nın,
Yankılandı göklerde ilk çığlığı,
Titredi kalbi canından olacak nice tiranın,
Dünyaya geldi, barbarların Conan’ı.

Yarışma fikri harika :clap:
Önemli olan katılmak diye avutacağım kendimi :grin:

5 Beğeni

Çizgi, roman falan diye düşünürken aklıma geldi. Allah korusun ağzından yel alsın dostum. :smiley: :smiley:

Okuyoruz, mutlu oluyoruz! Okuyoruz, mutlu oluyoruz!

Musmutlu_takip_ediyorum_basligi

@muaet,

Gönül, sonraki çekilişlerde de bu formatı sürdürmek ister. İlk başta, Conan’a özel düşünmüştüm. Ama evet, sonraki çekilişlerde de format sürdürülebilir :thinking:

@mit,

Katılın be! Çekiliş-Yarışmamıza herkes davetli :smiling_face_with_three_hearts:

Geçen çekilişteki 20 karakter sınırlamasını aşma çabaları, aklıma bu formatı getirdi. Eh, ilginç fikirler bazen beklenmedik olayların eseri oluyor :sweat_smile:

3 Beğeni

Dostum sen adresini falan bana gönder kazandın bence :joy: Bu şiirden dolayı ben hediye etcem sana :joy:

2 Beğeni

İlla şiir olması gerekmiyor ancak katılım şartları bunun gibi ilginç içeriklerin çıkmasına vesile olabilirse ne ala!

2 Beğeni

Sevgili @Bay_Karamsar, @mit’in de dediği gibi aklıyla çok yaşasın. Okurken gerçekten de çok eğlendim bu dörtlükleri.

Ve fakat @Leingrad için ayrıca parantez açmam gerekiyor, sabah sabah iyi güldüm. Ellerinize sağlık :krs:

4 Beğeni

@muaet,

Oyunlaştırmalı bir iki şey yapılabilir. Elbette, uzun vadede yeni fikir bulmak zorlaşacak. Amaan, neyse. Sırası geldi mi, düşünürüz :slight_smile:

@magicalbronze,

Ne yalan söyleyeyim, bu kadar eğlenceli olabileceğini tahmin etmemiştim :slight_smile:

Güzel, güzel! Devam, devam!

2 Beğeni