Yazar Bibliyografileri (Bibliyografi listeleri başlığı)

Çok güzel bir işe girişmişsiniz, emeğinize sağlık :slight_smile:

Teşekkür ederim. Özellikle kitap ismi çok degistirilmisşe, goodreads içerisinde edisyon olarak görünmüyorsa, kitapyurdunda ve nadirde de yoksa bir kitabın orijinali hangisi bulmak çok uzun zaman alıyor. Okuduğum yazarlarda sorun olmuyor ama okumamışsam işkence oluyor :sweat_smile:

1 Beğeni

Evet gerçekten tahmin edebiliyorum, biz de elimizden geldiğince eksiği veya hatayı düzeltmede falan yardım ederiz merak etmeyin :smiley:

Bu da benden olsun :raising_hand_man: Toni Morrison Kitaplığı / Bibliyografisi

3 Beğeni

Emeğine sağlık. Ekledim ilk mesaja. Virginia Woolf için de aynısını bekliyoruz (: Benim planladıklarım arasında ama gerçek bir hayranının hazırladığı liste her zaman daha iyidir.

Bu arada Saramango, Orwell (En azından seneye hazırlık olur), Wells, Bradbury hazırladığım listeler. Biraz zaman alıyorlar haliyle.
Bu yazarlar için liste tutan varsa bana ya da bu konuya yazarsa sevinirim. :slight_smile:

2 Beğeni

Virginia Woolf bibliyografisi hazır. :tada:

2 Beğeni

Süper olmuş. Elinize emeğinize sağlık.

2 Beğeni

Emeğinize sağlık çok faydalı bir liste olmuş. Müsaadenizle bir öneride bulunayım, bu liste zamanla uzayacak gibi duruyor o yüzden yazar isimleri alfabetik sıraya göre dizilirse daha kullanışlı olur. Mesela Kurt Vonnegut bibliyografisi için girmiştim başlığa direkt K harfine bakıyorum nerede diye ama yokmuş böylece talebimi de iletmiş olayım. :slight_smile:

1 Beğeni

Kurt Vonnegut Kitaplığı

Kitaplık olarak mevcut sitede. @nymeria

2 Beğeni

Bu başlığı incelemiştim fakat bu listede sadece Türkçeye çevrilen eserleri yer alıyor, ben külliyatının listelendiği bir başlık arıyordum. @fortknoxt

3 Beğeni

Külliyatlar konusunda @Ozgurce yardımcı olabilir.

2 Beğeni

Not aldım hazırlarım birkaç gün içinde.

2 Beğeni

Şu an 30 başlık olduğu için uğraşmamıştım ama haklısınız şimdiden alfabetik sıralamak daha doğru olacak, halledeceğim.

2 Beğeni

Güncelleme: Doris Lessing Kitaplığı / Bibliyografisi

Türkçe de iki kitabı var ama Cormac McCarthy için de yapılabilir. Şu bağlantı fikir verebilir.

2-3 yıl önce duyurulan ama henüz çıkmamış The Passenger basılır mı Türkçe baskısı olur mu bilmiyorum ama belki diğer kitapları özellikle zor bir okuma deneyimi olacağı söylenen Blood Meridian belki İthaki Modern içerisinden basılabilir, en azından öyle bir beklentim var. :slight_smile:

1 Beğeni

Yaparım bu listeyi ama o linkteki bibliyografi gibi olmaz, o daha çok yazarın tüm eserleri ve incelemeleri, detayları gibi. Benim o kadar detaylı inceleyebileceğim yazar sayısı çok az :sweat_smile: Ben o kadar iyi değilim valla. Keşke o kadar bilgili olabilsem :pleading_face:

@birkitapbirmona eklemeyi atlamışım, alfabetik sıralama yaptıktan sonra ekleyeceğim. Kusura bakmayın bu arada.

2 Beğeni

İlk iletideki listeyi alfabetik olacak şekilde güncelledim. @birkitapbirmona’nın Doris Lessing çalışmasını da ekledim.

3 Beğeni

Jack London ve Jules Verne için forumda paylaştığım detaylı bibliyografileri vardı. Son güncelleştirmeleri yaptığım bir zaman bende kendi konularını paylaşırım ulaşması kolay olur ilgilileri için.

Ek; Yanlış hatırlamıyorsam Michael Crichton, Graham Greene, Hans Fallada da olması lazım bilgisayarımdaki excelde. Eklenmemiş olurlarsa açabilirim. Mark Twain’e de başlamıştım ama hangi aşamada kaldığımı unuttum.

2 Beğeni

Jules Verne iyi olur. Ben yaptım ama tamamlayamadım. Jack London yapacağım ama 2000 sonrası yayınevleri olacak sanırım sadece. Çünkü çok karışık o. Yaparsanız listeyi oluşturma vesairde herhangi bir sıkıntı olursanız yazın destek olmak isterim :blush:

Her ikisini de forumda yazar sayfalarında paylaşmıştım. İkisinde de bildiğim bir eksiğim yok sadece son çıkan kitapları eklemem gerek o kadar. Türkçe basımını bulamadığım bir kitap bulursanız paylaşırsanız sevinirim. Dediğiniz gibi toparlaması zor yazarlar ben yıllardır kitapçılardan inceleyerek topladım bu bilgileri. Yakında kendilerine ait konularını da açarım.

Jules Verne

Jack London

3 Beğeni