Yavru Kuş Bakımı

Çok üzücü bir durum. Küçükken biz de bir serçe bulmuştuk. Doğru uçamıyordu, evde beslemeye başladık. Birkaç gün sonra bir sabah bayağı çırpınmaya başladı. Elime aldım, yere düştü. Sonra da öldü. Çok üzülmüştüm, o an bir şey yapamıyorsun. Masum kuş bile bu kadar zor ölüyorsa biz nasıl ölürüz kim bilir diye düşünmüştüm.

3 Beğeni

Mutlu güncellemeler ve moda çekimlerine bakarken tam gülümsüyordum ki son cevabı gördüm. Çok üzüldüm. Elinizden geleni yaptığınıza herkes şahit, sizi affetmesi gereken bir durum yok. Çok iyisiniz.

1 Beğeni

Ben de @Elif gibi gülerek fotoğraflara bakarken son güncelleme dediğiniz mesajı okudum ve çok üzüldüm :frowning: Küçük yaşlarda kuş değil ama benzeri durumda bir hayvanın ölümünü izlemek zorunda kalmıştım, üstelik yakınlık kurmuştum. Haliyle gidişi çok daha acı oldu.

Herkes yazmış, yine de bir kez daha belirtmek gerekiyor. Siz elinizden geleni yaptınız, çok fazla düşünmemeye çalışın. Her şey için teşekkürler.

2 Beğeni

@Bono @galeme @mit @maviadige @elif @magicalbronze ; çok teşekkür ederim yazdıklarınız için. Cevap vermemiştim son mesajım olsun diye, bi de üzüntü tazeyken. Bugün bahçıvan geldi kapıya sizin kuş kaçmış dedi, resimdeki yavru elinde. Dedik bizimki öldü ama hortumun altında kalmış bahçeyi sularken. Kıyamadık aldık yine valla. :frowning: Sersemlemiş uçmuyodu kıpırdamıyodu bile ve evin önünde kedi var diye. Saka kuşu galiba, uçuyo ama kısa mesafe. Kaderi benzemesin inşallah.

11 Beğeni

Kuşlar hep seni buluyor, ne güzel. Benzemez umarım ama yine de önceden yaşadığın şey senin için de tecrübeydi. Yavru kuşlar çok hassaslarmış, hep beraber öğrenmiş olduk. Çok güzel, minicik.

1 Beğeni

Allah sevdiği kuluna kuşunu önce kaybettirir sonra buldururmuş : )

1 Beğeni

Kuş sığınma evi açarsınız artık. :slightly_smiling_face:
Dilerim ömrü uzun ve sağlıklı olur.

1 Beğeni

Maşallah bu da çok tatlıymış. :slight_smile:
Bu gece dışarı çıkıp geldim. Evdeki kuş sayısı 1’ den 4’ e çıkmış. Babam da tüm istenmeyen kuşları kabul edip eve getiriyor. :sweat_smile: O değil de şu büyükler çok öten sultan papağanı değil mi? Hepsine nasıl bakayım ben? :confused:

4 Beğeni

Ahah, Allah’tan sun conure getirmemiş baban :smiley:

1 Beğeni

Ahaha çok güzel bir şey. Bir nevi kaderdaş olmuşuz bugünlük. Allah kolaylıklar versin ya, sizin Paşa’yı unutmadım. Bazen açıp bakıyorum resimlerine, o kadar tatlı bir şey ki!

1 Beğeni

Benim kuşu korkutmuşlar zaten kendi odama aldım. O benim için çok önemli. Nasıl da şeker hem. :smiley:

5 Beğeni

Çıldırttı yine beni bu fotoğraf sevgideeen!

Güncelleme: Sabah evin içinde fırfır uçtuğu için çıkardık dışarıya önce bi yine korktu sindi. Sonra aynı kırmızı kırmızı saka kuşları geldi (saka’ymış gerçekten de) hepsi bir ağaca kondu ötüştüler bi bizimkiyle sonra bu da yanlarına uçtu gitti. Resmen, öbür kuşun uçuşuny göremedik diye Allah’tan gönderilmiş bir hediye misin dedik ya.

6 Beğeni

Ne güzel, mutlu olsun da. Sevindim. :slight_smile: Belki başka kuşlar da çıkar karşına.

3 Beğeni